Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Email w ofercie Play za darmo do końca maja

Nokia Email w ofercie Play za darmo do końca maja

LuiN 2 Grudnia 2009 12:35

0 0

Od 1. grudnia do końca maja 2010 roku klienci sieci Play mają bezpłatny dostęp do usługi Nokia Email - poczty e-mail typu push działającej na platformie Nokia Messaging.

Nokia Email umożliwia korzystanie z kont takich usługodawców jak Gmail, Windows Live Hotmail, Yahoo! Mail, Ovi Mail, a także lokalnych, takich jak Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia, O2, Home.pl i innych. Usługa ta w sieci Play dostępna jest na razie w modelach Nokia 6220, Nokia 5530, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia E63, Nokia E52, Nokia E66 i Nokia E71, lista ta będzie jednak sukcesywnie rozszerzana.

Nokia Email, to łatwa w obsłudze i konfiguracji usługa typu push, która umożliwia korzystanie z 10 osobistych kont w jednym telefonie. Żeby skonfigurować swoją skrzynkę wystarczy podać adres e-mail i hasło, a wiadomości będą dostarczane do urządzenia na bieżąco - bez potrzeby ich specjalnego pobierania. Nokia Email umożliwia ponadto pobieranie i czytanie załączników czy załączanie plików do wiadomości bezpośrednio w telefonie.




Klienci sieci Play, którzy aktywują Nokia Email, ponosić będą opłaty za transfer danych - a więc wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail, natomiast sam dostęp do usługi przez najbliższe pół roku (do maja 2010 r.) jest bezpłatny. W celu obniżenia kosztów transmisji danych warto równolegle z aktywacją Nokia Email wykorzystać pakiety Play Online.

Więcej informacji o usłudze można uzyskać pod adresem email.nokia.com oraz na stronach operatora.

Źródło tekstu: Nokia, Play     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~ja  2009-12-02 15:09:10  host: 212.160.172.70

    No nie, technologiadziala jako pushmail.Jeżeli ktoś wie co to jest BlackBerry BIS to powiem tylko ze działa to podobnie. W samej usłudze np. w Orange założenie jest takie ze nie bedzie sie placiło za transwer maili i będzie pakiet danych na przegladanie internetu ale znajomy ktory juz orzysta z tego rozwiązania dosyć intensywnie i nie ma nielimitowanego transw. danych ponosi koszt około 7 zł miesięcznie a ma firme i korzysta z 3 kont mailowych 24h.

  • 0

    24. ~lux  2009-12-02 15:10:19  host: chaos.tpnet.pl

    buuuaaahhhaaa, ja w simplusie mam to już od ponad pół roku ZA DARMO :-) Tez mi promocja....

  • 0

    25. ~motek  2009-12-02 15:59:31  host: user-89-108-230-21.mobile.playmobile.pl

    21@ W Orange do 8. grudnia usługa będzie dostępna bezpłatnie, a od 9. grudnia abonament za usługę wyniesie 24,28 zł brutto (z VAT). W przypadku Play wystarczy zakupić pakiet danych w cenie 15 zł, reszta megabajtów na surfowanie po sieci.

  • 0

    26.  2009-12-02 16:01:52

    Ale bzdet...

  • 0

    27. ~lienumaciel  2009-12-02 16:12:27  host: host-89-228-251-46.olsztyn.mm.pl

    co za bzdura..., żadna usługa typu push, jak to zawzięcie reklamują. Przede wszystkim nie działo to tak jak w BlackBerry ( a to jak dla mnie jest push) a na zasadzie imap idle.

  • 0

    28.  2009-12-02 16:48:07

    Tak jak kolega z nr 4 (lukaszg) nie bardzo wiem dlaczego tą usługę reklamuje się jako darmową, skoro za transfer danych normalnie się płaci. Czym to się różni od normalnie skonfigurowanej poczty w telefonie?

  • 0

    29.  2009-12-02 16:55:29

    @6 Policz sobie ile sesji trzeba żeby wykorzystać choćby pakiet 500MB i będziesz wiedzieć. W praktyce nawet ten na lajcie wystarczy na miesiąc.

  • 0

    30.  2009-12-02 17:02:09

    A mi cos w E75 nokia mail nie chce automatycznie sciagac wiadomosci tylko muszę aktualizowac poprzez nacisniecie klawisza 9. Czas aktualizacji ustawiony to "zawsze aktywne" lub cos takiego

  • 0

    31.  2009-12-02 18:48:40

    jakieś sprzeczności w tych wiadomościach na telepolis bo LuiN w tej wiadomości pisze "Klienci sieci Play, którzy aktywują Nokia Email, ponosić będą opłaty za transfer danych - a więc wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości e-mail, natomiast sam dostęp do usługi przez najbliższe pół roku (do maja 2010 r.) jest bezpłatny" a WitekT w wiadomości Skrót wydarzeń - 1. grudnia http://telepolis.pl/news.php?id=16675 pisze "Play startuje z Nokia Mail. Usługa oraz potrzebna jej transmisja danych ma być darmowa, w ramach promocji, do końca maja 2010 roku dla użytkowników Nokii w Play." więc jak to chłopaki jest transmisja danych w tej usłudze w playu jest płatna czy bezpłatna?

  • 0

    32.  2009-12-02 18:49:38

    pumba: nowsza wiadomość jest zawsze pewniejsza. :-)

  • 0

    33.  2009-12-02 18:58:13

    ***smooth , a sprobuj zaznaczyc Opcje - Przejdz do trybu online.

  • 0

    34.  2009-12-02 19:02:15

    Gdyby ktos aktualizowal e63 , to w koncu Nokia uporala sie z zacinajacym sie edytorem wiadomosci po wcisnieciu spacji , jest aplikacja do Facebooka i MySpace (byla juz chyba w wersji posredniej softu) i pojawila sie aplikacja Chat z obsluga Google Talk , OviChat i czatu Yahoo. Na stronie Opery jest tez wersja beta 2 MiniOpery i poprawiona wersja OperyMobile , dziala znacznie lepiej niz pierwsza wersja.

  • 0

    35.  2009-12-02 19:04:50

    WitekT bo już myślałem że LuiN-owi wkradł się błąd ;) W takim razie nie rozumiem tej promocji jak dotychczas można było korzystać z tej usługi na tych samych zasadach, co innego jakby dali bezpłatną transmisję danych tak jak zrobiło to orange do 8 grudnia. I jak się nie mylę to po zakończeniu promocji w orange żeby dalej mieć bezpłatną transmisję danych przy tej usłudze trzeba będzie opłacać abonament coś koło 24zł ale samo korzystanie z usługi chyba będzie dalej bezpłatne co nie?

  • 0

    36.  2009-12-02 19:08:39

    pumba: myślę dokładnie tak samo... usługa ma sens wtedy, kiedy jest do niej dołączona ryczałtowa transmisja - bez niej to tylko czysty marketing...

  • 0

    37.  2009-12-02 19:17:12

    WitekT a korzystając z okazji że tutaj zostałem wysłuchany bo wcześniej pisałem pod tą wiadomości http://telepolis.pl/news.php?id=16668 ale bez odzewu, ostatnie czasy jakoś pomijacie newsy odnośnie orange tak jak pisałem w/w komentarzu odnośnie ogólnych obniżek Freedoma nie tylko w promocji wiązanej jak również na telepolis nic nie zauważyłem o promocji Orange Free 39,5 za 9zł w promocji wiązanej z Freedomem o czym można poczytać na stronie orange http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_promotions?category =INTERNET_PROMOTIONS&stamp=1259777751214&articleId=41095 38

  • 0

    38.  2009-12-02 19:21:42

    pumba: telepolis.pl/news.php?id=16530 :-)

  • 0

    39.  2009-12-02 19:47:53

    oops ale gafa zwracam honor ;) ale o ogólnej obniżce freedoma nie było ;)

  • 0

    40.  2009-12-02 19:49:38

    pumba: mówisz o tym telepolis.pl/news.php?id=16668 czy o czymś innym?

  • 0

    41.  2009-12-02 20:19:07

    to akurat jest promocja wiązana dla tych co mają WLRa z orange albo abo co najmniej 55zł a w zwykłej ofercie freedoma dla klientów nie związanych z orange też potaniały ceny, wtedy ceny są wyższe o 5zł od tych z newsa do którego podałeś link http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_promotions?category =INTERNET_PROMOTIONS&stamp=1259781559489&articleId=41095 35

  • 0