Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E75 w sprzedaży od 13. marca

Nokia E75 w sprzedaży od 13. marca

LuiN 11 Lutego 2009 09:16

0 0

nokia e75m Brytyjski sklep Expansys wprowadza od 13. marca do oferty Nokię E75. Telefon poza promocjami będzie kosztował około 575 dolarów. Czy to dużo za pierwszą konstrukcję Nokii z wysuwaną klawiaturą QWERTY, która oferuje praktycznie to samo co Nokia E71?

Informacje podane na witrynie Expansys-a potwierdzają dotychczasowe przypuszczenia co do specyfikacji telefonu. Na pokładzie znajdą się między innymi: HSDPA (do 3,6 Mb/s), aparat 3,2 Mpix, GPS, WiFi, gniazdo JACK 3,5 mm, microUSB, gniazdo kart microSDHC, Bluetooth i radio FM.




Telefon będzie nagrywał filmy o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę. Bateria o pojemności 1500 mAh (BP-4L) zagwarantuje do 630 minut rozmowy lub do 408 h czuwania. W pamięci urządzenia znajdziemy przeglądarkę plików pakietu MS Office, PDF-ów oraz archiwów ZIP

Telefon będzie sprzedawany z dość standardowym pakietem akcesoriów: bateria (BP-4L), ładowarka (AC-3), słuchawki stereo (HS-47) i przewód USB (CA-101). O nowym telefonie Nokii pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości.

Źródło tekstu: pocket-lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2009-02-11 09:56:27

    Nokio, w którą stronę brniesz? HSDPA 3,6 mbps? A gdzie HSUPA?...Odświeżany kotlet - bez sensu.

  • 0

    4. ~  2009-02-11 10:07:39  host: acs10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hah to ja wole 5800 ;D

  • 0

    5.  2009-02-11 10:13:45

    Na pewno będzie to ciekawy telefon, ale raczej nie przesiądę się z mojej E71.

  • 0

    6. ~  2009-02-11 10:48:14  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    ależ to będzie skrzypiało (znając jakość Nokii).

  • 0

    7.  2009-02-11 10:52:20

    Ekran iscie wielki 2,2 cala . Ja myslalem ze klawiatury wysuwane sa po to by zmiescic duzy ekran a oni zrobili E51 z klawiatura debile w tej Nokii siedza ?

  • 0

    8. ~smart  2009-02-11 10:57:42  host: inet20909nb-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    575$ mało nie jest, ale mysle ze chyba bedzie warto je wydac.

  • 0

    9. ~  2009-02-11 11:36:07  host: 195.42.249.134

    matteo: dla niektórych HSDPA to nadal Wczorajsza Kaczka z Jabłkami, która cały czas była w lodówce ;) I tych niektórych jest znacznie więcej, niż nas maniaków nowinek. Przyszłych użytkowników N97 itp ;) Większość ludzi na świecie (nawet tych ze świata biznesu) nawet o tym nie słyszała ;) Więc nie jest źle. A cena... jak cena. Gdyby USD był po 1,98 była by super okazją :) Dla nich Dolar to Dolar :)

  • 0

    10. ~3m  2009-02-11 11:58:45  host: ahq199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Strzelam, że Nokia rzuci standardową cenę 350Euro bez podatków na początek. A potem powolutku z górki. W poniedziałek MWC, więc się przekonamy.

  • 0

    11. ~tt  2009-02-11 12:43:52  host: ecy241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @robbo2k przecież 2,2 cala to jest więcej niż posiada e51. i z chęcią się z niej przesiądę na e75. dla mnie jest rewelacyjnym następcą e51.

  • 0

    12. ~e51 user  2009-02-11 13:14:16  host: 088156014044.ols.vectranet.pl

    to e51 z klawiatura + gps i 2 kamerka. Reszta to to samo.

  • 0

    13. ~3m  2009-02-11 13:25:22  host: ahq199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ekran raczej 2.4 cala, 2.2 z qwerty to bylaby przeginka, na ktorą Nokia by sobie nie pozwolila.

  • 0

    14. ~p  2009-02-11 14:03:06  host: ip-137-48.student.pw.edu.pl

    Htc TP starszy a lepszy. Nokia musi się bardziej postarać. Już wolę e71 o tego "cuda".

  • 0

    15.  2009-02-11 14:09:23

    Według mnie cena jest za wysoka jak na ten zakres oferowanych funkcji. Nie mniej jednak jeśli trafi do niej ten sam aparat fotograficzny co ten w E90, to biorę w ciemno - zawsze to jeden klamot mniej w kieszeni, a 3 Mpix wystarcza do większości zastosowań. Tak, wiem - zaraz powiecie, że to klasa biznesowa i aparat fotograficzny jest nieistotny... Po produkcie aparato-podobnym w E66 i E71 - mówię Wam - jest potrzebny.

  • 0

    16.  2009-02-11 14:22:25

    Bardzo drogi. Nie dałbym za tą e75 więcej niż 1200zł a te 575 $ dziś jest warte 2035 zł. Znajdzie się jednak kilku co go kupi nawet w tej kosmicznej cenie.

  • 0

    17. ~  2009-02-11 15:55:05  host: f96-021.opera-mini.net

    Nokia niech kupi kontener Prady2 i nauczy sie robic telefony z klawiatura i normalnym ekranem.

  • 0

    18.  2009-02-11 17:34:25

    Nie chcę myśleć w jakiej cenie będzie u nas. Pewnie w cenie 3 x E51.

  • 0

    19. ~franzol  2009-02-11 17:56:55  host: gw.bazylia.com

    wszystko fajnie ale ponad 500$ za telefon? taki telefon? Za to mozna kupic laptopa :) nie dajmy sie zwariowad - pewnie koszt produkcji to max 100$...

  • 0

    20.  2009-02-11 18:26:14

    w specyfikacji Expansys jest NIESTETY bateria BL-4U czyli 1000mah czyli lipa :( , a szkoda

  • 0

    21. ~e71 poweruser  2009-02-12 03:42:42  host: public46611.xdsl.centertel.pl

    bez sensu posunięcie z tym modelem - E71 to taka E51 z ekranem 2,4", qwerty i GPS (sam zmieniłem E51 na E71), nie rozumiem po co nokia robi slidera E serii - te telefony mają być solidne, eleganckie i wszystko wytrzymać a slider na starcie klekocze, a po 3 miesiącach się zatrze (do tego nie można jej do krussela upchnąć)

  • 0

    22. ~req  2009-02-12 10:10:31  host: alpha.ite.pl

    Do wszystkich czepiających się wielkości ekranu: jak ktoś chce dużego ekranu z wysuwaną klawiaturą qwerty to kupi N97. Mieli zrobić dwa identyczne modele różniące się jedynie nazwą? E75 i N97 to dwa różne modele dla różych odbiorców. Wydaje się wam, każdemu z osobna, że każdy produkt jest robiony tylko dla was? Otóż nie, gusta są różne i różne produkty są przeznaczone dla różnych klientów. Tak trudno to zrozumieć? Niektórzy potrzebują nierzucającego się w oczy, standardowo wyglądajęcego modelu E75, który w razie potrzeby umożliwia wygodne pisanie dłuższych tekstów na klawiaturze qwerty.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-55-5.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~SM | 2017-10-20 20:09:03

Skoro rośnie sprzedaż to może wzieliby się za poprawę jakości mapy w PL?


~Sebek | 2017-10-20 19:54:38

21 ja ci moge dać


~to ja | 2017-10-20 19:28:04

nie warto !!!


kabell | 2017-10-20 18:41:27

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


~opinioczeq | 2017-10-20 18:34:41

Idealny telefon dla grabarz.a

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet