Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E75 i nowości nie do końca nowe

Nokia E75 i nowości nie do końca nowe

LuiN 18 Lutego 2009 19:06

0 0

nokia e75 Producenci telefonów komórkowych stale odświeżają swoje portfolia, prezentując przeważnie lepsze i nowocześniejsze produkty. Często jednak nowe wypiera dobre, a pod względem funkcji nie zmienia się prawie nic. Wpadka Nokii i jej modelu N96 była tego najlepszym przykładem, teraz czas na Nokię E75.

Jedyną nowością jaką otrzymujemy wybierając Nokię E75 jest wysuwana klawiatura QWERTY. Nie jest to zupełnie nowy patent - popularyzuje go od lat HTC i nawet niedoceniany w Polsce Windows Mobile Standard, ma już przedstawiciela trzeciej generacji tego typu konstrukcji (HTC S740).

Bukiet funkcji Nokii E75 idealnie odpowiada temu, co znaleźć można w modelu E71 (cena poniżej 1300 zł), a gdy pominąć GPS i aparat 3,2 Mpix - również pod uwagę można wziąć Nokię E63 (cena poniżej 900 zł). Ile zatem powinna kosztować Nokia E75?




Nokia stwierdziła, że odpowiednią ceną jest 2149 zł - już można składać zamówienia na ten telefon w sklepie internetowym producenta. Za wysuwana klawiaturę QWERTY od Nokii zapłacimy więc 850 zł (różnica cen Nokii E71 i E75).

W cenie 2149 zł kupić można niemal każdy telefon z górnej półki. Nawet Nokia E90 kosztuje mniej (około 2100 zł według serwisu Ceneo). Jeśli interesuje nas ta sama forma telefonu i zbliżone gabaryty, to wspomniany wyżej HTC S740 może okazać się dużo tańszą alternatywą (około 1500 zł). Z kolei w klasie ekonomicznej nie można zapomnieć o LG KS360, kosztującym około 500 zł i też wyposażonym w "nowatorską" wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia E75 w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2009-02-18 19:26:35  host: f96-013.opera-mini.net

    Luin pomijasz wartosc napisu Nokia i odmienosc symbiana od wm. Ogolnie porownanie od czapki bo nie ma inego S60v3 z klawiatura pelna slider.

  • 0

    5.  2009-02-18 19:27:30

    Widać ze Nokia zaczyna tracić pomysły.SE miało kiedyś wsadzić do swoich telefonów platformę z PSP ale jakoś nic się nie dzieję u Sony w dziedzinie gier na telefony komórkowe, a szkoda bo połączenie PSP i telefonu było by dość trafnym rozwiązaniem.

  • 0

    6.  2009-02-18 19:30:24

    4 - nie no, ja tylko pokazuję ile kosztuje mechanika wg. Nokii i że inni zmieścili się w przyzwoitszej cenie, przy tym samym patencie. E71 to technicznie rzecz biorąc to samo co E75, nie licząc "szufladki" w cenie 850zł. Mało tego, E75 ma baterię 1000 mAh, a E71 - 1500 mAh...

  • 0

    7.  2009-02-18 19:31:45

    Nie należy zapominać, że w cenę wliczone jest jeszcze frycowe za zakup nowości. Ja za wysuwaną klawiaturę nie dałbym złamanej złotówki bo nie lubię takiego rozwiązania.

  • 0

    8.  2009-02-18 19:36:02

    r - wciąż żyję z nadzieją, że Nokia wypuści następcę Nokii 9300 (E90 to w domyśle następca 9500). Nowa Nokia 9300 musi mieć komplet funkcji E90 i gabaryty 9300 z poważną redukcją grubości telefonu. Jeśli trafi do niej Symbian S60 piątej edycji - jakoś przeboleję:) Piszemy petycję?

  • 0

    9.  2009-02-18 19:42:56

    @7 e71 wyszla w lipcu/sierpniu 2008, ja w pazdzierniku tego samego roku kupilem ja za 1184zl, nowa z agito. jakos nie widze, zeby do tej pory stanowczo staniala... a wrecz przeciwnie...

  • 0

    10. ~  2009-02-18 19:43:54  host: f96-016.opera-mini.net

    Kilka dni temu busznyblem na Allegro i widziałem tam Nokie e71 w cenie ok 900 zł.

  • 0

    11. ~  2009-02-18 19:47:18  host: 94.254.162.17

    dobry artykuł,cała prawda o cenach "z księżyca"

  • 0

    12.  2009-02-18 19:57:44

    LuiN: Jak pewnie wiesz, pod tym względem możesz na mnie liczyć :-)

  • 0

    13. ~m  2009-02-18 19:57:47  host: s32.zabrze.net.pl

    Bardzo rzetelny tekst. Nokia za wysoko sie ceni. Identyczną jakośc i podobne parametry można mięc w wielu innych markach znacznie taniej.

  • 0

    14.  2009-02-18 20:34:37

    Dla mnie już od jakiegoś czasu marka Nokia straciła na atrakcyjności. Ostatnio nie proponują nic nowatorskiego, patentują koncepcje telefonów, które istnieją jedynie na papierze. W Barcelonie też nie mieli się czym pochwalić, a LG i Samsung nieźle zaskakują nowościami.

  • 0

    15. ~muddy  2009-02-18 21:22:10  host: 22-206.2-0.pl

    Nie zapominajcie, ile euro kosztowało w lipcu, a ile dziś. Prawda jest taka, że cena na dany rynek jest ustalana w oparciu o bieżący kurs, a potem trudno wprowadzić drastyczną podwyżkę (a na obniżki nie ma co liczyć). I tak, E71 kosztowała ok. 1400zł, co przy kursie 3,30zł za Euro daje €420. A E75 wprowadzona na rynek przy kursie prawie 5zł - €430. Niestety, takie są skutki "przegapienia" euro. Tacy Słowacy na przykład nie mają takiego problemu: dla nich E71 w dniu premiery kosztowała nieco ponad 400 euro, mniej więcej tyle samo będzie kosztować E75...

  • 0

    16. ~bukiet kwiatuff  2009-02-18 21:44:40  host: 94.254.225.228

    "bukiet funkcji Nokii E75" ??

  • 0

    17.  2009-02-18 21:52:50

    thonka: po Twoich wypowiedziach utwierdzam się w przekonaniu, że nie tylko z mojego egzemplarza E71 lakier z dolnego przedniego plastiku tak łatwo odpada... Mało tego, serwis Nokii rozkłada ręce i mówi, że po pół roku nie obowiązuje już gwarancja na obudowę. Cóż, trudno, poczekam aż lakier odpadnie do końca i będzie to wtedy nawet nawet jakoś wyglądało... :) A co do newsa zgadzam się: E75 to po prostu E71 w innej, brzydszej i droższej obudowie. Ja za E71 dałem pod koniec lipca 2008 1399 PLN, prosto z Nokii Polska i patrząc na ceny aktualne, znacząco nic nie zmieniło się w tej kwestii. Z telefonu jestem niesamowicie zadowolony: QWERTY, WLAN, Internet przez 3G/HSDPA, dostęp do maila w technologii push, GPS, fotki dokumentów w trybie makro - telefon służy mi za skaner ;) i do tego rewelacyjna bateria, która przy maksymalnym obciążeniu działa do 2 dni :) Polecam każdemu Nokię E71, jeśli szuka telefonu do pracy, nie do zabawy. Znam kilka osób które zmieniły N95 na E71 właśnie z powodu baterii. Pozdrawiam :)

  • 0

    18. ~ja  2009-02-18 22:47:54  host: client.wlan-117-137.betanet.pl

    e71 byla za 999 w mm, a e63 za ok 700

  • 0

    19.  2009-02-18 23:31:17

    16 - nie jest to zbyt skomplikowana przenośnia i chyba zrozumiała:)

  • 0

    20.  2009-02-19 03:34:59

    @18 zapomniales dodac ze w promocji 'pseudowyprzedazowej' (coby miec mniej na remanencie i z vatem sie zmiescic), a promocyjnych sztuk bylo pewnie az 5 (tak jak 2-3lata temu chcialem w mm w styczniu o 9 rano kupic palmtopa w 'promocji' i sie okazalo, ze promocyjne 6 sztuk poszlo w godzine od otwarcia o 6 rano) ;) ja natomiast pisze o 'normalnej' cenie, ktora mozna zastac w pierwszym lepszym sklepie. i nie ma tu nic do rzeczy kurs euro, bo taka Ukraina ma 'normalne' ceny po kursie w chwili wprowadzania, tylko w Polsce wszyscy producenci doja rynek jak tylko sie da sprzedajac telefony o kilkanascie procent drozej niz stoi euro/ i tak np. Irlandii n95 8gb w zeszle wakacje byla do dostania za 500 euro przy kursie 1euro/3,6zl, a w Polsce za 2400zl...

  • 0

    21.  2009-02-19 03:39:12

    @17 ja jeszcze nie mam pol roku i z checia sie wybiore na wymiane obudowy, bo to smiech na sali co sie w tym modelu z tym dzieje (vide n76)... farba odchodzi mi zwlaszcza przy gniezdzie ladowania w miescu, w ktorym przesuwa sie telefon przy wkladaniu/wyciaganiu z ichniego pokrowca, a takze na rogach przy laczeniu dolnej czesci obudowy (tej z mikrofonem) z reszta przedniej obramowki telefonu.

  • 0

    22. ~marker5@wp.pl  2009-02-19 11:54:34  host: apn-77-115-157-195.gprs.plus.pl

    hhmm...jestem posiadaczem E66 i ta E75 to jest dokladnie to samo tylko z qwerty:)W sumie identyczne dobre parametry...wiec Nokia "troche" cene przestrzelila:)Rozumiem jeszcze 200zl roznicy za klawiature ale 800-900zl to gruba przesada...Skutek bedzie taki ze nie beda mieli zamowien i wtedy sie ockna i obniza cene wiec zainteresowanym radze jeszcze poczekac:)

  • 0

    23.  2009-02-19 15:27:57

    nie obniza, bo to nokia. przez najblizsze pol roku cena bedzie taka sama, az do premiery innego modelu z tej polki...

Dodaj swoją opinię