Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E72, następca cenionego modelu E71

Nokia E72, następca cenionego modelu E71

LuiN 15 Czerwca 2009 16:37

0 0

nokia e72Nokia E72 została zaprezentowana podczas konferencji Nokia Connection w Singapurze. Jako następca cieszącego się ogromnym powodzeniem telefonu Nokia E71, nowy model z rodziny Nokia Eseries zachowuje najważniejsze elementy poprzednika, oferując jednocześnie szereg udoskonaleń takich jak aparat 5 Mpix czy gniazdo słuchawek JACK 3,5 mm.

Użytkownicy Nokii E72 po raz pierwszy będą mogli skonfigurować konta wybranych komunikatorów internetowych (wiadomości błyskawicznych), udostępniane przez usługę Nokia Messaging bezpośrednio z ekranu głównego. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby połączyć się z ulubionym komunikatorem, takim jak Yahoo! Messenger, Google Talk, Ovi i wielu innych.

Nowym funkcjom obsługi komunikatorów internetowych towarzyszą rozwiązania e-mail firmy Nokia połączone z dożywotnią licencją na usługę poczty mobilnej i komunikatora firmy Nokia — Nokia Messaging, a także aplikacje klienckie Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler. Dostęp do popularnych usług pocztowych, takich jak Yahoo! Mail, Gmail, Windows Live Hotmail, Ovi Mail i tysięcy innych jest bardzo prosty dzięki udoskonalonej konfiguracji w urządzeniu.




Dzięki zastosowaniu nowej wersji pakietu Quickoffice, która zapewnia zgodność z formatami Microsoft Office 2007 oraz nowe funkcje i bezpłatne aktualizacje, udoskonalone zostały również funkcje biurowe. Telefon wyposażony jest również w latarkę - aby ją włączyć wystarczy naciśnięcie klawisza spacji.

Telefon Nokia E72 ma być dostępny w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału 2009 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 350 euro (bez podatków i dopłat).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2009-06-15 20:38:41

    @LuiN pojawiła się nieścisłość, w serwisie mgsm.pl gdzie czytałem konfiguracje Irda jest odznaczona, więc stwierdziłem że nie ma Irdy, Za to pomysł z myszką optyczną jest niezły. Ale czy to oznacza że nie ma środkowego klawisza? Czy będzie działać na "tapnięcie"

  • 0

    22.  2009-06-15 20:40:57

    @20 o ile pamiętam to żeby wyszło "ć" należy nacisnąć klawisz w lewym dolnym rogu i wtedy ctrl + c, albo na odwrót tzn. aby skorzystać z funkcji kopiuj, wklej.

  • 0

    23.  2009-06-15 22:23:33

    Ad 22. W e63 należy wczesniej wdusić klawisz CHR w prawym dolnym rogu :) A w tym modelu?

  • 0

    24. ~Darek  2009-06-15 23:20:00  host: public54345.xdsl.centertel.pl

    Więcej parametrów technicznych opisano na symbianonline.pl Fajnie że będzie ładowanie baterii przez micro USB, HSDPA do 10 Mbps, Symbian OS v9.3, S60 3rd Edition Feature Pack 2, Radio FM z RDS, Bezprzewodowa aktualizacja firmware - FOTA no i te 3 ładne kolorki obudowy do wyboru :) E72 wymiata i musze ja miec

  • 0

    25.  2009-06-15 23:27:31

    Ja tylko mam nadzieje że usunęli mankament dot. usytuowania anteny. Oby.

  • 0

    26. ~  2009-06-15 23:47:03  host: f96-056.opera-mini.net

    Lewy dolny klawisz uruchamia pewnie gorne znaki. Zamiast CHR jest byc moze, o ile wogole, SYM czyli symbols? Niezbyt wygodne dla ć,ź,ż,ś no i ciekawe czy BT sie nie bedzie przypadkiem wlaczal. Manipulacja kierunkowa na oko jest mozliwa w dwoch wariantach: klawisz=mysz, obwodka=zatwierdzanie lub na odwrot. Drugi wariant gorszy bo podczas wciskania mysz moze przypadkiem uruchamiac kursor.

  • 0

    27. ~sympatyczny  2009-06-15 23:48:57  host: chello087206026073.chello.pl

    moze sie nie znam, ale powiedzialbym ze roznice miedzy e71 i e72 sa niewielkie (zbyt niewielkie?). niedawno wybralem e63 po dluzszym zastanowieniu miedzy e63 i e71 (szkoda gps-u, a z drugiej strony roznice miedzy tymi modelami nie wydaja mi sie az tak duze - choc wiem ze sa - a do tego wiele osob twierdzi, ze e63 ma lepsza klawiature. z reszta mi tez klawiatura z e63 lepiej 'lezala' w sklepie). e72 ma przede wszystkim lepszy aparat (dla mnie bez wiekszego znaczenia - i tak nigdy nie bedzie dobrego aparatu w serii E. z reszta ten ktory mam w mojej N95 tez mnie nie rzuca na kolana. do zrobienia ladnego zdjecia i tak sie nie nadaje. a zeby sfotografowac jakas kartke z cena / informacja / opisem czegos w sklepie / rozkladem jazdy to mi wystarczy nawet e63 z jej 2mpix. tak wiec gdyby e72 byl dzis dostepny wciaz pewnie wybralbym e63 bo ten nowy model nie ma niczego czego mi brakuje w e63/e71. a troche szkoda bo za jakis czas chetnie bym zrobil upgrade, a na e72 po prostu szkoda mi pieniedzy zeby doplacac w zasadzie przede wszystkim za soft (nowszego office i licencje na ms exchange)... taka e63/e71 z kosmetycznymi zmianami w sofcie i niby troche lepszym aparatem, za to ladne dobrze zrobione obudowy w ladnych kolorkach - to chyba glowna zaleta. niemal to samo mozna miec juz teraz wybierajac e63 lub e71 zaleznie od tego jakie kto ma priorytety. natomiast na naprawde nowa jakosc trzeba bedzie poczekac az do e73...

  • 0

    28. ~darek  2009-06-16 00:03:26  host: public54345.xdsl.centertel.pl

    wspanialy telefon! Musze go miec, a E71 idize do szuflady wtedy ;)

  • 0

    29. ~  2009-06-16 07:17:33  host: f143-062.opera-mini.net

    Wielu nzrzeka na czeste gubienie zasiegu przez e71 oraz zle umiejscowiona antene. W e63 jest to juz poprawione zobaczymy wiec jak to bedzie w e72.

  • 0

    30. ~  2009-06-16 08:27:37  host: host-212-67-159-28.net.inotel.pl

    podoba mi sie ta funkcja latarki..godny następca e71..i znowu przyjdzie mi czekać za wymianą telefonu..bo nie zmienie jak na razie mojej e61i :)

  • 0

    31. ~request  2009-06-16 09:16:21  host: 77-253-54-5.adsl.inetia.pl

    bardzo ładnie się prezentuje jak wejdzie to minie już rok jak będę korzystał z e71 i e72 na pewno godnie mi zastąpi stary telefon z którego jestem super zadowolony!

  • 0

    32. ~Mav  2009-06-16 10:45:40  host: chello084010231024.chello.pl

    Różnice niewielkie ? Co ty wogole ziomus gadasz. Jak sie dobrze orientuje to ten telefon bedzie mial procesor 600mhz. A to robi duza roznice ;)

  • 0

    33.  2009-06-16 11:08:31

    21, j3sion - jak sądzę będzie tak jak w Samsungu INNOV8 i innych tego typu konstrukcjach, czyli mysz optyczna będzie jednocześnie klasycznie wciskanym przyciskiem.

  • 0

    34. ~sympatyczny  2009-06-16 12:20:26  host: chello087206026073.chello.pl

    @32: jak bedzie procesor 600MHz to faktycznie bylby postep. choc do 'zwyklych' zastosowan to symbian w e71/e63 dziala dosc szybko. no ale oczywiscie zgadzam sie ze szybszy procesor zawsze sie przyda w telefonie z systemem operacyjnym.

  • 0

    35.  2009-06-16 13:58:45

    30. wow funkcja latarki buhhehehehe, taką funkcje nawet K750i ma. ;)

  • 0

    36. ~  2009-06-16 14:46:25  host: f142-043.opera-mini.net

    Ze wzgledu na baterie 400Mhz (do HSDPA) zupelnie by wystarczylo. Maly ekran/klawiatura i tak raczej nie do powaznych zasobozernych zastosowan.

  • 0

    37. ~Misieq  2009-06-17 23:14:43  host: 213.134.172.48

    ehh ideał szkoda że nie ma wersji E5x o takich funkcjach

  • 0

    38. ~Colo  2009-09-03 21:43:53  host: public60069.xdsl.centertel.pl

    telefon jest bardzo szybki i nie zamula nawet przy obciazeniu, czytalem na smartnokia.pl wycinki z testu jakie ruskie zrobiły. Czekam na ten fon i kupuje bez wahania!

  • 0

    39. ~xyz  2009-09-24 09:48:23  host: iaz162.internetdsl.tpnet.pl

    teraz mam e71 biala, wczesniej e63, jeszcze wczesniej e51... jak sie domyslacie e72 rowniez bede mial ;) jezeli macie jakies pytania do w/w aparatow to slucham

  • 0

    40. ~dj  2010-12-01 17:04:34  host: static-81-219-53-4.devs.futuro.pl

    mam e63 e71 i e72 wszystkie są podobne ale i tak są zauważalne różnice ale i tak wole 3310

Dodaj swoją opinię