Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E72 i Nokia E75

Nokia E72 i Nokia E75

LuiN 19 Września 2008 16:48

0 0

nokia e75 nokia e72m Do sieci trafiła prezentacja telefonów Nokia E72 i Nokia E75. Filmy są skrupulatnie usuwane z YouTube’a na życzenie Nokii. O ile kobieca wersja Nokii E71, w postaci modelu E72, nie budzi większych emocji, o tyle rozsuwana Nokia E75 z klawiaturą QWERTY już tak.

Telefony są rozwinięciem biznesowego portfolio producenta. Nie opublikowano do tej pory żadnych materiałów dotyczących nowych modeli. Telefony specyfikacją nie powinny jednak odbiegać od ostatnich modeli serii E czyli E66 i E71.

Można się zatem spodziewać GPS-u, WiFi, HSDPA, obsługi strumieniowego wideo w technologii Flash i aparatu fotograficznego rzędu 3,2 Mpix. O ile w telefonach nie pojawią dodatkowo jakieś przełomowe rozwiązania, ich cena powinna oscylować w granicach 400 - 500 euro.






Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~oli  2008-09-19 17:11:34  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    zgadzam się z przedmówcami co do E75 i miejmy nadzieje że slider będzie wykonany jak cała seria E, bo N-ki są tragiczne

  • 0

    4.  2008-09-19 17:20:21

    @oli - Właśnie to jest mocna strona serii E - jakość!

  • 0

    5.  2008-09-19 17:41:07

    w sumie, E75 będzie to E51 z klawiaturą QWERTY :o) a aktualnie jestem bardzo zadowolony z E51 ;0)

  • 0

    6. ~MJ  2008-09-19 17:48:16  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    ciekawe jaka jest różnica między E71 a E72? Może E72 jest wersją na rynek amerykański

  • 0

    7.  2008-09-19 18:38:24

    MJ - póki co widać, że jest zupełnie inna stylistyka obudowy; albo mi się wydaje, albo klawiatura stała się bardziej płaska. Z tego co wyłapałem, to inaczej wygląda aparat fotograficzny - nie wystaje aż tak mocno z obudowy. Oczywiście może być to wersja specjalna dla USA, choć ostatnimi czasy Nokia jakby mniej bawi się wypuszczanie równoległych modeli - dodaje więcej zakresów i ma problem z głowy (nie licząc biednych Amerykanów w zasięgu CDMA).

  • 0

    8. ~MJ  2008-09-19 19:08:59  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    @7 - tez racja,w sumie jest jedna wersja która zadziała bez problemu i w USA i w Europie, może jakas zaktualizowana, ale po co skoro dopiero co E71 wypuscili??? Moze rzeczywiscie jakas kobieca wersja :)))

  • 0

    9.  2008-09-19 19:09:18

    zresztą kto miał w ręku E71, ten wie że wersja 'kobieca' sprawdzi się ;o)

  • 0

    10. ~MJ  2008-09-19 19:11:28  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    Reasumując, E75 w rozsadnej cenie powinna wymiatać, a tylko ciekaw jestem kiedy bedzie aktalizacja E51, np z funkcjami E66/E71 :)

  • 0

    11. ~  2008-09-19 19:28:09  host: inet20909nj-3.eranet.pl

    Pierwszy rzut oka na rozsunieta klawiaturke E75 mowi mi, ze beda klopoty z prtzyciskami z gornego rzedu. Zbyt maly odstep od krawedzi gornej, wysuwanej czesci telefonu...

  • 0

    12. ~MJ  2008-09-19 19:33:39  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    @11 - Miałem w rece wczoraj 6210 Navigator, wszędzie tez narzekają na pierwszy rzad klawiszy ktory niby jest niedostepny ale jakos mi to nie przeszkadzało. Zreszta, nigdy nie znajdziemy idealnego telefonu niewazne co, zawsze bedzie jednej funkcji czy dwoch brakowac, albo komus desgin nie przypasuje. W sumie, E75 nie wyglada zle, jeszcze rano filmik obejrzalem i calkiem calkiem

  • 0

    13.  2008-09-19 19:57:09

    W tym czarnym prostkącie powiniene być film? Jak tak to nie działa :(

  • 0

    14.  2008-09-19 19:58:42

    wtd - działa; wrzuć stronę w inną przeglądarkę.

  • 0

    15.  2008-09-20 13:07:20

    Na www.komorkomaniak czytałam że mają w lutym zapowiedzieć.Czyli jak w lutym zapowiedzą to kupić będzie można koło sierpnia,bo takie Nokia ma tempo,szybciej nie ma się co spodziewać.Także jeszcze "tylko" roczek i E75 będzie moja!

  • 0

    16.  2008-09-20 20:14:26

    Dobre, dobre telefoniki

  • 0

    17. ~aaa  2009-02-07 13:19:53  host: 078088216161.klc.vectranet.pl

    n-ki są tragiczne??? co wy wiecie!

  • 0

    18. ~derek  2009-02-20 15:44:36  host: aks-mail.aks.dk

    W specyfikacji E95 można przeczytać, że obsługuje radio internetowe. To jak to było do tej pory? Nie było takiej możliwości, a może radzono sobie inaczej?

  • 0

    19. ~derek  2009-02-20 15:45:23  host: aks-mail.aks.dk

    Oczywiście miałem na myśli E75.

  • 0

    20. ~symbian  2009-04-09 13:27:38  host: afan228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.produscope.pl/specifications.php?product=763 a tu wiecej informacji

  • 0

    21. ~mariusz  2009-09-19 09:52:17  host: aea73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    właśnie dostałem e75 służbową - cudo. przeglądarka www i soft e-mail super, no i klawiatura! cudo

  • 0

    22. ~Super Nokia  2009-12-15 00:09:44  host: 78.133.225.50

    www.nokia-e72.pl

Dodaj swoją opinię