Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E72 dostępna w Polsce

Nokia E72 dostępna w Polsce

LuiN 18 Listopada 2009 10:57

0 0

nokia e72 Biznesowa Nokia E72, następca popularnego modelu E71, trafiła do sprzedaży w Polsce. Nowości jakie przynosi ten model, to lepszy 5-megapikselowy aparat fotograficzny, nowy optyczny manipulator kierunkowy i jeszcze większa integracja z usługami sieciowymi.

Tradycyjnie już dla serii otrzymujemy pełną klawiaturę QWERTY, która może być wykorzystana do sprawnej obsługi poczty email, wiadomości SMS czy czatów. Jeszcze lepszą nawigację satelitarną zapewnia nowa wersja aplikacji Ovi Maps oraz wbudowany cyfrowy kompas.

Zaimplementowanie usługi Nokia Messaging gwarantuje użytkownikom łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej dostęp do poczty email w trybie push. Wygodny kreator pyta jedynie o dane do logowania, a ustawienia skrzynek konfigurowane są automatycznie.




Sugerowana cena brutto za Nokię E72 wynosi 1849 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 0

    33. ~Marcin - Kalisz  2010-02-18 21:10:20  host: host-89-228-214-187.kalisz.mm.pl

    siemanko! mam tego tela od 3 dni i powiem.. ze tak dobrego phona jeszcze nie widzialem. wszystko robi sie intuicyjnie, nad niczym dluzej sie nie trzeba zastanawiac. pelna klawiatura to konkret! po chwili łapiesz ocb i smigasz szybciej niz z najlepszym T9. Jesli chodzi o internet to pewnie w pelni dotykowy ekran spisalby sie lepiej, ale i tak calkiem milo smiga sie po stronkach. Co do bateri nie moge sie jeszcze wypowiedziec, ale 72 h i nawet kreska nie spadla a bawie sie nim stale i ciagle siedze na necie. Aplikacji jest az za wiele. Wczesiej mialem E65, wtedy wydawalo mi sie ze az za duzo tego wszystkiego, a teraz to podciągnał bym go pod normalnego kompa :) tel mam w orange, przedluzałem umowe juz 3 raz i przy abonamencie za 90 zl (po wszelskich znizkach) zaoferowano mi go za 340 zl. W komisie wyceniono mi go za 800 zl (kpina!!) Nokia E71 maja za 999zl ;) Jeszcze raz gorąco POLECAM!! jedyny minus to niestety wykonanie.. to że nokia opuszcza się w tej kwesti to 100% prawda. Zastanawialem sie czy nie wziaść E52 ale ten tandetny plastik odstraszał od pierszej chwili. Mialem okazje bawić sie E71 i powiem że niestey ale jest lepiej zrobiony niż E72:/ przyciski nie wzbudzają zaufania, i działaja tak jakby tel był juz używany od kilku miesięcy. Tel prezętuje sie bardzo ładnie, mimo kilku mankamentów uważam ze godnie może reprezentować serie E!! Pozdro!

  • 0

    34. ~karo  2010-02-23 22:24:41  host: adhz5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to znaczy aktywna matryca, czy to oznacza że działa na dotyk?

  • 0

    35. ~jaaaaa  2010-03-18 11:23:24  host: 193-34-46-212.cn.net.pl

    mam ten telefon i jestem bardzo zadowolona :)

  • 0

    36. ~zainteresowany  2010-03-27 21:16:34  host: c5-216.icpnet.pl

    Witam. a moje pytanie brzmi jak wygląda to połączenie z interenetem w sieci plus??? Należy dodatkowe wykupić iplusa czy wystarczy jakiś pakiet?? telefon chcę wziąść w abonamencie taniorozmowy. Dzięki za pomoc pozdrawiam

  • 0

    37. ~moto_moto  2010-06-02 20:50:00  host: public-gprs95480.centertel.pl

    Najlepszy telefon jaki miałem w życiu. Miałem obawy ze jak to nowy model nokii może być wadliwy (np. tak jak nokia e52) jednak nie zawiodłem się. Klawiatura qwerty jest bardzo wygodna i pomimo dużych palców pisanie idzie całkiem sprawnie (wciśniecie dwóch klawiszy prawie nie występuje)pozdrawiam wszystkich posiadaczy nokii.

  • 0

    38. ~  2010-06-04 22:39:45  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    czekam na wiecej opini bo zamierzam kupic ten telefon i chętnie poczytam o jego wadach i zaletach

  • 0

    40. ~damian  2010-06-18 20:13:57  host: hnp78.internetdsl.tpnet.pl

    mam pytanie jak z klawiszami bo ponoć się ścierają czy to prawda , jak trzyma bateria i jak z wykonaniem bo ponoć średnio dzięki:)

  • 0

    41. ~tom  2010-08-13 10:09:16  host: 178.182.76.1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    problem z mikrofonem? parę dni temu zamieniłem e 71 na e 72 i prawie wszyscy rozmówcy skarżą się, że teeraz bardzo źle mnie słychać (gdy telefonuję w trakcie jazdy samochodem) . Opisują to, że mój głos jest wyciszony i brzmi jakby z daleka. Czy ktoś wie w czym może być problem?

  • 0

    42. ~tom  2010-08-13 10:16:23  host: 178.182.72.5.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @damian e71 miałem około 2 lat i pod koniec trochę starł mi się jeden, najbardziej narażony na tarcia (o twarde powierzchnie) klawisz (nie te z cyframi)Miałem masę różnych telefonów (w zasadzie wszystkich rodzajów) i uważam ten telefon (e 71) za prawie doskonały. co do e 72 to pierwsze wrażenie jest jeszcze lepsze ale za krótko go mam by się wypowiadać. bateria jest znakomita i trzyma bardzo długo co wynika choćby z jej rozmiarów.

  • 0

    43. ~krzysiek  2010-08-21 22:33:07  host: chello089073139246.chello.pl

    ja z kolei mam wrażenie, że dźwięk w słuchawce jest matrowy, cichy i dużo gorzej rozumiem rozmówców niż na starym samsungu sgh e 250. poza tym telefon znakomity...czy jest sposób, aby temu zaradzić?

  • 0

    44. ~krzysiek  2010-08-21 22:46:07  host: chello089073139246.chello.pl

    oczywiście testowalem wyłączanie i włączanie redukcji szumów, bo myslalem że to przez to.ale nie ma różnicy

  • 0

    46. ~rollo  2010-08-22 20:52:29  host: 7.pia.abpl.pl

    Miałem w ręku przez dłuższą chwilę e71 i e72. Zewnętrznie jeśli chodzi o wygląd, to mi się bardziej podoba e71 (ale wygląd to rzecz osobliwa). Zewnętrzenie e71 jest zbudowana z lepszych materiałów, lepiej to wszystko jest spasowane i tutaj nie może być mowy o tym, że ktoś pisze, że jest odwrotnie. E72 jest poprostu zrobiona w gorszy sposób. Telefony jakie ja trzymałem w ręce nie były już takie nowe - e71 miał 2 lata, e72 pół roku. Mimo dużej różnicy między nimi, to e71 była mniej zniszczona (ryski,obtarcia). Właściciel z telefonami obchodzi się super delikatnie. Natomiast wewnętrznie e72 jest ładniejsza, choć to znów rzecz gustu. Działa przyjemiej dla oka i wg właściciela ma zdecydowanie lepszą baterię. Moje zdanie jest takie, że nie warto się cofać wstecz jeśli chodzi o opragramowanie. E71 ma już stary soft, pomimo aktualizacji. Podsumowując, byłem zdecydowany na e72 miesiąc temu, ale jej jeszcze nie kupiłem. Czytam zagraniczne fora. Wydając ponad 1000zł na telefon, oczekuje się niemal perfekcji. Muszę jeszcze zobaczyć jeden egz. e72 od innej osoby, by ocenić, czy w każdy model ma podobne minusy. Plusy są oczywiste. PZDR

  • 0

    47. ~krzysiek  2010-08-23 11:00:30  host: chello089073139246.chello.pl

    Do quebe-->> masz coś ze słuchawkami. u mnie słuchawki grają tak samo, obojętnie czy wciskam przycisk czy nie...a jak u Ciebie z głośnikiem? jakośc rozmów w słuchawce jest w porzadku czy masz wrażenie, że nie ma wysokich tonówi, muli i jest cicho?pozdr!

  • 0

    48. ~daniel  2010-09-29 17:14:31  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    mam pytanie czy w waszych telefonach też trochę charczy głośnik czasami czy to mój egzemplarz tak działa i muszę reklamować?z góry dzięki

  • 0

    49. ~crayfish  2010-09-30 19:28:57  host: abls139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tez miałem ten problem ale przedmuchałem sprężony powietrzem i wszystko działa już ok

  • 0

    50. ~kamillo  2010-10-01 15:04:54  host: wap.mobile.project4.pl

    uzytkowalem juz rozne telefony ale nokia e72 to najlepszy telefon jaki mialem. Nie mam z nim zadnych problemow zarowno jezeli chodzi o rozmowe jak i internet. To super telefon. Dobre wykonanie, duzo przydatnych funkcji. Dla mnie to 3cia reka i 2ga para oczu. Goraco polecam wszystkim

  • 0

    51. ~ihaaa  2010-11-05 11:34:14  host: ibu186.internetdsl.tpnet.pl

    własnie przezucilem sie z e52 na e72 i jest naprawde swietny bateria wielki Plus:) chociaz z e52 tez byłem zadowolony tylko oczywiscie był problem z głosnikiem ale jednak e72 wymiata

  • 0

    52. ~ada  2010-11-08 20:29:48  host: hnp78.internetdsl.tpnet.pl

    mam pytanie jak klawisze chodzi mi o ścieranie i radio jak działa w tym telefonie dzięki?

  • 0

    53. ~adam  2011-03-24 07:50:40  host: ip-84.38.160.60.resman.pl

    już nie wiem czy ta nokia to w standardzie ma uszkodzony głośnik bo kolega kupił i po jednym dniu do serwisu stwierdziłem że ma pecha i kupilem swój dwa dni później również serwis wiec albo i ja mam pecha albo taki jest standart?

  • 0

    54. ~edmundo  2011-05-15 17:27:27  host: rh.ists.pl

    Plusy obudowa (zwarta, dająca wrażenie najwyższej jakości materiałów, ja nie miałem problemu z poluzowaną klapka baterii) wytrzymała bateria przejrzystość i intuicyjność menu darmowa nawigacja (wspomagana darmową aplikacja Sport Tracker to istna rewelacja) wygodna klawiatura mnogość fabrycznie zainstalowanych aplikacji (office, latarka, real player, dyktafon, manager połączeń – możesz blokować np. wybrane numery lub ukryte) prosta w współpraca z komputerem poprzez ovi suite (dogrywanie map, archiwizacja na kompie kontaktów, sms-ów) darmowa aplikacja e-mail (z tego co się orientuję w blackberry trzeba za to płacić) Minusy symbian (chwilowe zawieszenia) słabo spisujący się przycisk optyczny niebezpieczna aktualizacja poprzez ovvi store lub bezpośrednio z telefonu (u mnie zaczął się permanentnie zawieszać, najlepiej telefon oddać do serwisu, tam robią to za darmo z pełnym czyszczeniem pamięci i stawianiem aktualnej wersji od podstaw) mało czytelny wyświetlacz w pełnym słońcu jeśli ustawiony jest motyw o słabym kontraście mało komfortowy rozmiar wyświetlacza przy użytkowaniu internetu fabryczne słuchawki (totalna porażka, uderzenia w przewód słychać podczas słuchania muzyki) słaby głośnik zewnętrzny (słabo słyszalne basy w odróżnieniu przykładowo do nokii 5530) I za i przeciw czyli zależny od preferencji rozmiar wyświetlacza (minus przy użytkowaniu internetu jednak jego rozmiar wpływa na wydajność baterii) klawiatura qwerty (szybko się pisze jednak jeśli ktoś ma duże paluchy może mieć kłopot z pisywaniem liter sąsiadujących sy

Dodaj swoją opinię