Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E71i z 5 Mpix

Nokia E71i z 5 Mpix

LuiN 6 Maja 2009 08:39

0 0

nokia e71Nokia E71 to fiński hit 2008 roku. W ostatnich 6 miesiącach 2008 roku Nokia sprzedała ponad 10 mln sztuk tego telefonu. Choć jest to dla wielu osób telefon idealny, przydałoby się w nim kilka poprawek - przyniesie je E71i.

W październiku lub może nawet we wrześniu podczas Nokia World zostanie oficjalnie zaprezentowana nowa wersja telefonu Nokia E71. Zaprezentowana niedawno edycja E71x przeznaczona na rynek USA przyniosła istotne zmiany w oprogramowaniu, wreszcie jest to interfejs S60 z pełnym FP2.




E71i również zaoferuje FP2, a do tego poprawiony zostanie największy mankament E71 i E65 - aparat fotograficzny. W nowym urządzeniu pojawi się matryca o rozdzielczości 5 Mpix i zupełnie nowa optyka. Czy czegoś jeszcze brakuje do ideału?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia E71 w katalogu.
Zobacz: test telefonu Nokia E71 w dziale artykuły.

Źródło tekstu: unwirerview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~szalony  2009-05-06 09:47:02  host: apn-77-115-238-153.dynamic.gprs.plus.pl

    Kurcze dwa razy podchodzilem do e71 - telefon idealny i nawet ten aparat mi nie przeszkadza ale E71 ma jeden powazny mankament i to nie jest moj wymysl - napisze duzymi literami bo na to trzeba uwazac- ANTENA - jest zrobiona na dole telefonu i co gorsza za nia sluzy ta metalowa pokrywa bateri - masakra :( Owszem jak ktos ma silny sygnal to praktycznie tego nie zauwazy ale jak syganl jest sredni-slaby to wystarczy telefon objac dlonia za pokrywe i widac co z sygnalem sie dzieje !!! To nie jest moja fanaberia - testowalem to z roznymi netmonitorami by byc pewnym i dla mnie przez to ten telefon odpada :) Tam gdzie inne telefonu np trzymaja ladnie 3G przy srednim sygnale E71 przez to jak wezmiemy ja w dlon juz 3G nie widzi :( Ach szkoda gadzac... :(

  • 0

    4. ~Harnas  2009-05-06 09:55:07  host: hrf187.internetdsl.tpnet.pl

    Przydałaby się jeszcze klawiatura z E63...

  • 0

    5. ~lion  2009-05-06 10:06:40  host: host-86-63-143-202.nplay.net.pl

    A ja używam E61 i nadal nie mogę się zdecydować na E71 z powodu mniejszego ekranu i mniejszej klawiatury. Mogliby zwiększyć ten ekran, przydaje się przy przeglądaniu internetu.

  • 0

    6.  2009-05-06 11:10:19

    do idealu brakuje mi tylko poprawienie lakieru u dolu telefonu, coprawda na gwarancji te czesc wymienili, ale srednio chce mi sie co pol roku oddawac telefon by wymienili mi dolny panel ;)

  • 0

    7.  2009-05-06 11:10:33

    e71 to bajka przesiadłem się na nią z e51 która mnie doprowadzała do pasji ! w sumie nie robiłem nią (e71) zdjęcie choć mam ją 3 miesiące ale lepszy aparat nie zaszkodzi

  • 0

    8. ~  2009-05-06 11:16:59  host: public-gprs108791.centertel.pl

    E71 to b.dobry telefon ale jako smartfon biznesowy to niestety zabawka. Jak zrobia pradziwego nastepce E61 z ekranem 3-3.1cala wygodna klawiatura i T9 to pomysle. Blackberry tez mogliby przywrocic :-)

  • 0

    9. ~supersamiec  2009-05-06 11:21:17  host: mx1.infarma.pl

    Mankamentem aparatu w e71 nie jest marna optyka, tylko debilny pomysł na uruchamianie autofocusa literką "t". Niech to poprawią zamiast kombinować z hardwarem.

  • 0

    10. ~mccat  2009-05-06 11:28:44  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    Osobiście też mam e71 i ze względu na jakość aparatu - staram się go nie używać ;). A news mnie bardzo cieszy bo obecnie nie ma na rynku telefonu który by mi się tak podobał jak moja e71, nawet z tych windowsowych, a więc..szykujmy się na zmianę e71 na e71i :D

  • 0

    11.  2009-05-06 11:33:08

    8- zgadzam sie calkowicie - jakby Nokia wypuscila godnego nastepce E61i z ekranem 2,8 nawet i nowym symbianem z hspa (patrz e55)i mniejszymi wymiarami to telefon by zamiatal ;) ciekawe czemu nokia tak naprawde nie zrobila nastepcy e61i ? Bo ja uwazam ze E71 niby jest podobna ale za mala jak na prawdziwego smartphona :( Dzis wyswietlacze 2,4cala to nic rewelacyjnego a wrecz sa uwazane za male.

  • 0

    12.  2009-05-06 12:39:12

    Czego chcieć więcej? Poprawnie zlokalizowanej anteny wewnętrznej. Mam dokładnie te same spostrzeżenia o których pisze @3 szalony. Miałem ten telefon przez 2 miesiące i wróciłem do E51. Szkoda bo to telefon jest naprawdę super tylko ma problem z tą podstawową funkcją jaką jest zapewnienie sygnału :)

  • 0

    13. ~  2009-05-06 12:43:51  host: public-gprs108791.centertel.pl

    @Szalony na te 3cale jest miejsce nawet zwezajac E61 o 1-2mm wiec co bede sobie zalowal pomarzyc mozna. Osobiscie preferuje tu 1mm :-) Troszke swobodniej operowaloby sie jedna reka a piszac oburacz palce nie zachodzilyby jeszcze za bardzo na siebie. W ogole zysk ze zwezenia jest dosc pozorny bo oprocz jw wezszy telefon latalby po kieszeni i gorzej lezal w otwartej dloni. Praktycznie nie zdarza sie abym trzymal kurczowo E61 nawet w pionie wiec szerokosc zupelnie mi nie przeszkadza. To kwestia odpowiedniego wywazenia i lakieru ani za sliskiego ani zbyt trzymajacego. Ta dolna antena oczywiscie jesli to potwierdzona wiadomosc moze tez powodowac wieksze zuzycie baterii skoro slabiej widzi zasieg... No i swiadomosc ze ta zwiekszona moc idzie w swiat przez reke tez nie jest mila :-)

  • 0

    14. ~mmm  2009-05-06 15:08:52  host: ags45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gniazado słuchawek 3,5 oraz ten aparat i telefon mażenie

  • 0

    15.  2009-05-06 15:21:35

    czego brakuje-lepszego procka... :)

  • 0

    16.  2009-05-06 17:32:31

    Osoby narzekający na antenę piszą bzdury... Komentarz 3: "ANTENA - jest zrobiona na dole telefonu i co gorsza za nia sluzy ta metalowa pokrywa bateri " Polecam lekturę instrukcji, gdzie jest pokazane, że antena znajduje się z tyłu za plastikową osłoną, nie jest nią tylna stalowa klapka! Ktoś takie głupoty rozprzestrzenia w internecie, a później nic dziwnego, gdy inni piszą słowa typu: "Nokia E71 to syf, bo za antenę służy tylna klapka i telefon przez dotykanie traci zasięg", itd. Posiadam ten telefon od lipca 2008 i jestem zadowolony z niego. Nawet przed chwilą specjalnie zdjąłem pokrywę baterii i wykonałem połączenie - zasięg pozostawał taki jak wcześniej, a przecież odłączyłem od telefonu pokrywę, która służy za antenę :) jak niektórzy sugerują, więc jak to jest z tym, hmmm? :) Pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania dotyczące użytkowania Nokii E71 :)

  • 0

    17. ~mario  2009-05-06 19:21:30  host: dynamic-78-8-248-211.ssp.dialog.net.pl

    Mam e71 od stycznia. Dlugo szukalem telefonu z tyloma funkcjami naraz i bez dotykowego ekranu. I musze przyznac ze nokia, ktora omijalem do tej pory z daleka sprostala moim oczekiwaniom. Ale mam pytanie na ktore nie moge znalezc nigdzie odpowiedzi. Czy wam bateria tez tak krotko trzyma ? Nie rozmawiam przesadnie duzo i nie bawie sie telefonem bez przerwy ale musze go ladowac prawie codziennie. Bateria trzyma dobę... to zdecydowanie za malo. Telefon kupilem jako nowy wiec nie powinna byc zajechana. Probowalem rozgryzc przyczyne i zauwazylem ze nokia łaczy mi sie z routerem po cichu. Kiedys sprawdzalem logi w routerze i patrze a tu nokia zalogowana podczas gdy wifi rzekomo mam wylaczone w telefonie. Zrestartowalem nokie i juz sie nie zalogowala samoistnie. Prawdopodobnie mam cos z softem. Telefon jest z PLAY. Ma ktos podobne przygody ?

  • 0

    18.  2009-05-06 22:07:06

    Mario, spróbuj zaktualizować oprogramowanie, sprawdź również w opcjach, czy masz wyłączone skanowanie WLAN. Jeśli to nie pomoże, pozostaje reklamacja w serwisie, ale należy się spieszyć, gdyż na baterię jest tylko 6 miesięcy gwarancji. U mnie od nowości (już ponad 9 miesięcy) bateria trzyma 2-3 dni, w międzyczasie średnio wysyłam ok. 100 SMS-ów, mam ok. 1,5-2 godz. rozmów, godzina internetu przez dane pakietowe. Kiedy korzystam z GPS-u, to bateria trzyma do półtorej doby, ale również potrafi wytrzymać ok. 8-10 godzin ciągłego korzystania z GPS i 2 godz. równoczesnych rozmów przez słuchawkę BT. Raz zdarzyło się, że telefon nie był praktycznie używany przez kilka dni, czas działania wydłużył się do 5-6 dni wtedy. To wszystko w trybie 2G/3G, więc myślę, że to jest niezły wynik jak na taki telefon. Pozdrawiam :)

  • 0

    19. ~boczi  2009-05-07 13:14:56  host: host172-180.tvk.torun.pl

    Wtedy chyba w końcu zmienię moją E61 na E71i.

  • 0

    20. ~szypek85  2009-05-07 15:11:36  host: alv95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    posiadalem e71 przesiadlem sie na e63 z powodu zasiegu i klawiatury. fakt e63, nie jest tak urodziwa, ale juz nie denerwuje sie,ze rozlaczy mi sie podczas rozmowy lepiej mi sie sms i maile pisze. z aparatu nie kozystam, to mi jest zbedny,ale przyznam,ze zobacze ta e71i z powodu anteny.no i gdyby wyswietlacz mial 2,6cala i rozdzielczosc taka jak w bb8900 lub 9000

  • 0

    21.  2009-05-08 06:44:36

    Tdsz proszę Cię nie pisz ty głupot i nie sugeruj że kłamie , miałem kilka e71 i wszystkie mają tą wadę z torem antenowym . Nie chce mi się rozpisywać kto mi nie wierzy trudno ale będę zawsze o tym informował by później nie było rozczarowań że telefon gubi zasięg itp. gdy sygnał sieci jest słaby i telefon w ręku trzymamy ... Wez klapke od e71 i odwróc ja a zobaczysz łączenia służące do tego by metalowa klapka była antena... A obejmując ja ręką bardzo pogarszamy parametry odbioru i nadawania . Sprawdzałem to na profesjonalnych netmonitorach więc co wymyśliłem to sobie czy faktycznie coś jest nie tak ?

  • 0

    22. ~wlodi  2009-07-20 15:23:37  host: 87-205-171-88.adsl.inetia.pl

    no sa idioci, tobie to za mozg chyba slozy to co masz w tyłku. a tak od siebie na temat tego telefonu ,mam go:) i jest naprawde swietny. jest jeden minus, uwazam ze jest troche za delikatny,jesli spadnie na ziemie obudowa sie latwo kruszy

Dodaj swoją opinię