Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E7 - już jest

Nokia E7 - już jest

Ringu 7 Lutego 2011 19:17

0 0

nokia e7 Nokia oficjalnie rozpoczęła dostawy swojego najnowszego smartfonu - E7. Telefon miał zostać wydany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ubiegłego roku, jednak z różnych przyczyn nastąpiło to dopiero dzisiaj.

E7 to biznesowy, dotykowy smartfon, z pełną, fizyczną, wysuwaną klawiaturą QWERTY. Ekran AMOLED o przękątnej 4 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 640 x 360 pikseli.

Smartfon działa na systemie Symbian ^3.

Wbudowany 8-megapikselowy apart fotograficzny z podwójną lampą LED może nagrywać filmy w jakości HD.

Nokia E7 komunikuje się ze światem przy pomocy modemu HSDPA o prędkości do 10,2 Mb/s, ma także moduły Wi-Fi b/g/n oraz Bluetooth 3.0. Jak każdy nowoczesny smartfon posiada także odbiornik GPS, radio, akcelerometr, kompas i czujnik natężenia światła.




Urządzenie jest dostępne w 5 wersjach kolorystycznych: szarej, białosrebrnej, niebieskiej, zielonej i pomarańczowej.



Sugerowana detaliczna cena netto wynosi 495 Euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 2

    16. ~rrad  2011-02-07 22:51:36  host: dnf161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Weszła jakaś głupia moda na fony z Androidem albo iPhony z iOSem. Przecież to zabawki do grania w gierki, i zabawy innymi śmiesznymi aplikacjami. Nie wiem co Wam w symbianie nie pasuje? Mam stara nokie na symbianie... nie czuje ze to symbian, nie zamula się, nigdy się nie zawiesiła, prądożerna też nie jest. Ludzie jak barany idą za czymś, chcą czegoś bo ktoś inny to ma, bo taka jest moda. A nie zastanowią się czy im to naprawdę potrzebne. Ta nokia to fajny fon nie dla gadżeciarzy, który muszą mieć zawsze najnowszy ROM i fon przeładowany aplikacjami... i tylko się chwalą znajomym. Jest to raczej stabilny telefon w porządnej obudowie dla kogoś to potrzebuje niezawodnego, dobrze wykonanego telefonu, nawet do zastosowań biznesowych. Mam telefon Samsunga na Windows Mobile, mam na Nokie na Symbianie... miałem LG na Androidzie, i ten ostatni mnie niczym nie zachwycił. Ale zależy kto czego szuka. Do dzwonienia i smsowania, szperania w necie nadaje sie obecnie prawie każdy fon. A jak ktoś potrzebuje mini konsoli to niech kupi cos na Andku, tylko czy naprawdę będzie korzystał z tych wspaniałych gier i aplikacji pisanych na tą platformę? Gdy ktoś mówi że tel jest do d*** bo nie ma Androida to tak jakby powiedział, że samochód jest do kitu bo to stary klekoczący oszczędny diesel, a nie mega wypasiony uturbiony i z kompresorem mega wyżyłowany benzyniak... zależy kto czego potrzebuje. czegoś do przemieszczania się i w dodatku bezawaryjnego czy po prostu musi to być coś nowoczesnego bo to co stare sucks. :)

  • -2

    17. ~Woda w kolanie  2011-02-07 23:00:04  host: z22-10.opera-mini.net

    Nie MeeGo tylko Maemo czyli martwy Os. Nie to co Bada, ma przynajmniej 6 modeli tel.. Ogolnie Symbian'3 jest ok, i reszta Os-ów też ale WM i iOs zakichanych Jobsa i Gates'a.

  • 0

    18. ~kolano w wodzie  2011-02-07 23:46:04  host: z22-10.opera-mini.net

    MeeGo jest w fazie projektów jak narazie na smartfony, a Maemo był tylko w tabletach noki.

  • 1

    19. ~Applefanboy  2011-02-08 00:27:38  host: aegu200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 10: właśnie pisze na ip4 komentarze:) i uwierz nie jestem dzieciakiem. Mialem pare tel w zyciu, przed ip nokie e72 ktora skutecznie wyleczyla mnie z marki i symbiana. Idea ios i iphona jest genialna. Wykonanie perfekcyjne. BTW: ip4 laduje srednio co 3 dni. Do przegladania netu uzywam Mercury :)

  • 0

    20. ~  2011-02-08 01:21:17  host: apn-77-114-31-160.dynamic.gprs.plus.pl

    właśnie napisałem tego posta z Nokii N900 z maemo, co do meego prawdopodobnie w kwietniu wyjdzie N9 z tym systemem. Ludzie nie przekonujcie na siłę innych, który system jest lepszy, bo każdy jest skierowany do innego odbiorcy, ja osobiście jak narazie nie zamieniłbym mojej N900 na żadne IP, SGS itp.

  • 0

    21. ~thonka  2011-02-08 07:21:57  host: z30-09.opera-mini.net

    pomijajac tych, ktorym symbian rzeczywiscie nie przypadl do gustu (brak gier, multimediow, bo reszta stoi na dosc wysokim poziomie), wiekszosc opinii o jego zamulaniu, starosci itp. Pisza osoby, ktore w zyciu, po za kilkuminutowym kontaktem, z symbianem do czynienia nie mieli, albo byl to system dla nich zbyt rozbudowany po przesiadce z s40 albo prostego SE... Niestety porownania do samochodow adekwatne. To tak jakby oceniac wlasnie samochod po stereotypach jak np. Francuski - szybko sie zepsuje, opel - zaraz zje go rdza, bmw - drogie w utrzymaniu itp. Problem w tym, ze wiekszosc opinii to zaczytane gdzies w internecie lamenty zawiedzionych, bo ci zadowoleni nie maja po co sie zalic, a z pewnoscia jest ich wiecej.

  • 0

    22.  2011-02-08 07:40:33

    No przyznam, ze wkurza mnie to pie...nie o Androidzie. Rzeczywiście sam nie mam i nie miałem telefonu z tym systemem, ale mojej siostry córka ma. O kilku miesięcy. I leży nórwka nierdzewka - któryś z lepszych Samsungów Galaxy. Ja podchodzę do teg telefonu regularnie - nie że patrzę na niego ale łądnych parę godzin próbowałem już go zrozumieć i... nic. Wiem - inteligencją i wiedzą nie każdy musi grzeszyć, jednak durny Symbian w E51 od 3 lat mi nie przeszkadza ;-) Np. może mi ktoś powiedzieć jak w Androidzie zamknąć aplikację, albo skąd wiedzieć ile i jakie aplikacje są aktywne? W szczególności chodzi o natywną przeglądarkę...

  • 0

    23.  2011-02-08 07:45:52

    Co do nowych Nokii - mi się nie podobają - szczególnie te rozkładane (zresztą nie tylko Nokie - nie lubię takich telefonów). Podobnie nie przemawiają do mnie ciągle te dotykowe. Jak nie będę musiał, nie będę iał takiego telefonu. Wizualnie za to C7 mi się podoba. Przy częściowo stalowej obudowie może to być dobry telefon - mimo, ze na Symbianie. Dowiem się bo zapewne niedługo będzie u mnie w domu - chłopakom muszę kupić nowe telefony bo już trują... Dzisiaj przywiozą mi ze sklepu E52, na którą w końcu się zdecydowałem - ale ze względu na wiek mijej E51 (ponad 3 lata sporo już) a nie żebym jakoś szczególnie był zafascynowany jego następcą - wygląd i możliwości jak najbardziej, ale żeby te lekkie stopy normalną stalą zastąpili...

  • 0

    24. ~didimos  2011-02-08 07:47:24  host: 82.139.152.50

    Pozdrawiam i cieszę się że E 7 budzi tyle emocji. Biorę na dniach tego fona i symbian mi nie przeszkadza w niczym. Jest praktyczny i intuicyjny. Pozdrawiam wszystkie NOKIE ANDROIDY i IP 4. Bawmy się a nie udowadniajmy który sprzęt jest lepszy ten za 3-4 czy może za 5 tyś złotych.

  • 0

    25.  2011-02-08 10:17:14

    Z tymi świetnymi grami na andku też bym nie przesadzał. Na mojej noki N95 mogę odpalić lepsze gierki niż kolega na LG GT540. Ja za nokie dałem 200zł a on za LG 500zł. Oczywiście można też Galaxy S kupić gdzie gry są dużo lepsze niż N-Gage 2.0 ale... jak ktoś lubi grać to niech sobie kupi jakiś prosty telefon i PSP.

  • 0

    26. ~siwy256  2011-02-08 11:31:18  host: 195.182.9.19

    22: właśnie. Ostatnio też dłuższy czas bawiłem się HTC Legend i powiem szczerze nie przekonał mnie do siebie nic, a nic. Może to trochę wina nakładki HTC, ale na przykład nie mogłem nigdzie znaleźć managera plików i wyłączyć aplikacji która jest w tle (lub nie jest). Wolę poukładanego symbiana. Aha jedyna rzecz która fajnie chodziła to przeglądarka, która rzeczywiście działa super. Z tego co widzę w N8 teraz też śmiga.

  • 0

    27.  2011-02-08 12:31:12

    po ostatniej aktualizacji nawet przegladarka w starusienkiej nokii 5530 spowodowala, ze przestalem prawie uzywac opery... obsluga m.telepolis.pl palcami na 2,9 calowym ekranie... takiej precyzji jeszcze nie spotkalem... ciagle troche wolno dziala i brakuje wygodnej obslugi zakladek, ale do przegladania pojedynczej strony super...

  • 0

    28.  2011-02-08 12:37:41

    a co do "przestarzalosci" symbiana... jakies konkrety moze? co maja inne systemy dla smartfonow czego brakuje symbianowi obecnie? jakies konkretne funkcje? moze mozliwosc tworzenia wlasnych folderow w menu i tym samym uporzadkowania go po swojemu? moze dostepnego szybko i wygodnie task menagera? pelnej wielozadaniowosci moze? a nie... to nie symbianowi tego brakuje :)

  • 0

    29.  2011-02-08 12:46:00

    Najlepiej jakby wszyscy podpisali cyrografy na duszę z Google... Oddajecie im już wszytsko - od wskazywania upodobań przekładających się na kosmiczne przychody z reklam po prywatność w zdjęciach i w mailach ;-) Sukcesów życzę...

  • 0

    30. ~Czlowiek  2011-02-08 17:00:35  host: apn-77-113-18-165.dynamic.gprs.plus.pl

    Pracuje na Nokii E75, wcześniej na 9300i, 9500 a Symbian sprawdza się do dzisiaj. W styczniu od firmy otrzymałem iP4 bo niby to innowacja. Wyszło jak wyszło, oddałem go po 2 tygodniach używania powracając do Nokii. Jak wspomniałem aparat służy do maili, przeglądania sieci jak również jako modem, podręczny terminarz, a także rozrywki tj. słuchania muzyki w formie mp3, podcastów oraz radia (internetowego, oraz w tradycyjnej formie). Niestety innowacja w kształcie iOS jak również telefonu nie bardzo się sprawdziła, jako narzędzie uniwersalne, bo bez wątpienia potencjał produktu Apple w pewnej formie jest „zblokowany” przez producenta, czym dyskwalifikuje go w oczach wielu potencjalnych użytkowników.

  • 0

    31.  2011-02-08 23:03:48

    Czy ten pochylany ekran się sprawdza? Że przy telefonie leżącym na stole to nie wątpię, ale trzymając aparat w dłoniach nie wydaje mi się to najwygodniejsze, chyba trzeba go specjalnie przechylać ale wtedy raczej trudniej się pisze na QWERTY?

  • 0

    32. ~rrad  2011-02-09 00:03:54  host: dne101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A teraz jeszcze Alien Dalvik ma wyjść dla marudów:) http://telepolis.pl/news.php?id=20637

  • 0

    33.  2011-02-09 09:07:35

    @ 31 tak sprawdza sie. Mialem E75 i mam do tej pory N97mini. Zdecydowanie wole pochylony ekran z enki. Wygodniej sie pisze - przynajmniej jak dla mnie...

  • 0

    34. ~Darek  2011-02-09 10:05:15  host: 195.116.177.60

    Słuchawka prezentuje się bardzo ładnie, nie sądzę aby Symbian był czymś gorszym od Androida którego w sumie jestem przeciwnikiem. Symbian jest do pracy, Android dla Facebook'a :))Trochę cena jest za duża, bo w tych czasach i z obecną technologia można zrobić produkt świetny w niskich kosztach którego cena będzie na tyle przystępna że produkt będzie się sprzedawał w dużych ilościach. Z tym telefonem chyba tak nie będzie.

  • 0

    35. ~  2011-02-14 21:55:44  host: ip-46-250-168-19.ip.maverick.com.pl

    no ale gdzie juz jest ? bo w Polsce jakos nie widze ...

Dodaj swoją opinię