Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia E6-00

Nokia E6-00

Ringu 30 Marca 2011 13:31

0 0
W sieci pojawiły się zdjęcia i film wideo przedstawiające nowy, nie zaprezentowany jeszcze oficjalnie smartfon Nokii - E6-00.

Telefon posiada dotykowy ekran o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), a także pełną fizyczną klawiaturę QWERTY. Z tyłu znajduje się 8-megapikselowy aparat, który potrafi też kręcić filmy wideo. Urządzenie ma działać na systemie Symbian ^3, a wewnętrzne podzespoły mają być podobne do tych z innych smartfonów Nokii opartych na tej platformie.

nokia e6 00nokia e6 00nokia e6 00nokia e6 00nokia e6 00



Więcej o smartfonie pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: MyNokiaBlog     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~shq  2011-03-30 13:43:01  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    tylko po co nokia ma odchodzic od sprawdzonego, wygodnego rozwiazania? dobrych rzeczy sie nie porzuca. Tutaj akurat fornt wydaje sie deczko zle zagospodarowany - razi mnie ten plastik w okolicach mikrofonu - strasznie duzy i taki pusty, do tego wyswietlacz moglby byc jednak deczko lepszy i moze ciutke wiekszy. Ja caly czas czekam na godnego nastepce e71/72

  • 1

    3. ~Semek  2011-03-30 13:46:31  host: 85.219.163.66

    ja czekam na dzień w którym Nokia wypuści np. telefon o parametrach E72 ale z ekranem dotykowym i Androidem na pokładzie. A do tego czasu zostaję przy swojej poczciwej Noki E63 i module GPS LD3W :)

  • 0

    4. ~użytkownik  2011-03-30 13:48:13  host: bvm10.internetdsl.tpnet.pl

    Posiadam E71 i denerwuje mnie TYLKO miejsce podłączenia słuchawek. Z boku za mocno odstający jack w kieszeni przeszkadza.

  • 0

    5.  2011-03-30 13:58:01

    8mpx pewnie znów bez autofocusa, tylko pokłony składać. Ale poza tym, to VGA na ekranie tej powierzchni może nie wróżyć nic dobrego. Będą musieli porządnie przygotować system pod to, bo dotyk palcem na Diamondzie przy VGA i 2.8" był dość trudny. Za duża rozdzielczość na zbyt małej powierzchni to też nie dobrze.

  • 0

    6.  2011-03-30 14:05:00

    No powiem szczerze, ze "użytkowo" najbardziej pasuje mi E61i (klawisze i w sumie wielkość wyświetlacza) a z wyglądu E72 (E71 nie bardzo właśnie). I nic innego z tego typu nie widzę co by mnie zainteresowało. Smartfony niestety wybagają "wygodniejszej" obsługi niż tylko za pomocą 15 klawiszy, więc robią te qwerty czy dotykowe. Jednak czy naprawdę telefon musi mieć wszystko? Od miesiąca używam E52 (i wcale nie paliło mi się do zmiany 3-letniej E51) i o ile szybkość, wyświetlacz oraz inne niektóre możliwości mnie zadowalają, to przesyt opcji jest zdumiewający. Większość ludzi tego nie będzie używać a niestety zamulają przejrzystość menu i ogólnie możliwości wygodnej obsługi.

  • 0

    8.  2011-03-30 14:46:14

    Gdyby z pół roku temu zaprezentowali taki model to na pewno bym się nim zainteresował, a tak to napewno ciekawe ale chyba już po sezonie...

  • 1

    9.  2011-03-30 14:58:20

    A wiadomo coś na temat wielkości wyświetlacza? Bo jeśli to jest 2,36 cala tak jak w E72, to ciężko wyobrazić mi sobie obsługę palcem. I obym się mylił, ale klawisze zielonej i czerwonej słuchawki i te wszystkie obok też są chyba dotykowe. Bez sensu, przecież to zabije funkcjonalność tego telefonu... Od ponad roku używam E72 i ciągle czekam na godnego następcę, ale chyba się nie doczekam. Chyba przy przedłużeniu umowy kupię kolejny egzemplarz i jak mój się rozpadnie to przełożę kartę do nowej, bo ani trochę nie podoba mi się kierunek w jakim ewoluują współczesne smartfony. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie przesiąść się na tanie "nie dotykowce", albo przyjrzeć się bliżej Blackberry.

  • 0

    10.  2011-03-30 15:00:53

    I jeszcze jedna bzdura w tym telefonie - widzę, że wrócili do układu klawiatury z E71, tzn. z dużą spacją na dole. Akurat jej zmniejszenie w E72 było strzałem w dziesiątkę, bo dzięki temu z każdego boku przybyło po jednym klawiszu i o wiele łatwiej się dzięki temu pisało. Wielkość spacji i tak była zadowalająca. Od dłuższego czasu przestałem rozumieć posunięcia Nokii...

  • 0

    11. ~slk  2011-03-30 15:07:01  host: 095160143196.rudaslaska.vectranet.pl

    no ja ekran VGA przy 2,4cala, nieźle. obraz będzie wyraźny ale co z tego skoro mały. lepiej by było jakby zachowali wielkość i ergonomię E63.

  • 0

    12. ~bartekgib  2011-03-30 15:25:28  host: 85-222-105-9.home.aster.pl

    Ekran ma maksymalnie z 2.6". P odchodzi mi najbardziej pod 2.4" - także szału nie zrobi na pewno ..... Raczej dodatek aniżeli "pełnoprawny" ekran dotykowy.

  • 0

    13.  2011-03-30 15:55:35

    Mnie to wyglada na 2.4' a nie 2,6'.

  • 0

    14. ~  2011-03-30 16:24:10  host: user-46-112-51-106.play-internet.pl

    Ekran raczej 2.6' co daje "upakowanie" pikseli na poziomie iP4. Jeżeli jest to 2.4' to przeglądanie internetu oraz dokumentów bez lupy nie morzliwe /tak wiem można powiekszyć czcionkę tylko po co VGA/.

  • 0

    15. ~  2011-03-30 17:14:08  host: bew11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli wprowadzą komórkę z możliwością bezprzewodowego i szerokopasmowego łączenia z telewizorem oraz funkcją rozpoznawania mowy to może takiego szmajfona sobie kupię.

  • 1

    16. ~Paweł  2011-03-30 17:36:54  host: 89-75-134-146.dynamic.chello.pl

    Im częściej patrzę na zdjęcia tym bardziej mi się podoba ;)

  • 0

    17.  2011-03-30 18:50:32

    @2: nazwanie qwerty nokii dobrym rozwiązaniem świadczy że nie spotkałeś się z naprawdę dobrymi rozwiązaniami, np. Samsunga, nie mówiąc o Blackberry, które niszczy i upokarza Nokie jeżeli chodzi o qwerty ( o inne rzeczy też, stabilność systemu, zabezpieczenia, ergonomia, trwałość, jakość wykonania i t d )

  • -1

    18.  2011-03-30 18:51:43

    a dotyk jest pojemnościowy czy staroświecki??

  • 0

    19. ~bartekgib  2011-03-30 19:15:46  host: 85-222-105-9.home.aster.pl

    Do 17. O BB w ogóle nawet nie wspominaj bo gdyby tak naprawdę BB wzięło udział w wyścigu szczurów z HTC/Samsung/Apple to mielibyśmy najlepszy i niemożliwy do pobicia system operacyjny na smartfony ..... Co nie oznacza, że BB.OS zostaje w tyle. Do 18. Przypuszczam, że to niestety ekran oporowy ....

  • 0

    20. ~jaro070  2011-03-30 19:16:50  host: z23-14.opera-mini.net

    ekran ma 2,6 cala, tak napisali na gsmarena

  • 0

    21. ~sloneczko  2011-03-31 17:14:34  host: etr.net.pl

    Moim zdaniem na tej liście powinna sie znaleźć nokia. ostatnie modele takie jak nokia e7 czy nawet Nokia E6-00 są na to dowodem! Ciekawe u kogo pojawią sie w ofercie...

  • 0

    22. ~sss  2011-04-28 01:19:36  host: 77-254-133-100.adsl.inetia.pl

    Pavan już nie bądź taki do przodu bo jakoś korzystałem zarówno z qwerty w BB jak i w Nokii z serii E i jakoś BB nie powaliła mnie na kolana.

Dodaj swoją opinię