Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: duże aktualizacje dla modeli N900 oraz 5800 XM

Nokia: duże aktualizacje dla modeli N900 oraz 5800 XM

Q! 15 Stycznia 2010 15:28

0 0

Nokia udostępniła dwie duże aktualizacje oprogramowania dla modeli N900 oraz 5800 XpressMusic. Nowszej wersji doczekało się również narzędzie, za pomocą którego przeprowadzany jest sam proces aktualizacji - Nokia Software Updater.

Aktualizacja oprogramowania dla Nokii N900 wprowadza kilka nowych funkcji i poprawia działanie już istniejących. Najważniejszą nowością jest współpraca wbudowanego klienta pocztowego z rozwiązaniami Microsoft Exchange Server 2003. Dodano również możliwość wyciszenia dzwonka połączenia przychodzącego poprzez odwrócenie telefonu ekranem ku dołowi.

Poprawie ma ulec również ogólna wydajność systemu, głównie prędkość jego poszczególnych elementów. Wśród nich ma się znaleźć m.in. szybsze wyszukiwanie i wytyczanie tras w Ovi Maps, szybsze przeglądanie miniatur w Galerii czy ulepszenie ładowania poprzez złącze USB. Głośniejszy ma być również głośnik, a także Ovi PC Suite ma mieć możliwość tworzenia kopii zapasowej treści znajdujących się w telefonie.




W przypadku modelu Nokia 5800 XpressMusic, najważniejszą zmianą jest dodanie obsługi automatycznej zmiany orientacji ekranu, która działa w każdym menu telefonu z wyjątkiem głównego. W przypadku korzystania z klawiatury w tradycyjnym położeniu telefonu, jego obrót do pozycji poziomej spowoduje automatyczne przełączenie się klawiatury w tryb QWERTY.

Narzędzie Nokia Software Updater doczekało się nowego wydania w wersji RC. Najważniejszą zmianą jest jego pełna współpraca oraz bardziej stabilne działanie z systemem Windows 7.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27.  2010-01-16 10:22:19

    Szkoda, że telefony obecie wypuszczane na rynek są testowane na nas użytkownikach. Większość zaawansowanych modeli ma już na starcie problemy i trzeba rozwiązywać je aktualizacjami, które najczęściej czyszczą telefon. Ustawianie telefonu pod siebie trwa troche i jest irytujące.

  • 2

    28. ~sdf  2010-01-16 21:51:20  host: ehe162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do REDAKCJI! ważne! Propozycja jest taka żeby przy okazji testów podawać wersję softu telefonu. Żeby było wiadomo czego się spodziewać (jak wynika z testu) po danej wersji oraz czego ewentualnie oczekiwać w wersjach upgrade tak jak np. w powyższym przypadku, testy N900 z poprzednią wersją softu oraz co wnosi aktualizacja co poprawia, co dodaje a co psuje. Mam nadzieję, że propozycja spotka się z życzliwą aprobatą redakcji. THX! z góry Pozdrawiam!

  • 1

    29. ~c  2010-01-16 23:28:14  host: host4-89-206-24.limes.com.pl

    @21: zapomniałeś dodać że na nowym sofcie 5800 jest głośniejsza

  • 0

    30. ~  2010-01-17 03:26:42  host: v11-11.opera-mini.net

    Naprawdę n5800 teraz lepiej chodzi?

  • 0

    31. ~  2010-01-17 03:27:18  host: v11-11.opera-mini.net

    A bateria nadal 1 dzień trzyma?

  • 0

    32. ~patafian  2010-01-17 18:14:49  host: awd179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zamówiłem tę N900. Potestuje to opowiem co to za machina.

  • 0

    33. ~  2010-01-17 18:47:47  host: v04-05.opera-mini.net

    tak,obsluga 5800 zncznie sie polepszyla. Szybkosc obracania ekranu i lepsza czulosc qwerty,kinetyk,glosnosc. Jest znacznie lepiej, ale tak.powinno byc juz na poczatku.

  • 0

    34. ~ogonet  2010-01-17 19:06:10  host: public-gprs31457.centertel.pl

    Witam mam Nokie 5800 z PLUS-a i nie chce się zaktualizować twierdzi że nie mam nowej wersji?. Proszę o info dlaczego tak jest.

  • 0

    35.  2010-01-17 19:42:56

    Masz brandowany soft. Oprogramowanie dla plusa nie zostało jeszcze wypuszczone. Prawdopodobnie będziesz musiał poczekać 1-3 miesiące.

  • 0

    36. ~  2010-01-17 20:26:40  host: public-gprs61426.centertel.pl

    Dzięki za info. Jeszcze małe pytanie czemu na tej noki nic nie mogę instalować. "Certyfikat Może być jeszcze nie ważny, wygasły" Nawet przy instalacji oprogramowania nokii.

  • 0

    37.  2010-01-17 20:39:30

    @36 przed zainstalowaniem zmien date w telefonie na rok wczesniej/pozniej. powinno pojsc ;) dzieje sie tak dlatego, ze nokia certyfikuje kazde oprogramowanie, a certyfikaty maja ograniczenie czasowe. jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed 'zlym' oprogramowaniem typu wirusy, dialery itp.

  • 0

    38. ~ogonet  2010-01-17 20:53:25  host: public-gprs61426.centertel.pl

    37 dzięki niestety nie powiodło się.

  • 0

    39.  2010-01-17 21:41:30

    @38 zaloguj sie na forum telepolis i utworz temat. moze cos wspolnie wymyslimy.

  • 0

    40. ~:)  2010-01-17 23:45:48  host: dynamic-78-8-80-171.ssp.dialog.net.pl

    Sprawdza sie 5800 jako GPS np z Garminem ?

  • 0

    41. ~Ziomek  2010-01-18 10:19:33  host: ads42.internetdsl.tpnet.pl

    5800 działa super jako GPS nawet z wbudowanym Nokia Maps. Jak wgrywać, jak zainstalować aplikacje z certyfikatami - wejdź na 5800.pl

  • 0

    42. ~  2010-01-18 13:44:21  host: v02-06.opera-mini.net

    @35 z nokiami plya tez tak jest?

  • 0

    43. ~Qwerty  2010-01-21 10:51:58  host: ip-89-174-83-111.multimo.pl

    Czy w N900 daje sie zgrobic upgrade Nokia Maps do Ovi Mapy 3.0 ?? Pytam bo mam kod aktywacji pieszej i tylko na OM3 mozna go aktywowac a w mojej N900 sie to nie udaje.

  • 0

    44. ~bolek  2010-01-27 11:50:07  host: aadz87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie dzisiaj na N900 powiadomiono, że jest aktualizacja, zapuściłem przez NSU do wersji 2.2009.51-1, i wywaliło mi prawie wszystkie ustawienia łącznie z wszystkimi pobranymi wcześniej plikami w Menadżerze aplikacji. Oczywiście NSU po aktualizacji stwierdził, że wszystko OK. Aha, i też Wam nie chce kopii zapasowej PC Suite robić?

  • 0

    45. ~gabrys  2010-02-05 00:36:43  host: 77-255-133-208.adsl.inetia.pl

    mam pytanie. czy ktoś sie orientuje ile ta nokia będzie kosztować w mix plus przy przedłużeniu umowy na np 42X50zł? czy miał ktoś oferte dotyczącą tej nokii w plusie. prosiłbym o odpowiedź

  • 0

    46. ~quele  2010-08-18 01:48:17  host: chello089076198084.chello.pl

    Witam, mam takie pytanie, czy aktualizujac soft w noki 5800 nie strace przypadkiem darmowej nawigacji w sensie, ze bede musial placic za korzystnie z ovi mapy ?

Dodaj swoją opinię