Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia dostarczy Push-To-Talk dla telefonów Series 60

Nokia dostarczy Push-To-Talk dla telefonów Series 60

sirmark 6 Listopada 2004 23:01

0 0

Nokia przedstawiła klienta PoC (Push to talk over Cellular) dla swoich telefonów bazujących na platformie Series 60. Oprogramowanie funkcjonujące jako "walkie-talkie" dostępne jest dla użytkowników telefonów Nokia 6600, 6620, 6670 i 7610. Będą oni mogli ściągnąć klienta PoC ze stron swojego operatora. PoC jest obecnie zintegrowana w usługach oferowanych przez Nokię 6260.
Usługa Push-to-Talk over Cellular umożliwia posługiwanie się telefonem komórkowym w podobny sposób jak krótkofalówką. Za pomocą jednego przycisku można połączyć się z wybranym odbiorcą lub ich grupą. Aby rozpocząć rozmowę, nie trzeba wybierać numeru. Wystarczy nacisnąć przycisk, a po wyświetleniu "listy kolegów" wybrać osobę, z którą chcemy się skontaktować. Ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje, że odbiorca usłyszy nasz głos. Użytkownik może również tworzyć grupy odbiorców. W takim przypadku wszystkie osoby umieszczone na liście kolegów będą mogły słyszeć jego głos równocześnie, podobnie jak podczas konferencji telefonicznej. Nie trzeba wysyłać sms-ów ani dzwonić do każdego z osobna — po naciśnięciu przycisku wiadomość dotrze do całej grupy przyjaciół lub kolegów z pracy.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Lesenus  2005-04-20 10:46:00  host: aen134.internetdsl.tpnet.pl

    A teraz mi powiedzcie czy to jest za darmo :D

  • 0

    2. ~maslak  2007-10-16 14:36:52  host: ejc36.internetdsl.tpnet.pl

    nie wiem ale zdaje mi sie ze trzeba placic tak jak np : tv telefonie

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet