Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia coraz gorzej oceniana przez agencje ratingowe

Nokia coraz gorzej oceniana przez agencje ratingowe

WitekT 7 Czerwca 2011 14:27

0 0
Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating Nokii z BBB+ do BBB- z perspektywą negatywną. Oznacza to, że dług Nokii jest już tylko o jeden poziom powyżej ratingu "śmieciowego" - poinformował Reuters.

Fitch tłumaczy obniżę tym, że Nokia traci rynek szybciej niż wcześniej prognozowano. Sam producent poinformował, że nie dotrzyma prognozowanych wyników w tym roku, a II kwartał będzie gorszy niż wcześniej oczekiwano.


Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    27.  2011-06-07 20:08:54

    @24 końcówka mnie rozwaliła, aż się zaśmiałem. Już teraz jest kilka systemów z powodzeniem konkurujące z systemami M$. Za windowsem przemawia wsparcie producentów hardware jak i software. Wojna systemów operacyjnych została rozstrzygnięta kilkanaście lat temu, albo jeszcze wcześniej.

  • -1

    28. ~  2011-06-07 21:18:38  host: 178.73.49.129

    22: Zgadzam się. Chciałbym dodać, że nie trzeba być szczególnie obeznanym, żeby wiedzieć, że MS na wszelkich mirażach z innymi firmami wychodził zwycięsko i z nowym produktem. Upadek noki, a raczej symbiana to jednak w głównej mierze zasługa googla. Wzięli linuxa trochę pokolorowali i zrobili mu reklamę.

  • 0

    29.  2011-06-07 22:21:56

    @28 raczej poucinali. Android jest chyba najbardziej wybrakowaną dystrybucją posiadającą środowisko graficzne jaką widziałem.

  • 0

    30. ~@28  2011-06-07 22:24:46  host: 77-253-173-132.adsl.inetia.pl

    jakiego tam linuxa. Linuxa to miala Nokia w laboratoriach (maemo , a potem meego). Byl lepszy. Ale nie mieli ochoty tego sprzedawać. Dali to jako telefon dla "geekow", a szkoda. Teraz mają trojana i niestety upadek Europejskiej firmy chyba jest nieunikniony. Przeciez miejsca pracy musza sie przeniesc za ocean.

  • 0

    31.  2011-06-07 23:07:41

    @30 umiesz czytać?

  • 0

    32.  2011-06-08 00:36:21

    17. Kolega ma całkowitą rację. Do tego dodać można jeszcze brak rozwoju telefonów od strony hardware. Rok w rok wypuszczali na rynek niewiele rózniące się od siebie słuchawki (Nokia N96 się kłania). Oni od czasu wypuszczenia pierwszego iPhone'a chyba zapadli w głęboki sen.

  • 1

    33. ~Mike  2011-06-08 01:13:12  host: 213.241.123.187

    Jeden system, jedna firma, jeden mobilny spyware, jeden Wielki Brat, co szpieguje cały świat, a za nim para judejczków pod szyldem Google, jak u Orwella.

  • 0

    34. ~  2011-06-08 09:30:03  host: aaxq93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22. O to właśnie chodzi. To jasne, że ewentualny upadek Nokii to głównie zasługa okularów i MS. Jeden pewnie chciał wykończyć nokię, bo ta się nie zgodziła na współpracę, a drugi chce ją przejąć, żeby nie zostać pogrzebany na rynku mobilnym. Proste. Myślę jednak zupełnie poważnie, że wcale nie jest dla nokii za późno. Nadal myślę, że jest jeszcze szansa. Trzeba tylko uwolnić symbiana i pracować nad meego. WP7 zostawić w całości MS. Myślę też, że nokia powinna się otworzyć na wszystkie systemy i zobaczyć gdzie pójdzie rynek.

  • 0

    35. ~  2011-06-08 10:03:34  host: cjj162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27 wystarczy że jakis duzy producent laptopów a nawet niszowy da wsparcie dla linuxa , każdy wie że laptop z linuxem będzie tańszy bo bez haraczu dla ms i wystarczy słabsza konfiguracja w smartfonach tak się wypromował samsung, sony i htc ( o którym 3 lata temu mało kto słuszał , a dzisiaj to jest jednym z liderów rynku) dopuki te firmy używały wm ich produkty były koszmarnie drogie i z tragicznym wsparciem a teraz przecież też mają koszmarki z wm ale nikt ich nie kupuje wszyscy kupuja smarty z linuxem bo są tanie i funkcjonalne

  • 0

    36. ~  2011-06-08 10:35:12  host: cjj162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie ma to jak połaczyc drogie i słabe słuchawki z wadliwym i niefuncjonalnym systemem klapa murowana

  • 0

    37. ~shade  2011-06-08 12:46:21  host: 212.129.66.131

    Redaktorki na telepolis chyba uwielbiają pastwić się nad Nokią... Normalnie nie przegapią żadnej okazji żeby sobie ponajeżdżać na Nokię... W tym samym czasie dziwnie tu cicho o podupadającym Sony Ericssonie (od kilku lat drastycznie traci udziały w globalnym rynku i notuje co roku dwucyfrowe spadki sprzedaży - np. w 2009 roku około -40%, a w 2011 roku około -33%, oraz ma coraz większe problemy z logistyką i jakością produktów), a także o kłopotach LG - spadek i tak marnego (w odniesieniu np. do Nokii) udziału w rynku z 7,6% do 5,6%; strata finansowa zanotowana w pierwszym kwartale tego roku na poziomie 93 milionów, jak również związany z tym spadek wyceny akcji LG o 2,3% - czyli do poziomu nienotowanego od marca 2009 roku!

  • 0

    38. ~shade  2011-06-08 12:50:06  host: 212.129.66.131

    Jeśli chodzi o stratę finansową LG to miało być 93 milionów USD.

  • 0

    39. ~shade  2011-06-08 13:03:37  host: 212.129.66.131

    Re: 36.: Apple robi drogie i słabe słuchawki z wadliwym i niefuncjonalnym systemem i jakoś odnosi sukcesy - tylko że Apple ma silne wsparcie marketingowe, doskonały PR i bardzo dobrą prasę - a w zasadzie przeidealizowany wizerunek kreowany w mediach. Do tego jeszcze dochodzi wielka zgraja "wytresowanych" wielbicieli tej firmy gotowych dosłownie się pokroić żeby zdobyć jakiś gadżet tej firmy - patrz np. sprzedaż nerki żeby kupić iPada.

  • -1

    40. ~jaax44  2011-06-08 15:35:07  host: cog94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia się zapiera rękami i nogami przed androidem. Na dobre jej to nie wyjdzie.

  • 1

    41. ~  2011-06-08 15:45:04  host: cje61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    39 jedynne czego używałem od appla to był quiktime plyer i safari , i nie zachwyciły mnie i a wręcz rozczarowały .

  • 1

    42. ~shade  2011-06-08 15:56:04  host: 212.129.66.131

    re: jaax44: Takie - jak to nazwałeś - "zapieranie się Nokii przed Androidem" jest bardzo korzystne także dla miłośników Androida - ponieważ zbyt mocna pozycja w jakiejkolwiek branży jednego podmiotu osłabia korzyści płynące z konkurencji, rodzi pokusę praktyk monopolistycznych, hamuje postęp techniczny i technologiczny, czy też blokuje wejście na rynek lepszych rozwiązań. Gdyby nie silna konkurencja ze strony takich platform OS-owych jak Symbian, czy iOS (no i może jeszcze rosnącego w siłę WP7) to twój ukochany Android byłby obecnie na poziomie wersji 1.5, albo niżej! Chyba nie myślisz, że Google to organizacja charytatywna?! Gdyby nie silna konkurencja to Google doszło by do wniosku - "Po co inwestować w Androida miliony Dolarów?? Skoro konkurencja jest słaba to możemy z powodzeniem zarabiać na tym co mamy."

  • 0

    43. ~  2011-06-08 16:16:17  host: cje61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    aż sobie obejrzałem safari, nie jest takie złe jak fajny jest ten efekt znikania ikon z paska narzędzi.

  • 0

    44. ~Tomek  2011-06-12 01:36:34  host: public127885.xdsl.centertel.pl

    Te ratingi to bzdura jest max. Przed krachem 2008 grupa AIG byla oceniana na AAA i co z tego? Dooopa. Haha. Mam N8 i Galaxy S i niestety pomino ze Android jest czyms niby fajnym to przegrywa z Nokią... Android jeste systemem bardzo malo zoptymalizowanym i przez to cierpi sam telefon poniewaz musi miec szybkiego procka no a Symbian sobie radzi o wiele lepiej. Jest to moje obiektywne uczucie poniewaz telefon to dla mnie narzedzie wiec nie mam sentymentow. Bateria w N8 w porownaniu do Androida okolo 3 razy lepiej. Czyli 3 dni zamiast 1.

  • 0

    45.  2011-06-14 23:04:08

    @35 wielu już dało. I co? I nico...

  • 0

    46. ~  2011-06-14 23:26:18  host: dtr62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    45 ale nikt jeszcze nie wpadł na pomysł żeby zrobić tak jak google czyli tego linuksa jakos fikuśnie nazwać zeby ludzie nie wiedzieli że to linux

Dodaj swoją opinię