Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Content Discoverer - nowy kanał dystrybucji gier

Nokia Content Discoverer - nowy kanał dystrybucji gier

sirmark 24 Lipca 2006 10:50

0 0

Nokia poinformowała o udostępnieniu opracowanych na platformę SNAP Mobile gier wieloosobowych. Będzie je można pobrać i kupić za pośrednictwem wewnętrznego portalu Nokia Content Discoverer, wbudowanego w milionach dostępnych obecnie na całym świecie urządzeń Nokia opartych na platformach S60 i Series 40.

To nowe rozwiązanie udostępnia wydawcom i twórcom gier mobilnych globalny kanał dystrybucji, dzięki któremu będą mogli dotrzeć do wszystkich użytkowników telefonów z wbudowanym portalem Nokia Content Discoverer. Udostępnia on szeroki wybór "sklepów" i "katalogów", zapewniając abonentom łatwy dostęp do treści oferowanych przez uznanych dostawców, twórców i operatorów telefonii komórkowej.

Gry wieloosobowe opracowane na platformę SNAP Mobile będą dostępne w drugiej połowie 2006 roku. Korzystając z portalu Nokia Content Discoverer abonenci mogą w łatwy sposób wyszukiwać, pobierać i kupować przetłumaczone materiały, aplikacje i usługi, między innymi aplikacje Symbian C++ dla platformy S60, gry Java™, aplikacje usprawniające pracę, logo oraz tła, dźwięki dzwonków i dzwonki True Tones, filmy i pliki, całe utwory muzyczne i treści Flash. Użytkownicy mogą teraz kupować treści w jeszcze łatwiejszy sposób dzięki udostępnianym przez portal Nokia Content Discoverer zaawansowanym możliwościom zapisywania w pamięci podręcznej telefonów metadanych katalogów, zintegrowanemu odsłuchiwaniu/przeglądaniu i instalacji, a także krótszemu czasowi wyszukiwania i pobierania oraz ułatwieniu zakupu treści mobilnych.
Portal Nokia Content Discoverer jest obecnie wbudowany w wybranych urządzeniach Nokia opartych na technologiach S60 i Series 40 — komputerach multimedialnych Nokia Nseries (Nokia N70, Nokia N71, Nokia N72 i Nokia N80), urządzeniach Nokia Eseries dla użytkowników korporacyjnych (Nokia E60, Nokia E61 i Nokia E70), telefonach Nokia 3250 dostępnych obecnie na kontynentalnym obszarze Chin oraz w aparatach Nokia 6131 dostępnych obecnie na rynku chińskim oraz w krajach Azji i Pacyfiku. Firma Nokia planuje udostępnienie tego portalu do końca 2006 roku na międzynarodowych rynkach w sześciu dodatkowych modelach telefonów — Nokia N73, Nokia N93, Nokia E50, Nokia 5500, Nokia 6070 oraz Nokia 6233.

Platforma SNAP Mobile firmy Nokia jest już dostępna na potrzeby wydawców i programistów gier mobilnych oraz rozwoju społeczności gier mobilnych. Dzięki wykorzystaniu wszechstronności treści mobilnych opartych na technologii Java, wykorzystanych w wielu modelach telefonów zgodnych z Java MIDP2.0, portal ten udostępnia użytkownikom doskonałej jakości gry.

Więcej informacji na temat platformy SNAP Mobile na stronie www.snapmobile.nokia.com.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet