Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia chce przejąć firmę Dopplr

Nokia chce przejąć firmę Dopplr

Q! 25 Września 2009 17:15

0 0

Nokia poinformowała, że przymierza się do przejęcia firmy Dopplr - operatora turystycznego serwisu społecznościowego o tej samej nazwie. Mająca swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii firma będzie kolejną, która znajdzie się pod skrzydłami tego fińskiego producenta telefonów - informuje serwis TechCrunch.

Dopplr to firma, która zarządza siecią społecznościową pozwalającą na optymalizację i efektywne zarządzanie podróżami turystycznymi praktycznie do każdego zakątka świata. Umożliwia ona nie tylko zaplanowanie trasy, ale udziela również swoim użytkownikom cennych wskazówek na temat miejsca docelowego.

Dzięki niej turyści otrzymują wskazówki co i gdzie warto zobaczyć, jak należy się zachować w danych miejscach czy rady jak sprawić, aby podróż i zwiedzanie były jeszcze bardziej udane.




Co ciekawe, na czele firmy stoi Marko Ahtisaari, który wcześniej był dyrektorem do spraw wzornictwa w Nokii.

Nokia gotowa jest zapłacić za firmę Dopplr od 10 do 15 mln euro. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, fiński producent telefonów uzyska dostęp do narzędzi, dzięki którym będzie mógł rozszerzyć funkcjonalność Nokia Maps o usługi świadczone do tej pory przez firmę Dopplr.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2009-09-25 21:31:19

    Rogi: masz rację - to chyba jedyny news, który zakryliśmy. Wiesz dobrze czemu - nie dlatego, że zawierał nieprawdziwe informacje, tylko dlatego, że pod wpływem komentarzy czytelników uznaliśmy, że jest NIESTOSOWNY. A to dwie różne rzeczy niż kasowanie nieprawdziwych/niepotwierdzonych wiadomości...

  • 0

    22.  2009-09-25 21:35:32

    I news nie był o Aleksandrowie, a o Radzionkowie i jednym z bardzo kontrowersyjnych czytelników.

  • 0

    23.  2009-09-25 22:02:32

    No właśnie o Radzionkowie, nie mogłem sobie przypomnieć. No dobra, uznajmy go za ukryty, ale nie można zaprzeczyć, że zniknął nieco dezorientując niektórych czytelników. :)

  • 0

    24.  2009-09-25 22:17:37

    Rogi: no ale nie powiesz tutaj, że kasujemy newsy - przyznasz, że to był wyjątek potwierdzający regułę i news został ukryty pod wpływem czytelników, a nie z naszego wyboru...

  • 0

    25.  2009-09-25 22:25:38

    No jasne Witek. Ja przecież o nic nie oskarżam i nie mam pretensji. Chciałem tylko za słówko złapać, także wyluzka. Bo nas tu jeszcze zaraz zbanują za offtop. ;)

  • 0

    26.  2009-09-25 22:45:57

    Rogi: ja zawsze będę interweniował w jednym przypadku - jeżeli ktoś będzie zarzucał nam nierzetelność, cenzurowanie, ukrywanie newsów bądź celowy brak obiektywizmu. Zawsze będę w takich momentach oczekiwał rzeczowych, KONKRETNYCH argumentów i merytorycznej rozmowy - bo nie ma nic gorszego dla dziennikarza niż rzucanie w/w oskarżeń bez dowodów.

  • 0

    27. ~  2009-09-25 23:09:06  host: inet20909nb-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Mam nadzieje, że WitekT zauważył, ze news Q jest w sieci od kilku dni i na arzie nikt poważny (agencje prasowe) go nie potwierdzily ;-)

  • 0

    28.  2009-09-25 23:09:42

    Ja wiem Witku i rozumiem. Prawie codziennie czytam jak walczysz w obronie serwisu. Przecież nie chodzi mi stawianie jakichkolwiek zarzutów. Tylko luźno fakt stwierdziłem. Także proszę o wybaczenie jeśli niemyślne obudziłem w Tobie instynkt obronny.

  • 0

    29. ~czesław wesz  2009-09-25 23:11:59  host: inet20909nb-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A co do prostowania bledow, to tego o E&& http://www.telepolis.pl/news.php?id=9987 NIGDY nie sprostowaliscie ;-P Takze panie WitkuT proponuje rachuneczek sumienia ;-P

  • 0

    30.  2009-09-25 23:15:58

    27: no ale przecież przyznaliśmy, że news o Nokii i Palmie jest nieprawdziwy i stosownie poprawiliśmy wiadomość...

  • 0

    31.  2009-09-25 23:16:19

    29: a tak dokładniej? Co tam jest nieprawdziwego?

  • 0

    32.  2009-09-25 23:21:33

    Nikt nie jest idealny. Czepiacie sie. Chcecie portal robiony przez boty, to sobie czytajcie takowe, sa przeciez takie. Tam w ogole nie ma bledow, jest tylko zaawansowane kopiuj-wklej ;)

  • 0

    33. ~  2009-09-26 14:02:19  host: inet20909nr-2s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    31. E77 ;-P

  • 0

    34. ~jan  2009-09-26 14:51:02  host: birdy.uz.zgora.pl

    usuniecie newsa o o Radzionkowie zdezorientowala wiele osob i nie bylo wyjasnienia dlaczego...wiec stwierdzenie "nigdy nie usuwamy wiadomości, żeby nie dezorientować czytelników. Daliśmy ciała, to się przyznajemy i aktualizujemy newsa" jest kuriozalne.

  • 0

    35.  2009-09-26 14:58:40

    jan: wyjaśniliśmy w komentarzach - i w okolicznych newsach, i w tym tu teraz, że to wynikało z NACISKU czytelników. Jesteś tu dopiero od 6 dni, wiec możesz nie wiedzieć. Najważniejsze, że Ty tego nie pamiętasz, bo dla Ciebie najważniejsze są ostatnie dni. Jako przyszły psycholog powinieneś dbać o spójność i sensowność swoich zeznań.

  • 0

    36. ~jan  2009-09-26 19:04:03  host: birdy.uz.zgora.pl

    Dziekuje za świetną krytyke, jest to dla mnie bardzo budująca,dziekuje za ciekawe źródło do mej pracy jako relacje użytkowników i serwisu ludzi go tworzących,mam nadzieje ze będę mógł sie jakoś odwdzięczyć za obserwacje które tu poczynię.

  • 0

    37.  2009-09-26 19:08:55

    jan: mógłbym Cię prosić o większe trzymanie się tematyki tego portalu? To nie serwis dla pseudopsychologów.

  • 0

    38. ~jan  2009-09-26 19:32:17  host: birdy.uz.zgora.pl

    pseudopsychologiem moze byc kazdy wystarczy przeczytac ksiazke na ten temat,na takie osoby nie zwracamy uwagi zbytnio w codziennosci,trudniej zostac pseudodziennikarzem,sensacja i manipulacja co zbiera szeroki oddzwiek i kometarz,ale naszczescie nas to nie dotyczy

  • 0

    39.  2009-09-26 19:36:13

    jan: chyba Cię jednak dotknąłem, nie taki był mój cel... :-> Myślę, że na tym możemy zakończyć naszą rozmowę.

  • 0

    40. ~jan  2009-09-26 20:21:47  host: birdy.uz.zgora.pl

    tak,zakonczyc temat,skupmy sie na robocie,pisz newsy,ja robie material, praca jest zalezna."Bog,ktorego mozna dotknac, nie jest juz bogiem".

Dodaj swoją opinię