Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia chce opatentować tatuaż wibracyjny

Nokia chce opatentować tatuaż wibracyjny

Q! 15 Marca 2012 23:17

0 0

nokia patent tatuaz wibracyjnyNokia złożyła w Amerykańskim Urzędzie Patentowym dwa wnioski dotyczące nowego sposobu powiadamiania użytkownika telefonu o nadchodzących zdarzeniach. Jednym z nich jest… tatuaż wibracyjny.

Pierwszy z wniosków dotyczy specjalnego rodzaju materiału przyklejanego na dowolną część ciała, np. nadgarstek. W momencie nadejścia połączenia czy wiadomości, emitowane przez telefon pole magnetyczne miałoby być wykrywane przez umieszczone w materiale czujniki, co uruchamiałoby alarm wibracyjny.

Oprócz tego materiał miałby rozpoznawać kto właśnie dzwoni czy napisał do nas wiadomość i uruchamiać przypisany mu rodzaj alarmu wibracyjnego, np. o różnej częstotliwości. Ten sposób powiadamiania miałby być możliwy nie tylko dla połączeń czy wiadomości, ale również dla innych nadchodzących zdarzeń.




Jednak znacznie ciekawszym pomysłem jest wykorzystanie w tym samym celu… tatuażu. Miałby być on wykonywany za pomocą atramentu ferromagnetycznego, który wcześniej poddany by był wysokiej temperaturze w celu jego rozmagnesowania. Sam proces jego nakładania miałby być taki sam jak w przypadku zwykłego tatuażu.

Po wykonaniu tatuażu należałoby atrament ponownie namagnesować za pomocą innego magnesu. To pozwoliłoby na jego działanie dokładnie w taki sam sposób, jak zaprezentowany powyżej materiał. Pozostaje tylko pytanie kiedy takie rozwiązanie trafi na rynek masowy?

Źródło tekstu: USPTO     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 6

    2.  2012-03-15 23:31:41

    Dobra sprawa. Chociaż wolałbym zwyczajnie jakąś opaskę na rękę, czy jakąś ozdobę, która działałaby w taki sam sposób.

  • 1

    3. ~  2012-03-15 23:39:05  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    ciekawe czy opatentowali ideę czy konkretne rozwiazanie - jesli ideę, co jest całkiem prawdopodobne u hamburgerów, to równie dobrze mozna opatentować teleportację

  • 0

    4.  2012-03-16 00:27:31

    Już widzę ten tatuaż z ferromagnetycznego tuszu podczas badania rezonansem magnetycznym... oj bolałoby...

  • 1

    5. ~gulooo  2012-03-16 01:02:26  host: v07-16.opera-mini.net

    wielki brat chce być jeszcze większy i być blisko nas nanotechnika już działa od dawna bądźcie czujni czytajcie między wierszami

  • 0

    6. ~macike  2012-03-16 08:35:00  host: 178-37-220-113.adsl.inetia.pl

    pogratulowalbym komus kto by sie odwazyl

  • 0

    7. ~jędrek  2012-03-16 08:38:42  host: 178-37-68-58.adsl.inetia.pl

    tonący brzytwy się chwyta...

  • 0

    8. ~Iks Igrek  2012-03-16 09:00:29  host: staticline56748.toya.net.pl

    Niektóre Nokie, z powodu błędu systemu operacyjnego, były/są w stanie wysłać same SMS-a lub wykonać połączenie głosowe na ostatnio używany numer telefonu. A co jeśli telefon "zwariuje" - bo tatuaż chyba nie może?! i zacznie słać, dzwonić, cudować a my wytatuowani zaczniemy wibrować? No pytam się ;)

  • 0

    9.  2012-03-16 10:26:50

    Hehe, pomyślałem o ludziach, który tatują sobie dziwne miejsca. Np na twarzy, glowie, plecach albo w miejscach intymnych. W tym ostatnim przypadku sprawdziloby to sie jedynie kobietom. Choc pewnie by nie sprawdzaly kto dzwoni i szybko by nie odbieraly ;)

  • 1

    10.  2012-03-16 10:37:36

    Daj Boże, że nigdy takie rozwiązanie nie trafi na rynek masowy. Co dalej ... chip pod skórę? Mam smartfona5 i zastanawiam się na powrotem do zwykłego telefonu, do rozmów i sms'ów.

  • 0

    11. ~Adam  2012-03-16 10:58:21  host: h4-52.net.euron.pl

    Fajnie mieć taki tatuaż w szczególności w miejscach intymnych i niech sobie wtedy wibruje ile chce. :)

  • 0

    12. ~  2012-03-16 11:58:44  host: z25-15.opera-mini.net

    10 ja już od dawna do dzwonieni isms używam zwykłego telefonu a smarta do rzeczy

  • 0

    13. ~  2012-03-16 12:01:20  host: 91.227.80.38

    To znamię Bestii czy jeszcze nie?

  • 0

    14.  2012-03-16 12:12:21

    Hahahahah! najlepsze zastosowanie xDDD

  • 0

    15.  2012-03-16 12:13:13

    jeszcze jesteśmy za młodzi na takie zabawki :P

  • 0

    16. ~tak nie można  2012-03-16 13:10:36  host: mail.cskmswia.pl

    moim zdaniem absurdem jest pozwalanie patentować coś co jeszcze nie istnieje i nie mają w pełni działającego prototypu tylko pomysł.

  • 0

    17. ~Gość niedzielny  2012-03-16 13:23:08  host: 87-205-25-190.ip.netia.com.pl

    Nigdy. A jeśli nawet trafi to i tak się nie przyjmie :)

  • 0

    18.  2012-03-16 15:59:53

    16, istnieje, ale nie na rynku masowym (koszty produkcji/efekty uboczne)

  • 0

    19. ~  2012-03-16 18:45:34  host: p20-02.opera-mini.net

    @9 normalny to ty nie jesteś

  • 0

    20. ~asd  2012-03-17 01:35:35  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    ta technologia byłaby pomocna osobom niedosłyszącym. Już nie trzeba chować telefonu pod poduszkę, czy podkładać sobie do spania. Czy w warunkach dużego hałasu. Ale tatuaż? Nie życzę sobie. Zgodzę się na opaskę na rękę, nie będę się tatuował jak kryminalista. Dziary to brak rozumu.

  • 0

    21.  2012-03-19 15:55:45

    11 Adam w *** sobie zrób taki tatuaż, bedzie fun!

Dodaj swoją opinię