Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia chce opatentować samoładującą się baterię

Nokia chce opatentować samoładującą się baterię

Q! 9 Marca 2010 12:53

0 0

Nokia zapewnia, że w przyszłości baterie w telefonach same będą się ładować. Złożyła ona właśnie w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o ochronę baterii, która nie wymaga ładowania.

Pomysł Nokii na samoładującą się baterię polega na wykorzystywaniu ruchu telefonem do wytwarzania energii. W jego wnętrzu miałyby się znajdować dwie szyny umieszczone w pionie i w poziomie, po których przemieszczałyby się kryształy piezoelektryczne.




W ten sposób, gdy telefon byłby poruszany, np. podczas spaceru czy biegu, wytwarzana miałaby być energia. Następnie miałaby być ona przekazywana m.in. poprzez kondensator do ogniwa i w tradycyjny sposób zasilać telefon.

Obecnie brak jest informacji kiedy pomysł Nokii mógłby trafić na rynek.

Źródło tekstu: newscientist, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2010-03-09 12:52:46

    Całkiem, całkiem. Do tego panel słoneczny z tyłu i doładowanie baterii przez wi-fi. Może + jakaś inna technologia i ładować w tradycyjny sposób nie będzie trzeba.

  • 0

    2. ~Błażej  2010-03-09 13:26:39  host: 94-40-27-242.tktelekom.pl

    Nokia ostatnio tylko zgłasza patenty i na tym się kończy jak tak dalej pójdzie to nokii zostaną tylko te patenty bo inni producenci telefonów np Samsung czy RIM już dawno wyprzedziły Nokie o lata świetlne ze swoimi telefonami!

  • 0

    3. ~  2010-03-09 13:44:02  host: t04-10.opera-mini.net

    No wlasnie. Wciaz z utesknieniem czekam na dual sima nokii, podczas gdy samsung zrobil to juz bardzo dawno.

  • 0

    4. ~  2010-03-09 13:51:54  host: aos109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    btw ile pradu moze brac router do ktorego podl. przez wifi sa 4 lapki?

  • 1

    5.  2010-03-09 13:53:18

    Zwłaszcza samsung:) Daje co prawda np. ekrany oled, ale dalej nie potrafi sobie poradzić z ustawieniem zdjęcia na tapetę znajdującego się na karcie pamięci, zmiany dzwonka smsów, ustawienia na dzwonek dzwięku zapisanego na karcie pamięci, zapisywania plików wysłanych przez bluetooth oda razu na karcie, jeżeli nie ma miejsca w pamięci telefonu, itd. itd. Wole mieć telefon z przemyślaną funkcjonalnością i gorszym ekranem niż na odwrót. To jest mentalność zawiłego umysłu azjatyckiego...

  • 0

    6. ~  2010-03-09 14:50:33  host: t13-16.opera-mini.net

    To nie jest tak że samsung sobie nie radzi, bo są modele, w których wszystkie wymienione kwestie nie są absolutnie żadnym problemem. a w reszcie samsung widocznie celowo obcina funkcje

  • 0

    7. ~Pu94  2010-03-09 15:16:30  host: 77-254-95-246.adsl.inetia.pl

    Pomysł jak najbardziej fajny, ale te patentowanie zaczyna być dobijające. Rozumiem że patent zawiera jakieś szczegóły całego procesu takowego ładowania?. Bo jak robią to na zasadzie tylko my w ten sposób ładujemy telefony , a inna firma nie no to trochę chore tak jak apple i jego patent dotykowy ekran. Btw jak się ma kradzież sygnału wifi do ładowania telefonów ? Tzn ze jak będziemy kradli sygnał to zarazem też prąd ? Taka myśl i zart taki. ;]

  • 0

    8.  2010-03-09 15:25:22

    ateria w telefonie mogła by być ładowana energią fal radiowych jakichkolwiek jednak jest pewien problem do pełna trwało by to pewno ze 129 lat ... Puki co mam budzik a la perpetum mobile właśnie na fale radiowe

  • 0

    10.  2010-03-09 16:05:08

    Mam Nokie N82, ostatnio zauważyłem że bateria mi w niej spuchła czy moge ją bezpłatnie wymienić w salonie Noki? na telefon mam jeszcze 2 miesiące gwarancji.

  • 0

    11. ~  2010-03-09 16:39:01  host: acnv205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @11, raczej nie, gdyż na baterie masz zapewne 6 miesięcy gwarancji. Ale kto wie, może stwierdzą, ze to wada słuchawki i uznają reklamacje.

  • 0

    12. ~  2010-03-09 16:53:28  host: chello089075001181.chello.pl

    10: Natychmiast wylacz telefon, wyciagnij baterie z niego! Ogniwo moze Ci nawet wybuchnac! Zabezpiecz to jakos tak, ze nawet w razie wybuchu nic Ci sie nie stale i zglos sie do sprzedawcy (od niego masz paragon / fakture) lub gwaranta (od niego masz gwarancje). Wspolczuje, choc dobrze, ze zauwazyles na czas co sie dzieje...

  • 0

    13. ~a  2010-03-09 16:55:27  host: chello089075001181.chello.pl

    11: Nie wprowadzaj w blad! To, ze nie ma gwarancji wcale nie znaczy, ze nie mozesz skorzystac z rekojmi! Przypominam - na prawie wszystko (poza jedzeniem np.) masz 24 miesiace rekojmi na podstawie dowodu zakupu. W tym wypadku raczej nie bede dyskutowac i wymienia od reki, bo to zagraza zdrowiu i zyciu.

  • 0

    14.  2010-03-09 19:58:09

    @13. Nie ma czegoś takiego jak rękojmia dla konsumenta, od 26 lipca 2002r. Masz niezgodność towaru z umową. Jednak jeżeli usterka wystąpiła po 6 miesiącach od wydania towaru to niestety ty masz obowiązek udowodnić, że usterka tkwiła w towarze w chwili wydania a to będzie trudne.

  • 0

    15.  2010-03-09 20:07:28

    @14. przepraszam 27 lipca

  • 0

    16. ~a  2010-03-10 13:55:22  host: chello089075001181.chello.pl

    14: Wlasnie: zgadza sie, choc w przypadku baterii bedzie latwo chyba udowodnic, ze to wina towaru. W koncu to nie jest rozbieralne, wiec musiala byc juz na poczatku.

  • 0

    17.  2010-03-10 18:58:28

    @16. Obawiam się, że wręcz przeciwnie. Żaden serwis takiego papieru nie wystawi. Ot po prostu zużyła się.....

Dodaj swoją opinię