Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia chce być ponownie liderem rynku [wideo]

Nokia chce być ponownie liderem rynku [wideo]

LuiN 28 Lutego 2013 09:54

3 1

Nokia zaprezentowała nową serię telefonów Lumia. Model 520 ma kosztować 139 euro netto, a model 720 - 249 euro. Jak zapewnia producent, w obydwu telefonach znalazły się rozwiązania stosowane również w najdroższych smartfonach Nokii. Do połowy roku nowe produkty znajdą się w europejskich sklepach. Mają sprawić, że fińska marka zacznie odzyskiwać utraconą pozycję na rynku.

Wcześniej nowe telefony Nokii będzie można kupić na priorytetowych dla firmy rynkach: w Stanach Zjednoczonych i Chinach. To tam najwięcej osób korzysta ze smartfonów. Jednak fiński producent nie zapomina o Europie. Dzięki Lumii 520 oraz 720 Nokia chce odzyskać rynek również tutaj.

Nasz główny cel to wykorzystać bardziej potencjał systemu Windows dla smartfonów. Linia Lumia to najszersza linia produktów działających w oparciu o Windows Phone na świecie. Z tego powodu bardzo blisko współpracujemy z Microsoftem po to, by dotrzeć z tym produktem do milionów ludzi na całym świecie - mówi Newserii w czasie Mobile World Congress w Barcelonie Vesa Jutila, dyrektor marketingu Nokii.

Obydwa nowe modele, choć znacznie tańsze od Lumii 820 i 920, będą oferować podobne rozwiązania. Działają one na systemie operacyjnym Windows Phone 8 oraz zawierają mapy i nawigację Here z usługami lokalizacyjnymi Here Map, Here Drive oraz Here Transit. Wszystkie te usługi będą dostępne także w trybie offline. Smartfon umożliwia korzystanie z bezpłatnych serwisów strumieniowego dostępu do muzyki Nokia Music, a ekran o przekątnej 4 cali, jak zapewnia producent, jest wyjątkowo czuły na dotyk.

Nowe smartfony Nokii będą miały również takie same dodatki rozszerzające możliwości wbudowanych aparatów fotograficznych, jakie zastosowano w droższych modelach z rodziny Lumia.

Wierzymy, że model z 4-calowym wyświetlaczem będzie atrakcyjnym produktem dla osób, które po pierwszej próbie poważnie będą rozważać przełączenie się na Windowsa ze starszych produktów Nokii - mówi Jutila.




Według niego nowy system Microsoftu, Windows Phone 8, jest bardziej spersonalizowany i umożliwia wykorzystanie w pełni możliwości nowych telefonów z rodziny Lumia. Jak podkreśla Vesa Jutila, Nokia chce łączyć system Windows Phone 8 z rozbudowaną obsługą zdjęć, nawigacji oraz muzyki, a także z oferowanym przez fińskiego producenta designem. Dlatego współpraca pomiędzy Nokią a Microsoftem jest bardzo bliska.

Dodaje, że koncern wiąże z nowymi modelami duże nadzieje na odzyskanie swojej pozycji na rynku telefonów komórkowych, gdzie jeszcze kilka lat temu była niekwestionowanym liderem.



Zobacz: Cztery nowe Nokie na MWC 2013 [wideo]

Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: mwc2013 | nokia

w sumie: 42
  • 0

    23.  2013-02-28 13:08:23

    21 - możliwe, ale wtedy bardzo szybko okazałoby się, który system najbardziej odpowiada użytkownikom. Kwestia przycisków - nich użytkownik decyduje czy i co mają obsługiwać. Słowem - pełna dowolność konfiguracyjna. Dysponować takim urządzeniem to bezcenna sprawa i możliwość unikalnej, właściwej danej osobie, personalizacji danego urządzenia. Nie wyklucza to w mojej koncepcji skorzystania z "gotowców" dla mniej doświadczonych, ale dla zaawansowanych to niewątpliwa gratka.

  • -2

    24. ~ll  2013-02-28 13:12:52  host: gw.cgmpolska.pl

    bez androida nokii nie kupię

  • 5

    25.  2013-02-28 13:23:19

    @24 - A Nokia prędzej padnie niż zacznie sprzedawać telefony na Androidzie :P

  • -2

    26. ~  2013-02-28 13:33:04  host: 89-70-70-238.dynamic.chello.pl

    a ja bym chciał wygrać w lotka-ale tak moje jak i nokii życzenie ma takie same prawdopodobieństwo że się spełni... :)

  • 2

    27. ~6020  2013-02-28 13:50:11  host: iac174.internetdsl.tpnet.pl

    Odnoszę wrażenie że większość oceniających negatywnie WP8 w ogóle nie miała z nim stycznosci. Kiedyś ludzie hejtowali pasy bezpieczeństwa w samochodach, a teraz używa ich 99%. Myślę że trzeba dać szansę WP8. Marketplace z nowymi aplikacjami się rozwija, po drugie zawsze to większa konkurencja i różnorodność. Nowe seria Lumii będzie miała przestępne ceny i zaawansowany system w środku. Szansa na odbicie od dna jest duża i przestanćie wychwalać androida w nieskończoność. Może i kolorowy ale też ma wady i ograniczenia.

  • 0

    28. ~hopla  2013-02-28 13:56:39  host: host-119-160.mt.pl

    Jak postawią na jakiś alternatywny system to mają szansę na odbicie się od dna. Klient lubi wybór a tego teraz u Nokii brakuje. Zresztą oprócz Apple ( ale to inna bajka) tylko Nokia postawiła na jeden system w dodatku nie swój. Sam chciałbym, żeby Nokia zaufała Ubuntu; a może jednak Sailfish przegarną od sowich byłych pracowników ( w co niestety wątpię).

  • 1

    29. ~6020  2013-02-28 14:06:53  host: iac174.internetdsl.tpnet.pl

    "hopla" czy tylko nokia ma jeden system? a sony z nowymi xperiami, wydaję mi się że tam jest tylko android. Jedynie HTC ma telefony na wp i na andku. Sam niestety działam na starej nokii 6020, swoją E-72 utopiłem w rzece, mogę napisać tylko tyle że jestem zadowlony z baterii, a to stary fon jest. Następna też będzie Nokia, może właśnie Lumia 520, 720, 820

  • 0

    30. ~Słoneczny  2013-02-28 14:23:10  host: 89-78-97-216.dynamic.chello.pl

    Ja zupełnie nie rozumiem dlaczego wycofali się z symbiana. Dobry prosty system, nie pożerający baterii w jeden dzień. Idealny do budżetowych smartfonów, które idą w mixach i w prepaidzie. I wielu użytkownikom w zupełności takie smartfony wystarczają. Nie każdy ma ochotę bawić się w aplikacje i kombinacje alpejskie. Wielu wystarczy od czasu do czasu cyknąć fotkę, posłuchać muzyki i czasami sprawdzić maila. A z nową Lumią dostają cuda na kiju, które są niepotrzebne. Takie to parcie na tranasmisje danych żeby drenować klientowi kieszenie.

  • 1

    31. ~6020  2013-02-28 14:45:58  host: iac174.internetdsl.tpnet.pl

    Gdyby ludziom symbian wystarczał to by na niego nie marudzili i nie skazali na zagładę. System żył by nadal gdyby nie słaba sprzedaż telefonów na symbianie. Do telefonownaia i robienia zwykłych zdjęć wystarczają podstawowe modele Nokii. Z drugiej strony ślepy pęd na giga procki i wilkości ekranów wydaję się nie zdrowy, ale mamy czasy dużych dotykowców a CI co ich nie mają są skzani na porażkę.

  • 0

    32. ~hopla  2013-02-28 14:48:35  host: host-119-160.mt.pl

    @6020 Sony ma dołączyć do grona producentów z Firefox OS, więc Android nie będzie ich jedynym systemem.

  • 0

    33.  2013-02-28 15:36:27

    Trudno być liderem, jak ma się tak okrojone portfolio telefonów. Wszystkie nowe Lumie są zrobione na jedno kopyto, wszystkie są bardzo duże. Na rynku trzeba być elastycznym. Gdzie są Lumie z ekranami 3,5 cala? Gdzie są Lumie z klawiaturą fizyczną? Wczoraj wyszła gierka samochodowa na WP i okazało się, że tylko 4 telefony na rynku są w stanie ją udźwignąć, gdzie modeli mamy przecież kilkanaście z tym systemem.

  • 0

    34.  2013-02-28 15:41:03

    Nokia liderem rynku, poprzez słuchawki na Windows Phone, ale żart dajcie jakąś szmatkę, bo oplułem ekran. Jest takie powiedzenie, że ta krowa, która najgłośniej ryczy najmniej mleka daje. Rynek już dawno wybrał Androida, a Nokia nie, więc świadomie nie wybiera rynku skazując się na porażkę. Mój dziadek mawiał "głupi jesteś to cierp". Sam miałem przez 2 tygodnie HTC8S - więcej tego szajsu nie chcę - przecież ten system jest absolutnie niezmienialny - to co dostałeś od producenta - to się ciesz - więcej nie będzie, a w sklepie pustki, już nawet nie chce mi się pisać o tych wszystkich wadach tego systemu, bo to nie ma sensu - zwolennicy będą i tak piać peany "jaki ten system jest szybki i w sumie funkcjonalny, nie wiem po co wam ten cały szajs z Google Play". Prawda jest okrutna - Nokia powtarza wciąż te same błędy - uśmiercili nawet swój najlepiej sprzedający się swego czasu smartfon - Nokię N9. Jak ktoś nie umie się uczyć na własnych błędach no to cóż... krzyż na drogę. Nawet nie zdają sobie sprawy ile wiary by kupiło Nokię z Androidem, choćby nawet czystym bez żadnej nakładki.

  • 0

    35. ~miro  2013-02-28 22:24:19  host: 178235248218.warszawa.vectranet.pl

    A ja nie kupił bym Nokii z andkiem, wystarczy tego szrotu i tak na każdym kroku, natomiast Lumi z WP8 na tą chwilę nie kupię bo nie obsługuje radia, mam nadzieję, że w końcu będzie aplikacja obsługująca RADIO, jak nie to trzeba będzie kupić fona z .... no własnie z czym?

  • 0

    36. ~dav  2013-02-28 22:58:03  host: r.escom.net.pl

    heh chciec a móc to dwie rozne rzeczy... Nokia to teraz Micro$oft ,ktory wciska debilom swoje bublofony

  • 0

    37. ~Adam  2013-03-01 11:20:37  host: user-164-126-129-109.play-internet.pl

    A ja się wyleczyłem z Nokii raz na zawsze. Jak serwis na gwarancji naprawia telefony. Żenada

  • 0

    39. ~User  2013-03-01 12:10:19  host: host-89-230-146-28.inowroclaw.mm.pl

    Pierwszym moim telefonem, zakupionym w 1999 roku, była NOKIA 5110 (działa do dzisiaj!). W chwili obecnej posiadam już dosłownie kolekcję telefonów (z racji dwóch abonamentów i zakupu nowych telefonów co 2 lata, a także z programu 5 Plus) - wszystkie są sprawne w 100% i działają. Nie muszę dodawać, że to tylko i wyłącznie NOKIA! Nie myślę o kupnie telefonu innych producentów.

  • 0

    40. ~aneri50  2013-03-01 13:39:01  host: V33-13.opera-mini.net

    ja tez zaczynalam od nokii-N 73. Wczesniej byly inne telefony-roznych producentow.N73 sluzy mi do dzisiaj,praktycznie bez aktualizacji symbiana-no,moze byla jedna . "Lekiem"na porzucenie nokii byla C 6.Gorszego szajsu jeszcze nie mialam.nie dosc ,ze byla "awaryjna".po kazdej "naprawie gwarancyjnej"z serwisow nokii wracala w stanie nieuzywalnosci-w stanie gorszym jak przed "naprawa" za to na papierze serwisowym-sprawna???-bez internetu,wifi,radia,aparatu,odtwarzacza muz.przegladarki zdjec. Jedyne co "dzialalo"to guzik-wlacz-wylacz. Ale wedlug Nokii Poland i serwisow telefon bubel c6 byl sprawny-tylko jako przycisk do papierow. Tylko moj operator uznal "wady"bubla c6 i wymienil mi telefon na nowy.Dlatego pozegnalam sie z Nokią poland na stale.Z nową umową wzielam Sony xperia p-i nie zaluje tej decyzji.Baj baj nokia.

  • 0

    41. ~aneri50  2013-03-01 14:59:12  host: v23-09.opera-mini.net

    gorące podziekowania dla testerow telefonow portalu Telepolis.za dokladną i solidną prace.Dzieki Wam wybralam telefon sony xperia -znając jego zalety i wady.po raz pierwszy nie bralam fona w ciemno.DZIEKUJE.

  • 0

    42. ~macioko  2013-03-06 17:33:23  host: adtw168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    system wp8 nie jest zły jest poprostu inny, rozwija się wciąż i naprawdę nie jest zły. Oczywiście każdy os ma wady i zalety . Osobiście uważam że lumie są bardzo dobrymi telefonami. (Posiadam lumie 920). Miałem wcześniej i androida i ios jak i symbiana czy też badę. Można by narzekać że wogole nie ma aplikacji itp. Dla mnie wszystkie podstawowe aplikacje są . gier jest mało to fakt niestety ale wraz z rozwojem bedzie i wiecej tych aplikacji czy też gier. Na uwagę zasługe aparat oraz wszelkie aplikacje (dodatki) od Nokii co naprawdę usprawnia telefon. Narazie miejmy nadzieje że Nokia przeżyje dla wszystkich będzie to lepiej. im wieksza konkurencja tym lepiej

  • 0

    43. ~raf  2013-03-30 17:57:20  host: 78.10.62.195

    Mam 820 na WP8, tablet z ICS i coś starszego z iOS. Jako system na urządzenia WP8 wygląda obecnie najlepiej na rynku. Tak Andek jak i iOS przypominają pulpit z kompa wciśnięty w telefon. WP8 wygląda na pomyślany specjalnie dla smartfona. To oczywiście kwestia gustu, ale o jest jeszcze coś. Szybkość dzialania, którą oferują tylko highendowe słuchawki konkurencji

Dodaj swoją opinię