Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia celuje w USA

Nokia celuje w USA

Q! 10 Stycznia 2012 17:41

0 0

Nokia zamierza wprowadzić na rynek USA wszystkie trzy modele telefonów z systemem Windows Phone 7, Lumia 710, 800 oraz najnowszą 900. Czy to pomoże Finom?

Obecnie sytuacja Nokii na bardzo atrakcyjnym rynku amerykańskim jest prosta: Nokia tam nie istnieje. Posiadając jednostkowe procenty udziałów w rynku smartfonów mieści się w granicach błędu statystycznego. Zmienić to ma wprowadzenie wszystkich trzech telefonów z systemem Windows Phone 7 na tamtejszy rynek.

Najmniejszy model, Lumia 710, pojawi się na tamtejszym rynku już 11. stycznia w ofercie sieci T-Mobile, z którą dosyć blisko współpracuje Nokia. W lutym Nokia planuje wprowadzenie na tamtejszy rynek modelu Lumia 800, jednak wciąż nie wiadomo który operator zdecyduje się na wprowadzenie jej do swojej oferty.




Najnowsza Lumia 900, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, będzie flagowym produktem Nokii na amerykańskim rynku. Jej pojawienie się poprzedzone zostanie niemałą akcją promocyjną, na którą może zostać przeznaczone nawet 100 mln dolarów.

Czy takie działania pozwolą Nokii na zaistnienie na jednym z najważniejszych, ale również najbardziej konkurencyjnych rynkach? Czas pokaże.

Zobacz: test telefonu Nokia Lumia 800.

Źródło tekstu: UnwiredView, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    4. ~  2012-01-10 18:50:57  host: 77-253-142-74.adsl.inetia.pl

    Każda decyzja jest zła... Co oni wyprawiają. W Hameryce nie mają szans, mało już było przypadków porażek europejskich firm na tym dziwnym rynku? Niech się skupią na prostych, działających telefonach i tyle. Do tego rozwinąłbym segment qwerty i tyle.

  • 0

    5.  2012-01-10 19:59:40

    @1 Nikt nie mówił że będzie łatwo...

  • 0

    6. ~Mucus  2012-01-10 20:19:24  host: host109-145-222-250.range109-145.btcentralplus.com

    Polewka z tym postem numer 1!! Haha ja wspolczuje twojej firmie... Pewnie to z oszczednosci.

  • 0

    7. ~Mike  2012-01-10 20:36:29  host: 87-205-132-181.adsl.inetia.pl

    Nastolatkowie się odezwali. Jak zwykle, norma - dyskusja na poziomie rynsztoka.

  • 0

    8. ~  2012-01-10 20:48:47  host: ip-1-183.gemini.net.pl

    by by nokio by by

  • 0

    9. ~xpat  2012-01-10 20:56:44  host: host-89-229-196-43.gizycko.mm.pl

    obecnie używam nokii n8. nie jest do końca może super, ale posiadam również telefon z androidem. i tutaj zdecydowanie lepiej wygląda nokia. przede wszystkim nie muli jak android. tak jak to ktoś powiedział wypowiadają się tu uczniowie, którzy za ostatnie kieszonkowe kupili niedopracowany tel z androidem i wylewają swoją flustrację. tym bardziej że poprzedni tel to pewnie alcatel albo siemens. następny telefon to pewnie będzie nokia lumia 800. i sądząc po testach na pewno będzie ok.

  • 0

    10. ~a_lex  2012-01-10 21:14:38  host: public-gprs284084.centertel.pl

    Tytuł jak z czasów zimnej wojny. I ta Nokia grozi Ameryce czy może chce ja zastraszyć? ;)

  • 0

    11. ~  2012-01-10 22:01:46  host: z57-03.opera-mini.net

    9 przesadzasz. Mam androida i nic nie muli i wiekszosc uzytkownik Nokii moze pomarzyc o takim sprzecie. Lepiej sobie poczytaj testy ostatnich Nokii, bo nie dosc ze na rynku smartfonow praktycznie nie istnieja to tanie telefony z ich fabryk to BUBLE. Znam kilka osob ktore w firmach dostaly Nokie i oni juz tacy zadowoleni jak wy nie sa.

  • 0

    12.  2012-01-10 22:14:08

    @11 z fabryk w Indiach to buble. Co do reszty się nie zgodzę. "i wiekszosc uzytkownik Nokii moze pomarzyc o takim sprzecie." - a tego to nie rozumiem. Chwalisz się tym, że Ciebie stać a innych nie czy co? Serio pytam.

  • 0

    13. ~  2012-01-10 22:28:29  host: z47-15.opera-mini.net

    10. Nokia zawojuje Amerykę, ale pod innym już szyldem. Zwie się on: Microsoft. Niestety.

  • 1

    14. ~xpat  2012-01-10 22:44:15  host: host-89-229-196-43.gizycko.mm.pl

    a tak ładnie próbowałem odpisać. pisałem 10 minut a tu coś się zawiesiło. nie będę pisął tego jeszcze raz, ale przekażę konkluzję: niech każdy używa tego co chce. ja na razie nie będę korzystał a androida, ale nie mówię, że kiedyś nie będę miał z nim telefonu. na razie jest lepszy Windows. pzdr.

  • 0

    15. ~xpat  2012-01-10 22:46:49  host: host-89-229-196-43.gizycko.mm.pl

    do 12. nie o to chodzi. Ja tylko cytowałem kogoś. Nokia też nie jest droga. przynajmniej niektóre modele. czekam na lumię w t-mobile,ale jak będzie kosztowała więcej niż 200 pln to jej nie wezmę, nie dałem za telefon nigdy więcej niż 100 . fakt że mam abonament i to nie mały.

  • 0

    16. ~  2012-01-10 23:14:47  host: 213-241-66-229.ip.netia.com.pl

    nigdy więcej tego szajsu

  • 0

    17. ~  2012-01-10 23:27:03  host: host-89-229-196-43.gizycko.mm.pl

    do 16. A czemu tak uważasz że to szajs?

  • 0

    18. ~gekon  2012-01-10 23:51:27  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    do 3 pracownicy Nokii uzywają w wiekszości Black Berry

  • 0

    19.  2012-01-11 00:21:15

    W Polsce ceny są sztucznie zawyżane (u opów) i nokia względem konkurencji wychodzi koszmarnie drogo. N8 na starcie była prawie tak droga jak IP. Niech każdy używa czego chce, ale niech nikt nie wciska kitu, że Symbian to system na poziomie. Na temat Windowsa ciężko coś powiedzieć, używałem przez chwile Mozart'a i nie mogę powiedzieć, żeby był super intuicyjny. W moim odczuciu Android póki co nie do przebicia. Nokia przestała wyznaczać standardy, raczej nieudolnie goni konkurencje. Najbardziej śmieje się z tych dużych firm, które napaliły się na E52 dla pracowników, a teraz płaczą, że co druga wraca do serwisu...

  • 0

    20.  2012-01-11 10:58:43

    @19 jak komuś na smartfonie który długo popracuje na baterii to Android odpada.

Dodaj swoją opinię