Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Carla OS wycofana?

Nokia Carla OS wycofana?

Q! 24 Maja 2012 08:14

0 0

Według informacji zbliżonych do źródła, kolejna wersja systemu Nokia OS, Carla OS (znana wcześniej jako Symbian), nie zostanie udostępniona. Czy to już jego definitywny koniec?



Takie informacje pojawiły się we włoskim serwisie Nokialino. Według niego, kolejna wersja systemu, znana wcześniej jako Carla OS, zostanie udostępniona jako dodatek FP1. Co więcej, ma w niej zabraknąć wsparcia dla ekranów o rozdzielczości HD 720p oraz dwurdzeniowych procesorów.




Również kolejna wersja systemu, znana wcześniej jako Donna OS, ma zostać wycofana. Zastąpi ją kolejny dodatek, czyli FP2. Może to oznaczać, że Belle OS jest ostatnim systemem, jaki trafi na smartfony Nokii z systemem innym niż Windows Phone 7.

Przypomnijmy, że Nokia obiecała wsparcie dla swoich smartfonów przynajmniej do 2016 roku. W tym czasie miały się pojawić przynajmniej dwie kolejne duże aktualizacje systemu o nazwie Carla oraz Donna. Czy Nokia dotrzyma słowa?

Na oficjalne stanowisko Nokii w tej sprawie trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Źródło tekstu: Nokialino, GSM Arena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 1

    43.  2012-05-24 15:23:41

    @42 bo ludzie kochają cyferki i wszystko mierzą miarą Androida. Smutne, ale prawdziwe.

  • 0

    44. ~hopla  2012-05-24 16:03:55  host: mt.pl

    No ja nie mówię , ze muszą być te dwa czy więcej rdzeni . Wystarczy procek jednordzeniowy tylko , żeby był nowszy i bardziej energooszczędny .

  • -1

    45. ~r  2012-05-24 16:06:17  host: public-gprs1961.centertel.pl

    A ja się zgadzam z redaktorem. Używałem symbiana i stwierdzam, że to świetny system. Niestety najgorszy z obecnych na rynku. Ja się już nie skuszę na to truchło.

  • 1

    46.  2012-05-24 16:23:10

    @44 energooszczędny? I tak Symbianowce wytrzymują dłużej od reszty.

  • 0

    47. ~ReweR  2012-05-24 16:50:11  host: public-gprs270832.centertel.pl

    @45 - a ja jaj, jakiś ty "mondry" i "rzecowy", a ile "konkrytów" podałeś w swoim wpisie. A jakich ty wypasionych "argumentóf" użyłeś. Normalnie szacun ziom! Po takim zruganiu Symbian OS masz respekt w piaskownicy zapewniony. :-)

  • 0

    48.  2012-05-24 17:22:41

    koniec symbiana

  • 0

    49.  2012-05-24 17:27:07

    @48 będzie za 4 lata.

  • 0

    50. ~ReweR  2012-05-24 17:41:11  host: public-gprs514739.centertel.pl

    @48 & 49 - guzik prawda :-) Koniec Symbiana już był - teraz ten OS to już Nokia Belle, a nie Symbian Belle.

  • 0

    51. ~  2012-05-24 19:09:01  host: 212.160.172.70

    bylem pewien, ze symbian bedzie zyl poki zyl bedzie maniiiek no coz pozyjemy zobaczymy

  • 0

    52.  2012-05-24 19:48:03

    @50 e tam, kosmetyczna zmiana nazwy. Coś jak murzyn a afroamerykanin:P

  • 0

    53.  2012-05-24 19:53:43

    @43; no wlasnie,ludziom sie wydaje ze quadcore,GPU,1.5 Ghz i tona ramu to cud nad cudy,tylko dziwne ze jak do tej pory nie spotkalem sie z ios'em,ani z andkiem w niczym oprocz gadgetow i zabawek,jak ktos wczesniej stwierdzil,do ogladania youtube,i gierek.Bo te systemy mimo tych rdzeni,Mhz i GPU,nie nadaja sie do powaznych zastosowan,ze juz nie wspomne o profesjonalnych.

  • 0

    54. ~olsztyn  2012-05-24 19:53:53  host: public-gprs344858.centertel.pl

    Ten news to niebywały okaz chamstwa i zaprzaństwa . tak ociekajacy jadem news to robienie z szamba perfumerii. autor próbuje nam wmówić że czarne jest czarne, a białe jest białe. To naprawdę niebywałe.

  • 0

    55. ~  2012-05-24 20:59:37  host: z37-07.opera-mini.net

    Dobre posuniecie. Kto widzial tabelki sprzedazy kwartalnej wszystkich producentow ten wie ze symbian traci i to duzo. Zmiana interfejsu w kolejnych aktualizacjach jest tylko zaklinaniem rzeczywistosci. Symbian byl swietny w noki n95, n82 a teraz poprostu sie juz znudzil. Konkurencja przescignela nokie. Ale tak bedzie za kilka lat z androidem czy ios bo ludzie lubia nowosci. Zmieniaja telefony srednio co rok. ..dwa i nie chca ogladac tego samego.

  • 0

    56. ~miro  2012-05-24 21:20:13  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    Do 55. E tam, Nokia cały czas promuje WP7 a Symbiana olała, nawet w głupiej Nokia 610 dali autofocus (jak do tej pory to każdy telefon na WP7 ma autofocus) a w Symbianie już tylko w N8 i nadchodzącej 808. Poza tym u uperatorów z Nokii z Belle jest jak na lekartswo a promują tylko ten zakichany WP7, więc wcale się nie dziwię że sprzedaż spada...

  • 0

    57.  2012-05-24 21:23:45

    @55 tu nie chodzi o to. Od wejścia Androida zaczęła się fala krytyki Symbina na każdym kroku. Na początku może nawet i Google płaciło ludziom za podsycanie tego a potem ludzie sami się nakręcili i powtarzali głupoty. Dochodzi jeszcze skopana polityka Noki wobec Symbina który został uwolniony ale było już za późno bo wszyscy z niego zrezygnowali.

  • 0

    58.  2012-05-24 21:39:24

    @57; no wlasnie,wg zasady lepsze jest wrogiem dobrego,tylko ze nie wszystko zloto co sie swieci

  • 0

    59. ~hopla  2012-05-24 22:25:38  host: mt.pl

    @56 i to jest sedno sprawy . Symbian jest torpedowany przez samą Nokię a WP jest wychwalany przez co to Symbian traci lawinowo rynek . Nawet u naszych operatorów praktycznie nie uświadczymy Nokii z Belle (oprócz słabej 500 )a Nokie z WP są bardzo promowane .

  • 0

    60. ~centek  2012-05-25 07:25:51  host: public-gprs155704.centertel.pl

    Nokia E6 jest bardzo dobrym telefonem z Belle . mam taki w orange polska.

  • 0

    61. ~  2012-05-25 10:11:57  host: bwz50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znika symbian (Nokia OS)to ja rezygnuję z Nokii. Polubiłem bardzo ten system, a o Androidzie nie chcę nawet słyszeć. Cóż pozostaje tylko Iphone, na którego mnie nie stać, lub WP7 chyba też jednak w Nokii. Podobają mi się te słuchawki jak fix

  • 0

    62.  2012-05-25 10:40:35

    61). Nie stać Cię? To mam wiadomość dla Ciebie. Iphon3GS ma wyjść w Zetafonie. Więc masz szansę :-)

Dodaj swoją opinię