Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia C5-03 z systemem Symbian^1

Nokia C5-03 z systemem Symbian^1

LuiN 14 Października 2010 19:28

0 0

Nokia zaprezentowała kolejny dotykowy smartfon należący do "ekonomicznej" serii C. Mowa o modelu C5-03, pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian^1.

nokia c5 03 nokia c5 03 nokia c5 03 nokia c5 03

Symbian^1 to nic innego jak poczciwy Symbian S60 5th edition. C5-03 ma 3,2-calowy ekran o rozdzielczości nHD (360 x 640 pikseli), z oporowym panelem dotykowym. Telefon oferuje łączność 3G z HSDPA o prędkości do 10,2 Mb/s i HSUPA do 2 Mb/s, nie zabrakło też łączności WiFi i GPS-u.




Do C5-03 trafił aparat fotograficzny z aż 5 milionami pikseli, jednak pozbawiony funkcji autofokus i lampy błyskowej. Telefon ma wymiary 105,8 x 51,0 x 13,8 mm, bateria o pojemności 1000 mAh pozwala na maksymalnie 25 dni pracy w trybie czuwania, 11,5 godziny rozmów lub 35 godzin odtwarzania muzyki (19,5 godziny przy użyciu słuchawek Bluetooth).

W zestawie z Nokią C5-03 otrzymujemy kartę microSD o pojemności 2 GB (telefon obsługuje karty o pojemności do 16 GB). Telefon trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Sugerowana cena netto wynosi 170 euro.

Źródło tekstu: Nokia Conversations, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • -1

    12.  2010-10-14 20:08:00

    thonka - tylko zapomniałeś dodać że Avilla w telefonii komórkowej to prawie zabytek, Nokia coś przespała, dziś musi się bardziej postarać by zmniejszyć dystans do czołówki...

  • 0

    13.  2010-10-14 20:11:50

    @12 i zapewne dlatego do niej dolozyli GPS albo wifi ale nie oba naraz. dzisiaj bylem w pewnym hipermarkecie i dziewcze lat 13 za nic nie dalo sie przekonac bratu, ze inny telefon jest lepszy i tanszy. dla niej telefon mial ladnie wygladac i koniec. z tym modelem bedzie pewnie podobnie. bo telefonow z wifi i gpsem jest masa.

  • 0

    15. ~  2010-10-14 22:31:30  host: t07-09.opera-mini.net

    panel pojemnościowy przy minus 18 stopni nie działa

  • 0

    16. ~  2010-10-15 00:13:37  host: t01-03.opera-mini.net

    Ha ha:D jak słyszę ze nokia to nokia to nie moge:D sam sprzedaje telefony i siłą rzeczy musze chwalić i wykazywać zalety produktów tej marki, ale w zyciu bym NOKII NIE KUPIL! Jest to szmelc jakich malo! E52- telefon dla biznesu- wiecej chyba czasu spedzi w serwisie niz z niego bedzie sie korzystało, czeste problemy z głośnikiem i mikrofonem! Srednio 3szt w tyg wracają do naprawy!! O dotykowych nie wspomnę... Juz lepiej na prawde kupic sobie samsunga i cieszyc sie nim, niz tez szmelc od nokii...

  • 0

    17.  2010-10-15 00:21:20

    5mpx bez autofocusa, to jakiś ewenement. Co za różnica 2,5 czy 12 jak zdjęcia i tak będą słabe. Cena jest dobra ale u nas pewnie będzie z 800-1000zł. Za 500zł za nowy to akurat idealna kwota jak za tą specyfikację.

  • 0

    18. ~art  2010-10-15 06:14:11  host: chello089074010049.chello.pl

    Nokia pozbywa się chyba zapasu magazynowego starych części bo wychodzą na rynek nowe modele ale wszystkie o tej samej specyfikacji ,~ 8 Tomi - nie wiem co uważasz za dobrom jakość rozmów bo mam akurat nokie 5800xm i htc wildfire to nokia 5800 w porównaniu do htc nie ma żadnej jakości rozmów nie wspominając już o stabilności i szybkości działania systemu

  • 0

    19.  2010-10-15 09:11:17

    @13 - ale ja nie widzę nic złego w tym, że dziewczynie telefon chciał się podobać ;) To tak samo jakbym Tobie wmawiał, że jakieś ubranie jest ładniejsze, albo potrawa zdrowsza choćby Ci miała niesmakować.

  • 0

    20. ~  2010-10-15 09:51:52  host: t18-03.opera-mini.net

    Jestem ciekaw jak wasze pojemnosciowe pamele poradza soboe w zime w rekawiczkach ;) parowki jak japonce bedziecie kupowac

  • 0

    21. ~  2010-10-15 10:01:42  host: 095160099062.warszawa.vectranet.pl

    Zaczyna mnie nieco irytować ten bełkot konkurencji i bezmyślnych nastolatków. Z opinii wynika, że adekwatnie każde auto powinno być wyposażone w silnik V6 o mocy minimum 220KM. Oczywiście skóra, klima automat, ksenony i co tam jeszcze się zmieści. To wszystko za nie więcej niż 30 000, bo większości nie stać na więcej. Wykażcie się trochę kreatywnością i napiszcie, że nie da się na Nokii usmażyć jajecznicy, albo zrobić grilla. Właściwie to do czego to podobne, żeby w telefonie poniżej 1000zł nie było grilla? Jest wystarczająco duży wybór w sprzęcie, żeby sobie wybrać odpowiedni. Zawsze też, żeby nie wyjść na permanentnego krytykanta, można sobie samemu zaprojektować sprzęt i zlecić chińczykom produkcję. No pokażcie co potraficie. Chętnie kupię coś klasy iPhone4 poniżej 90 euro.

  • 0

    22. ~Luka  2010-10-15 10:48:51  host: aabf128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21 opinia jak miód wchodzi mi z powrotem do ucha. Oby więcej takich ludzi. Też bym się chciał do tej opinii się przyłączyć. Ludzie czy wy więcej wymagacie od telefonów niż od samych siebie. Nagle w każdym z nas rodzi się mniemanie, że jest bogatym i opiniotwórczym ekspertem, ekspertem w dziale mięsnym sieci TESCO mającym za telefon cudną Nokię z przed 5 lat, a tutaj udającym bożyszcze. Tragedia ludzie tragedia.

  • 0

    23. ~spoko  2010-10-15 10:53:26  host: host216.45.fuz.pl

    22 Moim zdaniem chodzi o to, że Nokia wypuszcza sprzęt, który jest starociem i będzie się sprzedawał tylko dlatego, że to Nokia- zapewniam, że gdyby to stworzył LG, to odbyłaby się ogólna krytyka. 170 euro netto to wcale nie mało jak na taki skansen. W tej cenie można kupić już pojemnościowe touche z Androidem na pokładzie (lub innym systemem)... Nokia oby tak dalej, a udziały w rynku będą dalej lecieć na pysk.

  • 0

    24. ~Luka  2010-10-15 11:07:47  host: aabf128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    23 niestety tak jest. Nie twierdze, że Nokia jest dobra bo niestety nie jest. Jestem sprzedawcą telefonów od ponad roku oraz lubię mieć co chwilkę nowy telefon. Na dzień dzisiejszy używam LG Swift i Samsung Galaxy Lite. Ten 1 ma lepszy wyświetlacz od 2 dlaczego bo jest oporowy i szybciej działą sam Android. Siostrze kupiłem Nokia 5230 i już była w naprawie ponieważ wyświetlacz jej padł. Nokia 5530 szwagierki do wymaiany wyświetlacz i głośnik. Moje telefony nigdy nie widziały sewriwsu bo nie tyle dbam o nie co nie kupuje Nokii.

  • 0

    26. ~pablo  2010-10-15 14:15:48  host: 87-205-202-180.adsl.inetia.pl

    ja też jakoś jestem zwolennikiem Sony Ericssonów. Chodź jak moja dziewczyna ostatnio przyniosła do domu Nokie C6, za złocisza w jakieś taryfie Orange ją dostała (delfinie, czy planach optymalnych) z ekranem oporowym, to w sumie nawet się nią pobawiłem.Telefon całkiem niezły. Ale ja osobiście jednak preferuje SE ( np. Xperie)

  • 0

    27. ~Luka  2010-10-15 15:33:27  host: aabf128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja odkąd odkryłem, że się tak wyraże system operacyjny Android chce zakupić X10 mini. A Nokii to ja mogę jedynie podziękowac za innowacyjność i szybkość ich wprowadzania bo przynajmniej inni bardziej się starają i lepsze telefony robią. Z wyrazami uznania dziękuję za to firmie Nokia ale telefony od nich to ja wolę zostawić na sklepowej półce.

  • 0

    28. ~jaja sobie robia  2010-10-18 11:36:58  host: afhp55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bez autofokusa (!!!) , i lampy - choc to mozna przebolec, ale bez jaj z tym autofokusem

  • 0

    29. ~  2010-10-19 20:13:55  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    przynajmniej ładnie wygląda :)

  • 0

    30. ~  2010-11-21 11:32:22  host: eez220.internetdsl.tpnet.pl

    czekam na ten telefon bo konkurencja z androidami ma słabą bardzo jakość dźwięku poza tym wkurza mnie gadanie, że nie mają ekranu pojemnościowego i nie jestem fan boyem nokii miałem różne telefony ale nokia nigdy mnie nie zawiodła

  • 0

    31. ~Olaa;D  2011-07-23 10:31:29  host: apn-95-41-86-224.dynamic.gprs.plus.pl