Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia C1 - Finowie nie porzucają Androida

Nokia C1 - Finowie nie porzucają Androida

orson_dzi 23 Grudnia 2014 12:45

12 0

nokia c1 Wszystko wskazuje na to, że Nokia nie zamierza bezczynnie czekać do 2016 roku i zaprezentuje kolejne smartfony z Androidem.






Umowa zawarta pomiędzy Nokią, a Microsoftem zakazuje Finom produkcję smartfonów. Wszystko jednak wskazuje na to, że Nokia nie zamierza bezczynnie czekać do czasu wygaśnięcia umowy i korzystają z zawartych w niej nieścisłości planuje wprowadzić na rynek kolejne, po tablecie Nokia N1, urządzenia z systemem Android.

Oczywiście Nokia nie może wyprodukować smartfonu, ale przecież może to za nią zrobić ktoś inny. W tym konkretnym przypadku z pomocą na przyjść chiński Foxconn. Finowie zajmą się tylko projektem. W ten sposób ma powstać Nokia C1. Smartfon z 5-calowym ekranem o rozdzielczości 720p, procesorem Intela, 2 GB pamięci RAM, aparatami o rozdzielczości 8 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu) oraz Androidem 5.0 z nakładką Nokia Z Launcher. Przewiduje się, że smartfon mógłby zostać zaprezentowany w I kwartale 2015 roku.

Źródło tekstu: TechWeb; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | nokia | nokia c1

w sumie: 32
  • 0

    13. ~  2014-12-23 14:30:19  host: user-5-173-19-164.play-internet.pl

    A co z Nokią X2 Dual SIM? Jest gdziekolwiek dostępna w sprzedaży?

  • 0

    14. ~  2014-12-23 14:34:05  host: aakj101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale zaraz przecież Microsoft kupił Nokie to jak mogą wydawać telefony?

  • 1

    15. ~  2014-12-23 14:43:38  host: user-5-173-141-227.play-internet.pl

    @14: MS nie przejął całego przedsiębiorstwa, a tylko dział telefonów/smartfonów Nokii.

  • 0

    16. ~Calm7  2014-12-23 15:05:59  host: n09-07-03.opera-mini.net

    Mnie to te nazewnictwo wkurza - C1. Kurna, nie ma innych oznaczeń niż te same co kiedyś? Eh...

  • 0

    17. ~nick z bsb  2014-12-23 15:14:14  host: mail.aminocom.com

    a intel juz wydal sdk na 5.0? bo z tego co wiem to ostatnie jest na 4.4.2

  • 2

    18.  2014-12-23 15:53:50

    No cóż, mądrość przychodzi czasami dość późno. Dobrze, że Nokia stara się prowadzić samodzielną politykę i ma gdzieś zakazy Microsoftu. Osobiście bardziej ucieszyłaby mnie wersja smartphona z systemem CyanogenMod. To byłby strzał w dziesiątkę.

  • -1

    19. ~  2014-12-23 15:55:34  host: djh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oby znowu nie wypuszczono kolejnego badziewia z aparatem bez lampy i autofocusa. A tak w ogóle to dlaczego Nokia nikt nie zrobi smartfona z fizyczną klawiaturą.

  • 1

    20. ~Calm7  2014-12-23 17:03:56  host: n09-07-03.opera-mini.net

    19). Zbyt mały % odbiorców takowej klawiatury..

  • -1

    21. ~xxx  2014-12-23 19:21:29  host: adpb141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Calm7, wcale nie taki mały. Jak ostatnio rozmawiałem z paroma osobami, to chętnie by kupili coś z fizyczną zapewniając im przy tym wszystkie pozostałe funkcje, które mogą dostać w innych smartfonach.

  • -1

    22. ~  2014-12-23 19:23:05  host: djh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 ja bym wolał tradycyjną klawiaturę. Niestety obsługa dotykiem nie jest dla mnie wygodna.

  • 0

    23.  2014-12-23 19:28:37

    7 - uważasz, ze to producenci pracują nad bateriami? Dobre, dobre...

  • 0

    24.  2014-12-23 19:29:03

    O producentów telefonów mi oczywiście chodzi ;-)

  • -1

    25.  2014-12-23 19:30:16

    Ci co powinni pracują i to intensywnie., Mają z pewnością coś lepszego niż sprzedają... Pytanie - czy Ty zapłacisz za coś lepszego cenę jaką to kosztuje? Nie sądzę ;-)

  • 0

    26.  2014-12-23 20:13:45

    Atutem będzie pełna (trafic + radary + socjal) i darmowa wersja nawigacji z mapami całego świata w wersji offline. Do tego bardzo dobra jakość wykonania i klientela się znajdzie.

  • -2

    27. ~Partyzant  2014-12-23 20:52:31  host: apn-95-40-45-60.dynamic.gprs.plus.pl

    Kolejny nie wypał Nokii...Lepiej by wyszli gdyby robili zwykłe telefony z fizyczną klawiaturą typowe "do roboty" na budowie itp.
    To im akurat wychodziło,najlepiej...

  • 0

    28. ~Calm7  2014-12-23 23:42:49  host: n09-07-03.opera-mini.net

    21). Xxx. Dla nas jest to duża liczba wśród znajomych, etc., ale nie dla producenta, który woli iść na łatwiznę, czy po prostu masówkę.

  • 0

    29. ~ziomal  2014-12-24 10:30:54  host: 89-73-148-146.dynamic.chello.pl

    Nokia zrobiła błąd pozbywając się działu telefonów i fabryki
    Efekt brak wsparcia dla obecnych wyłącznie usług, telefony już nie będą miały dobrej jakości , ludzie przerzucili się na BlackBerry ze względu na klawiaturę oraz wsparcie, część poszła w stronę androida, wg mnie nokia całkowicie przestała się już liczyć na rynku, bo po co komu telefon bez wsparcia. Sam mam 4 nokie w domu i ze smartfonu zrobił mi się telefon. Od pół roku mam bb z10 i juz dostałem 3 aktualizacje ,a do noki żadnych.

  • 2

    30. ~Darek  2014-12-24 11:23:40  host: 195.116.187.216

    Będzie ciekawie.

  • 0

    31. ~  2014-12-24 13:01:36  host: public-gprs515140.centertel.pl

    @18. "Osobiście bardziej ucieszyłaby mnie wersja smartphona z systemem CyanogenMod. To byłby strzał w dziesiątkę."
    Ale czysty Android jest naprawdę w porządku, gorzej z nakładkami, które są jakie są. Ja mam nadzieję, że Nokia podejdzie do tematu po prostu bardzo mądrze i to wystarczy.

  • 0

    32. ~tata  2014-12-25 08:36:52  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Po Noki został jakiś android ktory kupuja ludzie w dużej promocji dlatego Kanadyjczycy sa pany na rynku komorek z klawiatura i niech tak pozostanie.

Dodaj swoją opinię