Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia buduje fabrykę w Indiach

Nokia buduje fabrykę w Indiach

WitekT 4 Grudnia 2004 18:46

0 0

Za 150 mln USD fiński producent zamierza postawić nową fabrykę w Indiach. Wybór podyktowany jest prognozowanym boomem na tamtejszym rynku komórkowym. W tym roku w tym kraju z telefonów komórkowych korzystało 41 mln osób. Liczba ta ma się powiększyć do 100 mln w 2006 r. i 200 mln dwa lata później.
Nowy ośrodek produkcyjny będzie wytwarzał telefony w systemie GSM jak i CDMA. Pierwsze modele powinny zjechać z taśmy na przełomie 2005 i 2006 r. Przedstawiciele Nokii szacują, że światowa liczba abonentów komórkowych sięgnie w 2006 r. poziomu 2 miliardów. Indie stanowić będą 12% tego rynku. Plany produkcji sprzętu telekomunikacyjnego w Indiach ma także szwedzki Ericcson.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-194-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet