Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Booklet 3G: hit czy kit?

Nokia Booklet 3G: hit czy kit?

Q! 23 Listopada 2009 08:59

0 0

Według pierwszych informacji, Nokia nie powinna mieć większego problemu ze sprzedażą do końca 2009 roku 100 tys. sztuk swojego pierwszego minilaptopa - Booklet 3G. Jednak czy taki wynik będzie można nazwać sukcesem, czy raczej należy uznać go za porażkę?

nokia booklet 3g01mnokia booklet 3g group01mnokia booklet 3g04mnokia booklet 3g02m

Nokia Booklet 3G dostępny jest na rynku od drugiej połowy października. Patrząc na cały rynek minilaptopów, na którym niewiele gorzej wyposażone urządzenia znajdują codziennie tysiące nabywców, trudno uznać wynik Nokii za szczególnie udany.

Z drugiej jednak strony znajdujący się już na rynku producenci zdążyli wprowadzić kolejne generacje swoich produktów, usuwając tym samym zauważone we wcześniejszych modelach wady. Oznacza to, że Nokia ze swoim produktem nie będzie miała łatwo.




Po pierwsze wkracza ona co prawda na bardzo perspektywiczny, jednak już dosyć zatłoczony rynek. Po drugie - jej oferta, chociaż bardzo atrakcyjna (Booklet 3G posiada m.in. moduł GPS z preinstalowaną usługą Ovi Maps) - ustępuje ofertom konkurencji głównie pod względem ceny. Podczas gdy standardowe minilaptopy można nabyć już za około 200-250 euro, Nokia za swój produkt żąda w Europie 575 euro.



O Booklecie Nokii, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2009-11-23 09:11:39

    Nokia wysoko ceni swój produkt i dlatego pozostanie produktem niszowym, czy jak ktos woli "prestiżowym" bo to w koncu Nokia ;)

  • 0

    2. ~  2009-11-23 10:19:57  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    Szkoda, że taki drogi, bo naprawdę ładnie się prezentuje.

  • 0

    3. ~chato.pl  2009-11-23 10:30:38  host: static-87-105-185-222.ssp.dialog.net.pl

    Czytałem recenzje tego netbooka - wynika z nich, że procek dostaje zadyszki nawet przy surfowaniu po sieci ;/

  • 0

    4. ~  2009-11-23 11:32:06  host: v03-05.opera-mini.net

    @3 GPS w netbooku to podstawa a procek to rzecz drugorzedna wie sie nie czepiaj. Poza tym moze to wogole nieprawda.

  • 0

    5.  2009-11-23 15:30:18

    Kit. Wystarczy poczytac speki. Beznadziejnie wolny dysk (4200 rpm), jedna kosc RAMu 1 GB i co najciekawsze, wlutowana na stale. Przy Viscie daje to iscie zabojczy efekt - dla cierpliwosci usera :D I to nie sa wszystkie wady, o ile dobrze pamietam, teraz recytuje z pamieci po prostu... @4: nie bredz, dziecko Opery Mini.

  • 0

    6.  2009-11-23 15:36:53

    PLANET - ale tam nie ma Visty, tylko netbookowy Windows 7; przejrzyj raz jeszcze tę specyfikację;)

  • 0

    7.  2009-11-23 15:51:19

    Dobra, moze zatem 7mka (to akurat spory plus, choc jak zwykle XP uratowalby sytuacje). Ale co do reszty pamietam dobrze. Ty tez ja przejrzyj, to sie przekonasz :)

  • 0

    8. ~MaRiO  2009-11-23 19:28:42  host: static-68-219.is.net.pl

    7: wiesz.. dziwne zeby do nowego "lapka" wsadzili stary 10 letni system XP :)) ja jakos przekonalem sie do 7 (lepsza od xp ze wzgledu na nowsze rozwiazania) chociaz dla mnie vista + SP2 to prawie windows 7 dlatego mam zainstalowane 3 systemy w lapku - oczywiscie wszystkie oryginalne tzn. 7 beta :)) pozdro :))

  • 0

    9. ~MaRiO  2009-11-23 19:33:00  host: static-68-219.is.net.pl

    jeszcze dodam ze wolalbym dell'a adamo XP3 ktory ma centymetr grubosci! dell to dell sam uzywam i wiem ze to najlepsze lapki :)) pozdro :))

  • 0

    10. ~  2009-11-23 20:40:34  host: 80.51.91.245

    @3 to teraz jakaś moda na tanią reklamę w stylu podawania swojej strony internetowej jako nicka?

  • 0

    11.  2009-11-23 22:52:52

    MaRiO: XP > 7 w kwestii predkosci dzialania i pradozernosci. Czy netbooki wykorzystaja zalety 7mki ? I tak i nie. Ja jednak preferuje stary dobry, sprawdzony XP. Tak, mialem do czynienia z siodemka. To nie jest system na tego typu platforme. Za mala moc obliczeniowa (i za slaba grafika do Aero etc.)...

Dodaj swoją opinię