Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia BH-905: między ciszą a ciszą

Nokia BH-905: między ciszą a ciszą

LuiN 15 Września 2009 13:14

1 0

nokia bh 905Słuchawki Nokia BH-905 trafiły do sprzedaży w Polsce. 10 mikrofonów zamontowanych w urządzeniu, gwarantuje idealną jakość dźwięku, a dzięki zastosowaniu w nim technologii Bluetooth możemy prowadzić rozmowy telefoniczne bez użycia rąk.

Zestaw posiada komplet końcówek do połączenia z telefonem, odtwarzaczem MP3, wieżą HI-FI, komputerem, a nawet wejściem słuchawkowym w samolocie. Słuchawki wyróżniają elementy ze stali nierdzewnej oraz świetnie zaprojektowane poduszki nauszne, dzięki którym nawet wielogodzinne korzystanie z zestawu nie męczy uszu.

Dzięki nowej, wielomikrofonowej technologii feed-forward nowe słuchawki Nokia gwarantują najwyższą jakość dźwięku, bez jakichkolwiek szumów z zewnątrz. Zestaw wyposażony jest w 10 mikrofonów. 8 z nich to mikrofony ANC (active noise cancellation), które aktywnie redukują szumy. Pozostałe 2, poprzez przechwytywanie hałasu z głośnego otoczenia, wpływają na wyższą jakość dźwięku w czasie rozmowy telefonicznej.

Odbieranie połączeń jest możliwe dzięki wyposażeniu zestawu w Bluetooth, a zastosowanie w nim zintegrowanego panelu sterującego usprawnia przechodzenie z muzyki do odbioru połączeń i odwrotnie.




Użytkownicy mogą odtwarzać za pomocą Bluetooth do 25 h muzyki oraz prowadzić rozmowy przez 24 h (przy włączonej funkcji aktywnego eliminowania hałasu jest to odpowiednio 15 i 14 h). Połączenia przewodowe z aktywnym eliminowaniem hałasu umożliwiają aż 40 h odsłuchiwania muzyki.

Zestaw Nokia BH-905 przyjdzie nam z pomocą również wtedy, gdy mamy ochotę na chwilę ciszy, albo po prostu musimy się skupić na ważnym zadaniu. Dzięki funkcji aktywnej redukcji szumów nawet drzemka w samolocie nie będzie problemem - wystarczy włączyć ANC i cieszyć się ciszą.

Słuchawki Nokia BH-905 dostępne są w szacunkowej cenie detalicznej 1100 zł.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~tho  2009-09-15 13:23:11  host: 83-168-94-215.static.espol.com.pl

    cena zwala z nog...

  • 0

    2.  2009-09-15 13:30:46

    czy samochód bez tych wszystkich komputerów itp. gadżetów jest wart ile kosztuje? Zróbmy z byle przecietnej skody, VW czy fiata coś co tylko jeździ - jak 20 lat temu... ile by kosztowało?

  • 0

    3.  2009-09-15 13:43:33

    Dżizus chrystus, czy Nokię już całkowicie pop*.*iło z tymi cenami??!!!

  • 0

    4. ~PIR  2009-09-15 13:53:29  host: anx200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolejny krok w przyszłość. Jeżeli ta słuchawka jest stabilna i wytrzyma 2-3 lata to warto zainwestować w komfort.

  • 0

    5.  2009-09-15 14:20:24

    Słuchawki robią wrażenie ;)

  • 0

    6. ~  2009-09-15 15:10:52  host: v01-10.opera-mini.net

    Cena oczywiscie jak wysokopolkowych Beyerdynamikow, Sennheiserow czy AKG (chociaz osobiscie wyzej cenie troche tansze Sony mdr-cd780 sprzed paru lat) ale nawet moznaby ja zaplacic gdyby bylo czego na tym sluchac :-) Bo czopki do redukcji zewetrznego halasu za 1100 to troche drogo. Okladanie sie super sluchawkami, kolumnami, kablami jest klasycznym wybieraniem wody durszlakiem bo nie tu tkwi problem. Tak ze 3lata temu zatrzymalem sie na ok. 300 CD i czekam az przestana rznac glupa i traktowac mnie jak jelopa ktory lyknie wszystko (od tego czasu 0 zakupow). I ciesza mnie te lamenty o spadku legalnie sprzedanych plyt CD itp itd. Jak sie robi dzwiek (przetworniki C/A, wzmaczniacze cyfrowe, zasilacze, "nowoczesne" techniki nagraniowe) pod gust ziomali spod bloku to sie potem zbiera zatrute owoce. Bo ci ludzie albo ukradna z netu albo kupia jakies MP3 online. Paru kumpli w desperacji rozglada sie wsrod znajomych i na allegro za kasetowcami. No parodia po prostu. A niektorym na gorze sie marzy masowa przesiadka na bluray. Moga siie odrobine przeliczyc :-)

  • 0

    7. ~kajnik  2009-09-15 15:31:24  host: xdsl.225.c67.petrotel.pl

    Rewelacyjne słuchawki ich wszechstronność porostu powala z nóg oczywiście cena na polskie realia wysoka za wysoka

  • 0

    8. ~  2009-09-15 16:08:22  host: chello087206155096.chello.pl

    No słuchawki fajne ale są droższe niż Nokia 5800 :P

  • 0

    9. ~  2009-09-15 16:27:09  host: 212.160.172.70

    sprzedam nowe nie wyjmowane z boxa bh-604 ktos chetny? to podam namiar na prv. cena 220zl

  • 0

    10. ~lol  2009-09-15 16:28:26  host: 78.133.210.185

    nie chce wywolywac flame'a, ale ... nokia potrzebuje 10 mikrofonow do tego samego do czego motorola potrzebuje dwoch... ehh.... ceny juz nawet nie porownuje...

  • 0

    11. ~Daro  2009-09-15 18:30:26  host: public53625.xdsl.centertel.pl

    Już sobie zamówiłem - do tygodnia będa u mnie :D A póxniej domówię E72 i będzie sympatyczny komplecik jupiii :D

  • 0

    12.  2009-09-15 20:38:21

    Uzywal ktos sluchawek z ta funcja wyciszania szumow otoczenia? Na ile skutecznie to dziala? Chetnie bym sprobowal, ale nie za taka cene...

  • 0

    13. ~  2009-09-16 10:55:07  host: v02-02.opera-mini.net

    Nie napisano ze maja baterie 600tke.

  • 0

    14. ~r  2009-09-16 14:12:01  host: alpha.ite.pl

    A ktoś z oburzających się na cene zastanawiał się jak to może działać i dlaczego aż 10 mikrofonów? Pewnie dlatego, żeby zebrać dźwięki tła, przesunąć fazę i dźwięk tła przesunięty odpowiednio zmiksować z dźwiękiem generowanym przez słuchawki. W rezultacie stojąc przy głośnej, ruchliwej drodze nie musicie dawać głośności na max. żeby słyszeć muzykę;) W tych słuchawkach możecie dać głośność na 10-20% i muzykę usłyszycie w każdych warunkach zewnętrznych. Od strony matematyki: głośność (+255)+(-255)=0, czyli cisza, tak aktywnie redukuje się hałas.

  • 0

    15. ~$$  2009-12-01 20:38:43  host: host-137-16.jkns.pl

    zapraszam do moejj krotkiej recenzji powinna rozwiac mase watplwosci a wiem ze info na temat tych słuchawek jest cięzkie na dzien dzisiejszy do znalezienia http://forum.mp3store.pl/topic/57967-recenzja-nokia-bh-905/

  • 0

    16. ~Robert  2010-04-16 23:29:03  host: abrw79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak może i cena jest ogromna, ALE nie żałuje, bo to jednak jest klasa Wykonanie (sa bardzo wygodne), 25h na baterii, jakość dźwięku, (np. bas, pszestrzen), zasięg odbioru, Sa konkretne dale mnie, bo ja BARDZO dugo słucham muzyki i nie boli ucho (jak to było w innych) „redukcja szumu” to na pewno nie, 99% ale funkcjonalna i przydatna opcja np. na ulicy rewelacja! Ja nie mam jakiś problemów typu ze przy polaczeniu przewodowym, jakość dźwięku jest gorsza

  • 0

    17. ~Nokia...  2011-02-13 12:28:21  host: ip-88-199-116-12.static.xcore.pl

    Witam.Mam pytanie czy przez iPhona też mozna łuchać muzyki prez Bluetooth ???

  • 0

    18. ~Addamos99  2012-05-08 20:12:10  host: aadr145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Posiadam słuchawki Nokii od ponad pół roku, nie mam z nimi najmniejszego problemu. Jakość dźwięku jest rewelacyjna. Producent podaje że ANC usuwa 99% hałasu; to prawda ale jeśli słuchamy muzyki z maksymalną głośnością. przy normalnej to około 80%(według mnie). Jedyny większy problem z wygłuszaniem(ANC) to, że jeśli zapomnimy to wyłączyć po skończeniu korzystania ze słuchawek to baterie się szybko wyczerpuje> Powinno to się wyłączać samo po pewnym czasie tak ja Bluetooth

Dodaj swoją opinię