Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Belle i problemy z kompatybilnością wsteczną

Nokia Belle i problemy z kompatybilnością wsteczną

Q! 23 Lutego 2012 20:46

0 0

Nokia rozpływa się w zachwytach nad najnowszą wersją swojego systemu dla smartfonów, Nokia Belle. Jednak powodów do zadowolenia nie mają użytkownicy, którzy zdecydowali się na aktualizację swoich telefonów do tej wersji systemu. W czym tkwi problem?

Ogólnie rzecz biorąc w kompatybilności wstecznej. Chodzi tu o współpracę systemu z aplikacjami, które bez problemu działały na poprzedniej jego wersji, czyli Symbianie Anna. A nie jest to takie oczywiste.

Jak wcześniej informowaliśmy, aktualizacja Nokia Belle trafi do kilku flagowych urządzeń tego producenta, m.in. modeli N8, E7 czy X7. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Jak informują na różnych forach użytkownicy, którzy zdecydowali się na aktualizację systemu, problemy stwarza szereg aplikacji, w tym m.in. popularne gry. Wśród nich znalazły się m.in. Angry Birds, Fruit Ninja czy Asphalt 6. Cała oficjalna lista zawiera sporo ponad 100 pozycji i znaleźć ją można pod tym adresem.

Co więcej, część komercyjnych programów, m.in. nawigacja Sygic GPS, nie współpracuje poprawnie z nową wersją systemu. Producent informuje jedynie o zaprzestaniu aktualizacji aplikacji dla tej wersji systemu i proponuje w zamian bezpłatną licencję wersji dla systemu Android.

Wygląda więc na to, że Nokia Belle nie jest do końca takim sukcesem, jak przedstawia to Nokia. Warto mieć to na uwadze, decydując się na aktualizację systemu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • -1

    23.  2012-02-23 23:48:42

    @5 osobiscie podwazylem w tamtym artykule wiekszosc z 20 zarzutow. zreszta nie trudno jak ktos pisze ze nie mozna wlaczyc zegara jako wygaszacz, jak przelaczyc aplikacje, czy nie wie gdzie ma ilosc znakow przy pisaniu sms.. co do kampatabilnosci aplikacji to nie zaznalem tego problemu. na N8 wszystko co mialem na Anna mam teraz na Belle. po niektorych wypowiedziach zastanawiac sie mozna czy piszacy je wogole ma tel z najnowszym symbianem. dla mnie wiekszosc oskarzen to brednie. (problem owszem jest z sygic ale skad pretensje tu do Noki?

  • 0

    24. ~  2012-02-24 00:04:08  host: z38-01.opera-mini.net

    Po co nokia podała tą strone z niedziałąjacymi aplikacjami jak wszystko działa u Ciebie?

  • 0

    25.  2012-02-24 00:22:43

    na tej liscie jest tylko pare aplikacji ktorych uzywam (zreszta czesc z nich jest na konkretne rynki jak Indie czy Chiny)Skype mial aktualizacje 8 lutego-dziala,andgry birds i fruty nija dzialaly odrazu(nawet byly dane gry-punkty,poziomy itd) SymDVR tez ok 10lutego miala aktualizacje. wiec lista zdecydowanie jest nieaktualna. pozatym to ze aplikacja X nie dziala na modelu X w X kraju to nieznaczy ze wszystko,wszedzie na wszystkim nie dziala

  • 0

    27. ~vicio  2012-02-24 09:29:04  host: z23-11.opera-mini.net

    No teraz rozumiem czemu na N8 niektóre aplikacje mi świrują, np.BATERY MONITOR działa poprawnie czasem dopiero po restarcie.

  • 0

    28. ~Adam  2012-02-24 10:29:02  host: h4-52.net.euron.pl

    Mam C7 - wszystko działa jak trzeba. Aktualizacja automatycznie usunęła mi kilka aplikacji "niekompatybilnych" które dostępne są w nowszych działających wersjach. Po ich instalacji też pięknie śmigają. Po prostu miałem kilka staroci których nie aktualizowałem wcześniej a powinienem był. Generalnie telefon dostał nowe życie jeśli chodzi o wydajność, ergonomię, stabilność, itd.

  • 0

    29. ~  2012-02-24 10:56:49  host: z52-16.opera-mini.net

    @27 u mnie też. Usunelen i teraz mam batery info (niestety za 3.69 ale jest widget)

  • 0

    30.  2012-02-24 11:02:57

    być może problem dotyczy telefonów innych niż N8, na n8 zaraz po zainstalowaniu Bell wrzuciłem też GG, Skype, AngryBirds i inne apps. Wszystkie działają jak należy. Dodam, że Belle mam 13 lutego (wtedy wszystko już działało jak należy, być może wcześniej tak nie było).

  • 0

    31.  2012-02-24 11:04:22

    *od 13 lutego. I dodam, że Opera Mini i Mobile też działa ok.

  • 0

    32. ~pazzyrra  2012-02-24 11:15:15  host: abip62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie ww. gry działają nie mam problemów z kompatybilnością wsteczną

  • 0

    33. ~  2012-02-24 12:02:31  host: pitr.miechow.com

    Ja również nie zuważyłem żadnych problemów na mojej E7 po aktualizacji do belle. Batery monitor i cała reszta o której jest wyżej mowa działa znakomicie, w gg mam problem z dzwiękiem ale ten problem dręczy mnie już od samego początku używania tej aplikacji na s60^3

  • 0

    34. ~czorny  2012-02-24 14:45:46  host: ip-93-154-168-105.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    ciekawe jak długo redaktorki tego serwisu będą wyznawcami google i samsunga. to już zaczyna być żenujące

  • 0

    35. ~Luis  2012-02-24 18:45:38  host: awn242.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wiem w czym problem, na mojej Noki E-7 wszystko śmiga jak należy po aktualizacji Nokia Belle, działa wszystko bez problemu, każda gra czy program w tym GG, może problemem jest brandowany soft u niektórych Operatorów, ja mam branding Orange i mimo czekania dwóch tygodni od oficjalnej aktualizacji na wgranie softu, na nic nie mogę narzekać.Wszystko działa szybko, płynnie i wygląda ładnie :) Jeśli są jakieś problemy to myślę że szybko pojawią się aktualizacje naprawiające problem... Trzeba myśleć pozytywnie :D

  • 0

    36. ~  2012-02-24 20:06:42  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Widać, że artykuł pisał Q, pierwszy redakcyjny antyfan Nokii.

  • 0

    37.  2012-02-25 00:49:27

    Nokia N8 z Nokią Belle - przepięknie...

  • 0

    39. ~Telezero  2012-02-26 14:21:47  host: exit-01a.noisetor.net

    Hardware reset jako po każdym update należy zrobić, a nie Na Nokie jechać jak to mają we krwi redaktorzyny szanonego serwisu. TeleAndroid publikuje niesprawdzone informacje, ale cóż, powielanie bzdur to artykuł= masa komentów i reklamowe zyski Telereklamki,Telejabłuszka czy Tele Samsunguszka* ->* wybierz sam według własnej oceny... :-)

  • 0

    40. ~nf  2012-02-27 15:17:18  host: z-atman.famur.com.pl

    Serdecznie odradzam tę aktualizację Belle. Telefon resetuje mi się kilka razy dziennie. Zawiesza się na 2-3 sekundy podczas wyszukiwania numerów. Wskaźniki sygnału i baterii nieczytelne (zresztą wskaźnik sygnału jest częściowo zasłonięty wskaźnikiem baterii!) Nokia poinformowała mnie, że zna te problemy, ale nie ma możliwości powrotu do starego systemu. Co za bezczelność. Najgorsza sprawa dotyczy rzekomego kodu zabezpieczającego. Za każdym razem, kiedy włączę telefon, urządzenie prosi mnie o kod, którego nie ma. Nie mam także możliwości skasowania ustawień - co ma rzekomo pomóc (nie mam żadnych ustawień, nawet dzwonka nie zmieniałem!), bo właśnie jest niby jakiś kod. Nie wprowadzałem żadnych kodów. Pozostaje mi chyba serwis, albo kupno innego telefonu.

  • 0

    41. ~Luis  2012-03-02 18:06:09  host: 89-77-21-211.dynamic.chello.pl

    @40 postaraj się wgrać oprogramowanie jeszcze raz, może pojawił się jakiś problem podczas instalacji, Ja opisanych przez Ciebie problemów nie mam, ba nie mam żadnych problemów.

  • 0

    42. ~nokia E6  2012-03-15 19:38:25  host: cpc16-croy20-2-0-cust81.19-2.cable.virginmedia.com

    belle to porażka w E6. opera , google maps nie chodzą. skrzynka odbiorcza segreguje se wiadomości jak chce. dostęp do maili ze skrótu nie łatwy. nie polecam

  • 0

    43. ~pp  2012-03-23 08:06:53  host: public-gprs73655.centertel.pl

    n8 po instalacji belli ofijalnej GG nie dzialalo moze juz poprawili , garmin nie ma klawiatury (tego sie raczej nie poprawi), filmy tnie szczegolnie rmvb (ANNA byla plynniejsza)i gladanie gorsze niz na ANNIE (filmy bez zmniejszania ) aplikacje nie wszystkie dzialaja (nie wina certyfikatu,co zhackowalem BELLE)i podejrzewam ze nie wszyscy producenci dostosuja bo nowe smartfony maja Wphone7 a symbian anna czy bella przestanie byc wypuszczany w nowych tak mi sie wydaje wniosek: sprzedałem i kupilem drugą z ANNA :) osobiscie nie polecam belli choc fajnie wyglada i ogolnie niby szybciej przewija ale funkcje ktore mnie interesuja (garmin,filmy) dyskwalifikuja BELLE

  • 0

    44. ~Peter  2012-04-13 08:49:26  host: adsl-124-38.globonet.hu

    Uaktualnieniami, Nokia niszcyz funkcje, dla których telefon był zakupiony. Udało mi się odzyskać GPS i mapy ale kosztowało mnie to sporo czasu i kasy. VoIP z Friconetem nie działa do dziś. Nokia chce wysłać telefon do serwisu, specjalizującego się w obarczaniu klientów winą za usterki.

Dodaj swoją opinię