Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Amber zademonstrowana na Lumii 920 [wideo]

Nokia Amber zademonstrowana na Lumii 920 [wideo]

LuiN 5 Lipca 2013 07:30

2 1

Nokia Amber to nadchodząca aktualizacja oprogramowania Windows Phone 8 GDR2, której spodziewać możemy się w sierpniu. Na filmie zobaczyć można zmiany, które przynosi.

Nowe oprogramowanie już trafiło do Lumii 925, bardziej jest jednak interesujące co aktualizacja zmieni w już dostępnych na rynku smartfonach z Windows Phone 8. Wśród zmian wymienić należy m.in.:
  • wybudzanie telefonu przez dwukrotne puknięcie w ekran,
  • Nokia Smart Camera,
  • obsługa radia FM,
  • stale włączony zegar (wygaszacz),
  • wsparcie dla CalDav i CardDav,
  • nowe tapety ekranu blokady,
  • funkcja DataSense.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie





Źródło tekstu: wmpoweruser, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 21
  • 0

    2. ~r  2013-07-05 08:00:39  host: public-gprs145719.centertel.pl

    •bzdur

  • 1

    3.  2013-07-05 08:11:35

    O jakich wadach masz na myśli ?

  • 0

    4.  2013-07-05 08:53:38

    Z przydatnych elementów widzę tylko DataSense. Dla tych u których jest, także obsługa radia FM. Liczę, że przynajmniej naprawią bug z katalogiem Inne. "nowe tapety ekranu blokady" - bing i możliwość własnego tła nie wystarczy? Same tapety nie uatrakcyjnią systemu.

  • -1

    5. ~Piotrek  2013-07-05 09:27:43  host: apn-77-114-55-193.dynamic.gprs.plus.pl

    Miała byc w lipcu już jest mowa o iserpniu - jak będzie w październiku będzie dobrze

  • 1

    6.  2013-07-05 09:39:37

    Ktoś ma jakieś info co do innych słuchawek na WP8? HTC, Samsung? Czytałem gdzieś, że aktualizacje mają być dla wszystkich telefonów z WP8 (oczywiście bez bajerów tylko dla Nokii)

  • 1

    7.  2013-07-05 10:19:40

    @3 - kamil1221 - Brak diody powiadomień, brak paska ze skrótami do pewnych czynności, brak rozróżnienia poziomu głośności telefonu/muzyki itd. (o zgrozo...), nawet dzwonka sms nie można ustawić własnego i wiele innych... Nie mówiąc już o aplikacjach, choć to akurat już nie jest tylko wina MS. Generalnie zastanawiam się ile wytrzyma taka Lumia 920 z ciągłym wyświetlaniem godziny. Ot bajer, który trzeba będzie natychmiast wyłączyć żeby nie zabić baterii. Zmiany typu obsługa radia czy nowe tapety brzmią kuriozalnie, zwłaszcza że te funkcje były w telefonach od kilku lat...

  • 0

    8. ~Qki  2013-07-05 10:47:58  host: 92.60.132.22

    @Atlan Zegar na ekranie wogóle nie zżera baterii (dla czepialskich - nie ma dostrzegalnej różnicy między włączonym, a wyłączonym zegarem)- fukcja ta występuje w Nokii N9 i sprawdza się doskonale. Ale co, w chłamdroidzie na coś takiego nie wpadli? musisz odblokować telefon, żeby godzinę sprawdzić?

  • 0

    9.  2013-07-05 11:32:27

    @8 - Qki - widzisz, chciałeś być złośliwy, a się skompromitowałeś. To, że na N9 ta funkcja z zegarem działa dobrze i nie zżera baterii to jest oczywiste, bo N9 ma Amoleda. Zaprezentowana w powyższym filmie Lumia 920 Amoleda nie ma, więc zegar ją wręcz zabije. Mało która Lumia ma Amoleda, wiec ta opcja jest po prostu bez sensu, skoro pierwsze co trzeba będzie zrobić to ją wyłączyć... Tak więc daruj sobie te złośliwości. Pomijam już fakt, że moja stara Nokia też miała wyświetlanie godziny a do tego powiadomienia na wygaszonym ekranie, co sprawdzało się bardzo fajnie. Tutaj widzę tylko godzinę.

  • 0

    10. ~NHowicki  2013-07-05 12:47:22  host: 77-255-104-197.adsl.inetia.pl

    Atlan lumia 820 i 920 mają ekrany działające na tej samej zasadzie co amoled dlatego tylko w tych modelach będzie zegar, sam się kompromitujesz nie wiedząc o takich rzeczach

  • 0

    11.  2013-07-05 13:21:37

    @10 - NHowicki - Lumia 820 ma Amoleda, po prostu, a nie "ekran działający na tej zasadzie", więc nie wiem o co Ci chodzi. Ta opcja na 820stce ma sens, pisałem wyżej o tym, problem w tym że mało który telefon ma tego Amoleda. 920stka ma taki sam ekran jak 720 i tam ten zegarek będzie powodował mniejsze bądź większe znikanie baterii, przez co ta opcja będzie bezużyteczna.

  • 1

    12. ~D_Play  2013-07-05 13:35:39  host: 5-226-111-202.ip.netia.com.pl

    A czy wybudzanie telefonu 2krotnym puknieciem w ekran nie jest troche lekkomyślne? Zależy jak to skonfigurują, bo odblokowanie telefonu w kieszeni nie będzie problemem, jeżeli będzie to niedopracowane...

  • 1

    13.  2013-07-05 13:58:18

    @7 Dioda nie jest akurat czymś niezbędnym do funkcjonowania telefonu - jak dla mnie. To są raczej ograniczenia, ale nie każdy zwróci nawet na to uwagę. Mam Razr i 8s. Szybkością działania WP bije na głowę Andka. W końcu jest to telefon z funkcją smartfonu a nie odwrotnie (jak w przypadku androida).

  • 0

    14. ~  2013-07-05 16:26:37  host: apn-77-113-119-130.dynamic.gprs.plus.pl

    ALEŻ ona ekspresowo działa

  • 0

    15. ~  2013-07-05 16:26:53  host: apn-77-113-119-130.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja chcę :D :D!!!

  • 0

    16. ~wania  2013-07-05 20:53:16  host: 89.174.236.152

    "D Play" spokojnie, nie będzie odblokowywać się w kieszeni. Taka fabryczną funkcję posiada moja Nokia N9 i uwierz mi nigdy się sama nie uruchomiła. Dwukrotne stuknięcie wybudza tylko telefon, ale żeby go uruchomić to trzeba jeszcze tapetę przesunąć w bok lub górę. Tak samo będzie w Lumiach "@7" akurat dioda powiadomień jest bardzo użyteczną funkcją

  • 0

    17. ~Str8Flush  2013-07-05 22:01:17  host: dqa89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zegar na wygaszonym ekranie dostaną fony z ekranem amoled, L920 nie będzie miała tej funkcji.

  • 0

    18. ~Str8Flush  2013-07-05 22:05:31  host: dqa89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A wybudzenie nie oznacza odrazu odblokowania. Większe prawdopodobieństwo że ci się przycisk blokady wciśnie w kieszeni niż podwójne tapnięcie.

  • 0

    19. ~Quattro  2013-07-06 00:38:37  host: afil247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skoro te plotki się potwierdzą że tylko na ekranach amoled będzie wyświetlany ten zegar na wygaszaczu to prawie żadna nokia tego nie będzie miała po za 925 i 909 (lub inna nazwa). 520,720,820,920 mają albo IPS LCD albo ClearBlack więc szału nie będzie chodź moim zdaniem to będzie jeden z lepszych dodatków. Co do amoledów to powstrzymam się od tych ochów i achów niektórych czytelników bo ten wyświetlacz ma dużo wad i taki super oszczędny nie jest a i kolory czasami są aż za bardzo podkręcone

  • 0

    20. ~  2013-07-07 09:15:57  host: 178-37-123-151.adsl.inetia.pl

    Zegar wyświetlany cały czas rzecz fajna lecz przycisk fizyczny w samsungu lepszy bo można nim odbierać połączenia i w razie potrzeby wyświetlić zegar

  • 0

    21. ~Alfonsikewan  2013-08-06 00:32:36  host: 83.2.130.168

    Str8Flush skąd masz takie info że L920 nie będze miała zegara i 2x klikniecie to odblokowanie ? To czemu na filmiku Nokia L920 ma te funkcje ?

Dodaj swoją opinię