Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 8800 Carbon Arte

Nokia 8800 Carbon Arte

LuiN 19 Sierpnia 2008 20:18

0 0

nokia 8800 carbon arteWłókna węglowe i tytan - do tej pory spotykane w najdroższych autach - trafiły do najnowszej Nokii 8800 Carbon Arte. Nowy design telefonu to efekt inspiracji właśnie drogimi autami, który niestety przekłada się nie tylko na wysublimowany wygląd, ale i na zaporową cenę ekskluzywnej Nokii.

Nokia 8800 Carbon Arte trafi do sprzedaży bardzo szybko, bo jeszcze w trzecim kwartale tego roku, w cenie 1100 euro bez podatków. Telefony tej linii nigdy nie były obarczane przesytem funkcji, nie znaczy to jednak, że w nowym produkcie nie znajdziemy kilku rzadko spotykanych funkcjonalności.

Należy do nich funkcja automatycznego wyciszania dźwięku nadchodzącego połączenia gdy odwrócimy telefon ekranem do stołu. Z kolei dwukrotne dotknięcie metalowej powierzchni poniżej ekranu spowoduje, że przy zablokowanej klawiaturze na ekranie wyświetli się zegar…

…i sam tylko zegar - telefon nie ma tylnego podświetlenia ekranu, świecą niezależnie od siebie poszczególne piksele ekranu (technologia OLED). 4GB pamięci wewnętrznej wystarczy do większości zastosowań, podobnie jak aparat 3,2 Mpix z autofokusem.




W zestawie z telefonem znajduje się także wykonana w tej samej stylistyce słuchawka Bluetooth z dotykowym panelem regulacji głośności, atrakcyjna ładowarka biurkowa i skórzany pokrowiec. Telefon zaopatrzono w specjalnie przygotowane dźwięki oraz tapety zmieniające wygląd w ciągu dnia, zgodne z designem telefonu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31.  2008-08-20 11:32:10

    #30: zależy ile kosztował ten Atlantic. Jeśli do 2000zł to niestety zaliczasz się do biedoty tzn. ludzi, którym się nie powiodło w życiu :-D

  • 0

    32. ~get  2008-08-20 12:47:11  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    smith - hehe ok ;] tt - no chyba coś ci się pomyliło, pierwsze słyszę żeby NAZWY WŁASNE się zmieniało na polsko brzmiące, to jest po prostu niedorzeczne i nie ma takiej zasady... a nawet jeśli by była, to byłaby ona idiotyczna i nie należało by jej stosować tak czy inaczej ! oderam - dlaczego dla szpanu ?! a może po prostu dobrze by było gdyby wszystkie telefony były robione z tak wysokiej jakości materiałów ? no właśnie - tylko wtedy nie było by prawie nikogo na nie stać - I TO JEST POWODEM dla którego telefony są robione z najtańszego, tandetnego, skrzypiącego plastiku - jak twój LG... a nie to że ktoś używa dobrej jakości materiałów dla szpanu... fazi187 - oj ludzie ludzie, przedmioty was określają ?!? jak masz dobry to "szpanujesz" jak nie to boisz się czy jesteś "plebsem", to kim jesteś NIE ZALEŻY OD TEGO CO POSIADASZ, tylko prymitywni ludzie mogą kogoś oceniać po cenie przedmiotów jakie posiada ! biedak z bangladeszu może być bardziej wartościowym człowiekiem niż jakiś idiota który myśli że jest lepszy, bo ma coś na co "hołoty" nie stać - taki sposób rozumowania pokazuje tylko że wypowiadający takie zdanie "100% racji, burakow nie stac na nia!" jest sam hołotą i burakiem...

  • 0

    33. ~get  2008-08-20 12:48:29  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    na takich niby wykształconych (wykształciuchów) czy też niby bogatych (nowobogackich) jest zresztą doskonałe określenie "słoma z butów"

  • 0

    34.  2008-08-20 13:47:07

    get. dziękuje za oświecenie. teraz wiem co w życiu jest ważniejsze. jesteś jak dalajlama.

  • 0

    35. ~omega  2008-08-20 18:15:39  host: 87-205-193-124.adsl.inetia.pl

    telefon dla pedałów z kompleksami i kobiet, które muszą coś udowodnić.

  • 0

    36. ~Robson  2008-08-20 18:55:38  host: bmh235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    omega masz racje

  • 0

    37.  2008-08-20 19:19:43

    omega, Robson - ee tam, to telefony coś ala biżuteria. Niektórzy potrzebują biżuterii by czuć się pewnie, a niektórzy nie. No i jeszcze są tacy, dla których stosunek cena/jakość jest nieistotny - na zasadzie "podoba się, to biorę". Inni producenci telefonów mimo szeregu prób nie mogą się jakoś dopchać do targetu w jaki celuje Nokia. Nie mówię tu o Vertu i droższych producentach - prezentowana w wiadomości Nokia to taka klasa "popularny telefon ekskluzywny".

  • 0

    38.  2008-08-20 20:45:03

    15. get: zapewniam cię że stać mnie na Rolexa, ale nie widzę sensu pakować kupy pieniędzy w zegarek tylko po to żeby nosić tą kasę na ręce, bo śmiem twierdzić że i tak 99,9% moich znajomych nie połapałoby się a taki zegarek na ręce nie jest konieczny dla poprawy mojego samopoczucia. jak ktoś lubi drogie zegarki i musi je mieć to niech sobie kupuje, tak samo telefony. Dla mnie tak jak już pisałem zegarek ma być funkcjonalny, kupuję go dla siebie a nie dla innych. I wcale nie uważam że moja wypowiedź jest zabawna, to raczej ty sprawdź do czego służą _użytkowe_ zegarki firmy Suunto (ot np. X9i, X6hr czy chociażby Observer) i wtedy się wypowiadaj.

  • 0

    39. ~get  2008-08-21 15:07:52  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    lapetti - "ale nie widzę sensu pakować kupy pieniędzy w zegarek tylko po to żeby nosić tą kasę na ręce" po tym zdaniu mogę stwierdzić że jednak cię nie stać... a jeśli stać by cię było na wydanie 30tys euro na zegarek, to powiedz mi czym ty się zajmujesz ?!? że tyle masz (rzekomo) kasy... "i tak 99,9% moich znajomych nie połapałoby się" aaaaacha czyli ty byś taki zegarek kupował żeby szpanować przed znajomymi ?! :D bo jak by mnie było stać (a nie ukrywam - nie stać mnie na wydanie takich pieniędzy na zegarek) to bym kupił dla siebie, bo lubię dobrze wykonane rzeczy, bo liczy się moja przyjemność, a to co ktoś o tym myśli mi lata i powiewa :D wolał bym wręcz żeby tego ludzie nie dostrzegali zbytnio bo Polacy są zawistni... LuiN - "No i jeszcze są tacy, dla których stosunek cena/jakość jest nieistotny" no to ja ci powiem to jest - wszyscy bardzo bogaci ludzie, co ci ktoę obchodzi cena/jakość kiedy stać cię na wszystko ?! acha - lapetti nie chce mi się sprawdzać jakichś zegarków Suunto, może potem, bo na prawdę mnie to nie obchodzi, ja mam zegarek Tissot, czas mierzy, jest bardzo dobrze wykonany i wystarczy, a nie potrzebuję "użytkowego" zegarka, dla mnie zegarek ma być elegancki i perfekcyjnie wykonany, a jego funkcje powinny się ograniczać do mierzenia czasu, widocznie ty masz zupełnie inne wymagania wobec zegarków, niż ja - do czego oczywiście masz prawo ;]

  • 0

    40. ~Bronzo  2008-08-28 21:28:35  host: aaxk157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wedlug mnie telefon jest naprawde spoko, ja rowniez przyznaje sie ze musialbym sie sporo natrudzic zeby kupic sobie taka sluchawke. Natomiast z mila chcecia bym to zrobil poniwaz ta nokia mi sie podoba poniewaz jest nietypowa a takze orginalna i malo co mnie interesuje co powiedza na ten temat inni. Jezeli powiedza ze jestem snobem to mam to w d... Obecnie uzywam nokii 8800 sirocco i juz tak niektory mowia. Lubie dobrze wykonane rzeczy (lecz niestety to kosztuje) uzywam rowniez zegarka omega speedmaster i jestem uzytkownikiem macbooka a na dodatek powiem wiecej. Czy to sie komus podoba czy nie - dobrze mi z tym. Pozdro

  • 0

    41. ~obserwator  2008-11-12 20:47:20  host: 80.101.114.57

    A według mnie każdy z was ma ochote na kupno tego telefonu, tylko że niema wystarczającej ilości pieniędzy. Po co od razu pisać że to zwykły szpan i chęć wyróżnienia sie z tłumie? Teraz kupisz od pierwszego lepszego złodzieja nokie n95 8gb za grosze i świecisz.....

  • 0

    42. ~mike  2008-12-04 16:38:16  host: 219.knc.pl

    a teraz uwaga - ten telefon mozna kupic w erze za 1440 zł, jeśli ma się najwyższy abonament biznesowy;

  • 0

    43. ~Marta  2008-12-19 03:01:45  host: 94.196.41.24

    kupcie sobie na angielskim eBay'u- widziałam że są tańsze przeliczając na złotówki niż w Polsce. Jeśli chodzi o telefon bardzo mi się podoba! pozdrawiam Was wszystkich!

  • 0

    44. ~Guzik  2009-01-14 01:24:09  host: 87-205-68-229.adsl.inetia.pl

    Czy ktos moze mi dokładnie wytłumaczyc gdzie mam nadusic ten telefon 2 raze zeby mi sie wyswietlil ten zegarek. probuje ale nie da rady... HELP

  • 0

    45. ~daro  2009-01-22 23:51:07  host: staticline43364.toya.net.pl

    WITAM MUSISZ PUKNAC 2 RAZY W CARBON Z PRZODU .

  • 0

    46. ~loki  2009-04-19 12:11:54  host: 5ac23492.bb.sky.com

    a może ktoś napisze na temat baterii w tej carbon arte bo w sheroko tylko dzien trzymała.

  • 0

    47. ~posiadacz  2009-06-10 18:43:32  host: nat-mo1.aster.pl

    spoko bateria standard.. ok 2-3 dni gadanie, smsy, gry.. jak ktos oszczednie rozmawia to mysle ze i 4 dni potrzyma.

  • 0

    48. ~radeus  2009-08-13 09:29:46  host: hkz30.internetdsl.tpnet.pl

    telefon jest fajny bo inny i napewno nie biedny!:) a tak nawiasem to nie opłaca sie kupowac uzywek gdyz na necie w sklepach internetowych kupujesz te;lefon za 3900zł jesli prowadzisz działalnosc odliczasz 22% vat i juz robi sie 3200 nastepnie odliczasz podatek dochodowy i robi sie 2690zł wiec po co szarpac sie z jakimis tam uzywakami za 2700 lub 3000tyś? oczywiscie ta info dla prowadzacych działalnosc i płacacych podatki:)Pozdrawiam i polecam

  • 0

    49. ~g  2009-11-26 19:16:41  host: host84-38-93-18.tvkdiana.pl

    czemu?

  • 0

    50. ~zibi  2010-02-14 11:37:06  host: ety68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam taki od 3 miesięcy tylko ten aparat mógłby być trochę lepszy

Dodaj swoją opinię