Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 803 - czyżby następca N8?

Nokia 803 - czyżby następca N8?

LuiN 15 Grudnia 2011 12:15

0 0

nokiaWitryna PocketNow dotarła do fragmentu instrukcji obsługi nowego smartfonu Nokii, modelu 803. Olbrzymi moduł fotograficzny sugerować może, że smartfon jest następcą kultowego modelu N8.

Zdaniem innej witryny - Unwired View - spodziewać możemy się jednordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i 3,5-calowego ekranu ClearBlack o rozdzielczości WVGA, pokrytego szkłem Gorilla. Sensor użyty w nowym aparacie miałby jeszcze być większy od rekordowej matrycy N8.




Oprócz tego źródła przecieków informują o obsłudze NFC, DLNA i złączu HDMI. Prawdopodobny termin premiery to luty, podczas targów Mobile World Congress 2012, na których jak co roku będziemy.

Źródło tekstu: pocketnow, unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~ksj  2011-12-15 13:01:43  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    Nie kończy się zdania wyrazem "się". "na które jak co roku wybieramy się" No jak to brzmi?!

  • 1

    3. ~janek  2011-12-15 13:03:29  host: 212.160.172.70

    a czego się spodziewasz ? 4gb ramu, procka 4 rdzeniowego i chłodzenia azotem ? ludzie, ogarnijcie się to telefon, a nie urządzenie z filmu o przyszłości z roku 2999...

  • -1

    4. ~lakos  2011-12-15 13:06:58  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    janek skoro ma mieć takie wspaniałe parametry aparatu fotograficznego do choćby dlatego powinien mieć większe "bebechy", inaczej jakość nigdy nie będzie taka jak nawet na słabszych matrycach ale na mocnych prockach i ramach ;)

  • 0

    5.  2011-12-15 13:12:39

    Ludzie to jest Symbian, nie wszystkożrący Android! uwierzcie, że więcej nie trzeba!

  • 0

    7. ~Paweł  2011-12-15 13:21:14  host: 89-68-177-2.dynamic.chello.pl

    Powinni zatrudnić innych ludzi zajmujących się wyglądem urządzeń tej marki :/

  • 1

    8. ~dareus  2011-12-15 13:49:31  host: 195.14.4.43

    @1 Jeżeli chcesz, by ktokolwiek Twoje wypowiedzi traktował poważnie, postaraj się wypowiadać merytorycznie.

  • 0

    9. ~  2011-12-15 13:52:32  host: z08-07.opera-mini.net

    Może z ocenami poczekać aż będzie? Jednak Symbian mniej potrzebuje niż Android, a wygląd kwestia gustu. Początkowo N8 też mi się nie podobała, potem się przyzwyczaiłem, tylko oczekiwałem większej szybkości,, co żonie nie przeszkadza - a aparat, czyli clue telefonu dla niej, jest rewelacyjny. Bezimienny.

  • 0

    10.  2011-12-15 13:58:01

    pożyjemy, zobaczymy :)

  • 1

    11. ~  2011-12-15 14:23:12  host: z25-12.opera-mini.net

    Nie wiem jak wyglada system zarzadzania multitaskingiem w Symbianie ale np WP7 nie potrzebuje tyle co Android poniewaz w Androidzie w pamieci jest trzymana cala aplikacja gdy w WP7 jest zamrazana i jest trzymany tylko proces a nie takze UI aplikacji. Takze jesli w Symbianie jest podobnie to 512mb RAM to calkiem rozsadna ilosc ;)

  • 0

    12.  2011-12-15 15:18:37

    Nie żebym się specjalnie czepiał, ale trochę mało kultowa ta N8 ;-).

  • -1

    13.  2011-12-15 15:32:16

    @4 fajnie, ale Symbian GPU stoi. Dlatego nokia 500 to niewypał mimo teoretycznie mocniejszych podzespołów od N8. I w przeciwieństwie do Ciebie nie gdybam: jakoś nokia N8 bije pod względem aparatu topowe konstrukcje konkurencji mimo znacznie słabszych podzespołów.

  • -1

    14.  2011-12-15 16:38:23

    Mam nadzieję, że to rysunek tylko mocno poglądowy, bo masa miejsca się z przodu marnuje. Dobrze, że ktoś jeszcze pamięta o aparatach w telefonie. Może w końcu po wielu latach Nokia zrobi jakiegoś następce swojego modelu, który będzie lepszy od poprzednika.

  • 0

    15. ~tom  2011-12-15 17:25:57  host: 166.0.199.109.static.rdi.pl

    Przerażająca jest ślepota motłochu omamionego reklamami o iluś tam gigowych procesorach, potężnymi rozdzielczościami wyświetlaczy, itd. Przypomina mi to sytuację marketowych komputerów z potężnym b.drogim procesorem, a resztą na poziomie dołączonego wzmacniacza za 50zł. Myśleć trochę proszę :)

  • 0

    16. ~jaro070  2011-12-15 19:07:45  host: z25-05.opera-mini.net

    @13 a od kiedy to Nokia 500 posiada GPU? Z tego co wiem to siedzi w nim OMAP2420 GHz, a w N8 Broadcomm BCM2727 680MHz, który jest sporo wydajniejszy.

  • 2

    17. ~Mera  2011-12-15 20:00:32  host: adqq117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 - tak masz od urodzenia czy niedawno ci się tak porobiło? SIMSY ci spokojnie na 512 MB RAM w desktopie do niedawna śmigały a teraz ci w fonie za mało? Twoja śmieszność sięgnęła absurdu. Do widzenia.Dziękuję.

  • -1

    18.  2011-12-16 09:15:38

    @16 czytaj ze zrozumieniem...

  • 0

    19. ~dr zlo  2011-12-16 22:40:55  host: 89-77-101-52.dynamic.chello.pl

    powiem tylko tyle ludzie ktorzy potrzebuja 2.5 Ghz w dualu a moze w quadzie i 4Gb ram i 32 gb pamieci w telefonie to albo maja w kopule cos poprzestawiane albo maja syndrom malego ptaszka albo to i to

  • 0

    20. ~alek  2011-12-17 14:38:38  host: 77-252-28-201.ip.netia.com.pl

    Mam N8 i czekam aby zakupi następcę

  • 0

    21. ~ar  2012-01-08 11:29:17  host: 113-17.echostar.pl

    następce N8 kupię za 1.5 roku po premierze, kiedy już sprzęt i oprogramowanie osiągnie dojrzałość i usunięte będą wszystkie niedoróbki i wady. Mam teraz N8 z ostatnich miesięcy i powiem jedno - nic się nie dzieje w przeciwieństwie do wczesnych modeli produkcyjnych to samo było z E52. W dobie walki konkurencyjnej nie ma czasu dokłądnie testować modeli

  • 0

    22. ~pio075  2012-01-12 18:05:21  host: 194.181.131.190

    @4 Niech ktoś mi wyjaśni jaki wpływ na jakość zdjęć z telefonu ma procesor czy ilość zainstalowanej pamięci RAM... Masz coś z głową czy tylko miałeś zły dzień i pisałeś jak potłuczony. @16 BCM2727 nie jest taktowany na 680MHz bo to układ graficzny a konkretniej procesor multimedialny (tak określa go Broadcom) CPU w N8 to ARM11 Samsung K5W4G2GACA - AL54 i nie ma on absolutnie nic wspólnego z BCM 2727 (osobne układy na płycie).

Dodaj swoją opinię