Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 801 - pierwsza z systemem Carla?

Nokia 801 - pierwsza z systemem Carla?

Q! 24 Lutego 2012 17:43

0 0

nokia 801 nokia carlaNokia 801 ma być pierwszym telefonem, który pracować będzie pod kontrolą systemu Nokia Carla - wynika z informacji, do których dotarł serwis Smartphone Geeks. Czego będzie można się po niej spodziewać?

Według przedstawionych przez serwis informacji, Nokia 801 zaoferuje ekran o przekątnej 4 cali, wykonany w technologii ClearBlack AMOLED. Jego rozdzielczość pozostaje wciąż nieznana, jednak, podobnie jak w przypadku innych telefonów z autorskim systemem Nokii, może to być 360 x 640 pikseli.

Wbudowany aparat z autofokusem i podwójną diodą LED wykonywać ma zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix oraz nagrywać materiały wideo w jakości 1080p. Urządzeniem zawiadywać ma procesor o częstotliwości 1,4 GHz, który do pomocy otrzyma 512 MB pamięci operacyjnej.




Wszystko to ma zostać zamknięte w obudowie, która przypominać ma tą znaną z modelu N9 oraz Lumia 800.

Według źródła, prace nad finalną wersją telefonu wciąż trwają. Jednak według wcześniejszych informacji, o których szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, telefon ten pojawi się na rynku najprawdopodobniej w III kwartale 2012 roku.

Źródło tekstu: Smartphone Geeks, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~leo20  2012-02-24 18:59:39  host: 89-76-77-81.dynamic.chello.pl

    @ Maniiiek będzie Broadcom bcm2763 jak w 603,700 i 701

  • 0

    7. ~  2012-02-24 19:03:25  host: 77-254-206-103.adsl.inetia.pl

    @5 nokii mówimy by by hi hi hi

  • 0

    8.  2012-02-24 19:10:52

    No niech wreszcie wezmą się za tą rozdzielczość ekranu!

  • 0

    9.  2012-02-24 19:12:44

    Wygląd jest genialny, na pewno tym ludzi przyciągną. Ciekawe jak będzie wyglądała i co oferowała nowa Nokia z WP7, która ma ponoć kosztować 100E (model prawdopodobnie Lumia 610).

  • 0

    10. ~tomi33  2012-02-24 19:45:46  host: nat1.res.pl

    Mialem w rece N9 swietny wyglad ale czy ten elegancki jednak wypukly ekran bedzie wygladal po roku . Wiem ze gorilla ala na piasek nie ma mocnych po takim czasie ! Podejrzewam ze w najwyzszym miejscu wypuklosci czyli na samym srodku bedzie wytarty placek . Wydaje sie ze lepsza droge wybral samsung Nexus z wkleslym ekranez z gorilla .Tam nawet polozony ekranem w dol nie spowoduje uszkodzen po kilku miesiacach bo brak fizycznego dotyku z podlozem.

  • -1

    11. ~  2012-02-24 19:57:51  host: 178-37-95-55.adsl.inetia.pl

    zegnaj nokio

  • 0

    12. ~  2012-02-24 21:25:12  host: z31-03.opera-mini.net

    Pierwsza, ale nie najgorsza!

  • 0

    13. ~Aaaa  2012-02-24 22:19:57  host: aacu16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7: jeśli już to "bye bye"...no ale pewnie z gimnazjum jesteś to trzeba wybaczyć (fan Androida?)

  • 0

    14. ~RafaelloS  2012-02-24 23:32:11  host: 89-78-142-105.dynamic.chello.pl

    Nokia będzie pierwszą firmą, która wypuści 3 identyczne wizualnie telefony z różnymi systemami i inną nazwą. Według finów wspaniale jest wciskać jeden klocek w trzy różne rynki zbytu.

  • 0

    15.  2012-02-24 23:43:13

    @14 bo znacznie lepiej jest wciskać 3 niemal identyczne telefony z tym samym systemem...

  • 0

    16. ~qava  2012-02-25 08:40:34  host: aenm145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jakie zastosowanie baterii ... Pół dnia ?

  • 0

    17. ~  2012-02-25 08:59:13  host: s26-04.opera-mini.net

    no i co z tego? To ciągle jest Symbian... Nokia się skończyła.

  • 0

    18. ~naboki  2012-02-25 10:13:40  host: dcw74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czytając niektóre komentarze odnoszę wrażenie, że wypowiadają się osoby, które nie mają bladego pojęcia o czym piszą. najłatwiej jest krytykować, kiedy nie posiada się wiedzy i doświadczenia. i tak właśnie jest z krzykaczami w stylu symbian bye bye. oczywiście nie można podważyć zasady, że o gustach się nie dyskutuje, ale biorąc pod uwagę przyjazny interfejs, wydajność, czas pracy na baterii i wielozadaniowość, to Nokia N8 z Belle jest jednym z najlepszych telefonów. Niektórzy lubią wodotryski, inni cenią szeroko pojętą funkcjonalność. Telefony z Windows są nieprzyjazne, chociaż po dłuższym czasie idzie się przyzwyczaić. Android jest dla dzieci i ludzi, którzy mają w telefonie/smartfonie internet. Duże ekrany są... no właśnie, dla kogo? Mając do czynienia z wieloma smartfonami, mogę śmiało napisać, że sam system nie jest najważniejszy, ważny jest interfejs producenta i stopień zintegrowania z urządzeniem. Symbian Belle jest efektem, wynikiem tego, czego oczekują użytkownicy. Można osądzać Nokie za przymierze z Microsoftem. Ale cóż, za mali jesteśmy, żeby zrozumieć strategię gigantów. A który smartfon wytrzyma na baterii tyle co N8, i proszę nie oceniać na podstawie danych producenta, bo to kit.

  • 0

    19. ~macgan  2012-02-25 12:23:15  host: 178-36-124-189.adsl.inetia.pl

    ~18 - popieram całkowicie.

  • 0

    20. ~joshua  2012-02-25 12:38:18  host: 149.156.80.146

    ~18 - ja takze uwazam ze bella to zupelnie inny system. nigdy nie bylem fanem noki i symbiana, ale to zaczyna byc zupelnie inny system, z ciekawym i funkcjonalnym wygladem i wreszcie wydajny. no i jakos mi sie wydaje ze cena nowych telefonow nokii juz tak nie szaleje.

  • 0

    21. ~janek  2012-02-25 23:17:56  host: apn-77-115-122-240.dynamic.gprs.plus.pl

    ten fon zrobi ogromne zamieszanie na rynku, bo jest bardzo dużo osób którym symbian po prostu pasuje. Do tego całkiem ciekawy wygląd. Myślę że to dopiero będzie prawdziwy hit nokii...

  • 0

    22.  2012-02-25 23:20:10

    @21, taaaa...

  • 0

    23. ~vicio  2012-02-26 23:35:01  host: 188.146.228.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wbrew pobożnym życzeniom niektórych czcicieli robocika jakoś Nokia wcale niema zamiaru mówić bye-bye. Raczej zorientowali się w końcu że symbian ma zbyt wielu zwolenników by tak po prostu z niego rezygnować i zmieniają tylko nazwy i równolegle będą wypuszczać telefony na Windowsie i kolejnych wersjach Symbiana i to może wcale nie taki głupi pomysł zwłaszcza że starsze telefony wciąż będą miały wsparcie dla nowych wersji systemu. I jeśli nowsze wersje będą robiły takie postępy jak Bella to nieźle utrą mordę androidowi :)

  • 0

    24. ~  2012-02-27 09:05:29  host: z19-02.opera-mini.net

    Pierwsza, ale nie ostatnia!

  • 0

    25.  2012-02-29 10:05:40

    No normalnie rozwalające są te komentarze zagorzałych fanów andka którzy zapewne noki z nowym systemem nawet w ręce nie mieli ale do pisania rwą się pierwsi. Mnie osobiście Belle bardzo się podoba i jestem z niego bardzo zadowolony. Natomiast najbardziej rozśmieszają mnie komentarze na temat trzymania baterii wyznawców robocika, przecież Android to chyba najbardziej pożerająca baterię platforma jaką dane mi było używać. Porażka

Dodaj swoją opinię