Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 8 oficjalnie zaprezentowana

Nokia 8 oficjalnie zaprezentowana

orson_dzi 16 Sierpnia 2017 21:27

4 2

nokia 8

Firma HMD Global oficjalnie zaprezentowała smartfon Nokia 8. W zasadzie wszystkie dotychczasowe informacje na jej temat zostały potwierdzone.

Nokia 8 została wyposażona w ekran IPS o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który chroni szkło 2.5D Gorilla Glass 5. Sercem smartfonu jest układ Qualcomm Snapdragon 835 z ośmiordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 2,45 GHz w parze z 4 GB pamięci RAM. Do tego mamy 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia jej kartą microSD.

Główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix (F/2.0) został wyposażony w dwa obiektywy z optyką Zeiss, z czego jeden rejestruje obraz kolorowy, a drugi czarno-biały. Tylko kolorowy obiektyw posiada optyczną stabilizację obrazu. Na wyposażeniu znalazł się również laserowy autofocus i podwójna dioda doświetlająca. Do tego mamy przedni aparat o rozdzielczości 13 Mpix. Nokia 8 potrafi rejestrować jednocześnie obraz z przedniego i tylnego aparatu i łączyć go ze sobą, co można wykorzystać np. do prowadzenia transmisji na żywo w Internecie. Dzięki funkcji OZO Audio smartfon nagrywa filmy (w rozdzielczości 4K) z dźwiękiem przestrzennym, który jest rejestrowany przez trzy mikrofony.

nokia 8

Ponadto na wyposażeniu znajdziemy port USB typu C, gniazdo Jack 3,5mm, czytnik linii papilarnych, Wi-Fi (ac), NFC, łączność LTE kategorii 9, czysty Android 7.1.1 oraz akumulator o pojemności 3090 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Całość została zamknięta w obudowie o wymiarach 151,5 x 73,7 x 7,9 mm i masie 160 gramów, która została wykonana z jednego kawałka aluminium (stop 6000).




Nokia 8 w kolorze polerowanym niebieskim, polerowanym miedzianym, matowym niebieskim i stalowym będzie dostępna we wrześniu w cenie 2599 zł.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: HMD Global; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia 8 | nokia | hmd global

w sumie: 38
  • 1

    22.  2017-08-17 09:26:41

    21 - BMW? Popularna i oklepana marka ;-)

  • 0

    23. ~mm  2017-08-17 09:36:24  host: user-94-254-146-94.play-internet.pl

    Ktoś wie o co chodzi z obiektywami? Jak obiektyw może być monochromatyczny? Przecież przez to przechodzi tylko światło, nie ma tam cudów zmieniających kolory na szarości.

  • -1

    24. ~PIOTR INOWROCŁAW  2017-08-17 09:41:45  host: user-94-254-144-190.play-internet.pl

    ZA MAŁY WYŚWIETLACZ 6 CALI BYŁO BY OK

  • -1

    25. ~me  2017-08-17 09:44:31  host: static-trzyjeden-dziewiec9.echostar.pl

    Po co żyłować baterię tą rozdzielczością?
    Kolejna zmarnowana szansa na normalny smartfon.

  • 0

    26. ~Darek  2017-08-17 10:00:07  host: apn-31-2-17-1.dynamic.gprs.plus.pl

    Większość komentarzy jest nudna i pisana przez marudzących czytelników :) za mały wyświetlacz lub za duży wyświetlacz, Nokia to już nie Nokia, za drogi, za tani, za słaby, za mocny . Ludzie , zastanówcie sie o co wam chodzi ? :) Podobają mi sie wypowiedzi praktyków, którzy maja już telefony NOKIA z Antkiem i używają ich. Oni piszą z sensem.

  • 0

    27.  2017-08-17 10:33:40

    @15 jakiś marketingowiec kazał ci to napisać? brzmi jak kopiuj wklej z materiału promocyjnego

  • 0

    28. ~~~  2017-08-17 11:21:53  host: user-46-113-145-184.play-internet.pl

    Tylko LTE9? Przecież ten snapek obsługuje dużo wyższą kategorie.

  • -1

    29.  2017-08-17 11:52:17

    LTE9 - co to za pasmo?

  • 0

    30.  2017-08-17 12:14:09

    obiektyw mógłby być jaśniejszy

  • 0

    31.  2017-08-17 15:02:01

    Darek - a pan to za co odpowiada, naganianie ludzi na podróbkę Nokii ? Mam jedno pytanie czy ten telefon zrobi zdjęcia niż S7, LG G5 i np. Lumia 950 ? Bo wsadzić Snapa 835 potrafi dosłownie każdy, ale czym się ta Nokia wyróżnia ? Kiedyś jakością wykonania, dźwięku, super zdjęciami, własnymi darmowymi mapami itd.

  • 0

    32.  2017-08-17 19:26:25

    Gh0st - na podstawie krótkiego bytowania z Nokią 6 - jakością wykonania - zdecydowanie, jakością dźwięku - na pewno (8 ma mieć dużo lepszy), zdjęcia - nie widzę różnicy, chociaż zdjęcie zamku Książ zrobione z odległości mieszczącej w kadrze obiekt... nie mam zastrzeżeń.
    Ponadto HMD Global to nie jest chińska a FIŃSKA firma ;-)

  • 0

    33. ~a_lex  2017-08-17 23:02:45  host: 188.146.108.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak sama nazwa mówi firma jest globalna ;)

  • 0

    34.  2017-08-18 08:49:56

    33 - Apple na szczęście nie ma w nazwie GLOBAL, dlatego jest niszową amerykańską firmą, zlecającą produkcję w Chinach....

  • 0

    35. ~Karolek  2017-08-18 09:51:31  host: 65.19.167.130

    Szkoda że już całkiem nie jest to Fińska firma ale udał im się ten model. Głównie za prostotę! W x-kom ruszyła przedsprzedaż http://tlp.is/ejy dostępność 08.09.2017 więc już niedługo :]

  • 0

    36. ~Marek.  2017-08-18 23:11:07  host: ip-91-224-185-17.multi-telekom.pl

    Brak wymiany baterii dyskwalifikuje go

  • 0

    37. ~taki4  2017-08-23 23:06:38  host: 213-238-71-31.adsl.inetia.pl

    @36 Często wymieniasz baterie?

  • 0

    38. ~  2017-08-23 23:20:25  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    37. ~taki4: Wystarczy, że jeden raz ją trzeba będzie wymienić i już w tym momencie okazuje się, że kupując taki smartfon wyrzuciliśmy pieniądze w błoto! Ja w każdym razie za takiego bubla z niewymienna baterią, dziękuję!

  • 0

    39. ~taki4  2017-08-23 23:48:45  host: 213-238-71-31.adsl.inetia.pl

    @37 Mój obecny sprzęt ma ok. 4 lat. bateria nie była wymieniana i nie zanosi się na to. Jeszcze nigdy w życiu nie wymieniałem baterii w jakimkolwiek telefonie. Weź także pod uwagę, że wyświetlacze w większości smartfonów również nie są wymienialne( czyli trudno jest je wymienić we własnym zakresie), a są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia niż bateria i jakoś nikt z tego nie robi problemów. Radzę więc trochę zweryfikować sposób myślenia ponieważ niewymienna bateria, a raczej niewyjmowalna to najmniejszy problem.

  • 0

    40. ~  2017-08-24 01:29:55  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 39. ~taki4: A ja już wielokrotnie wymieniałem baterie zarówno w telefonach jak i w innych urządzeniach przenośnych i czułbym się jak idiota gdybym wywalił kupę kasy na takie urządzenie, a potem musiałbym kupować nowe, bo mi się niewymienna bateria skończyła, co niewątpliwie wcześniej lub później nastąpi. A smartfona noszę w etui, więc nie muszę się obawiać o rozbicie wyświetlacza.

  • 0

    41. ~abc  2017-08-24 10:31:23  host: 212.160.172.86

    Nokia to jest jednak klasa firma, a zawirowania ją tylko zmieniły na plus. Nareszcie zarządzają ludzie znający się na rzeczy.

Dodaj swoją opinię