Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 603 - młodzieżowy smartfon z NFC i bardzo jasnym ekranem

Nokia 603 - młodzieżowy smartfon z NFC i bardzo jasnym ekranem

LuiN 13 Października 2011 14:19

0 0

nokia 603 Nokia zaprezentowała dziś swój nowy smartfon z systemem Symbian Belle i modułem NFC - Nokia 603. Urządzenie dostępne jest w 6 różnych wersjach kolorystycznych, nie odstrasza ceną i do tego zachęca do siebie bardzo jasnym ekranem.

3,5-calowy ekran nHD (360 x 640 pikseli) o jasności bagatela 1000 nitów wykonany został w technologii IPS LCD. Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno LG promował swój smartfon Swift Black jako oferujący najjaśniejszy ekran w świecie smartfonów - 700 nitów robi wrażenie, a nowa Nokia jest jeszcze o prawie 50% jaśniejsza.

Telefon oferuje smartfonowy standard Nokii - dostajemy łączność HSPA+, Wi-Fi b/g/n, GPS, złącze microUSB, Bluetooth 3.0, radio FM z RDS-em i czytnik kart pamięci microSDHC. Do tego producent dołożył nowość w postaci modułu NFC, który może się przydać do realizowania płatności bezstykowych czy podłączania kompatybilnych akcesoriów.

Nie zabrakło wydajnego procesora (taktowany zegarem 1 GHz) i najnowszej wersji Symbiana oznaczonej jako Belle. Dla "równowagi", nie dostaniemy za to funkcji autofokus w aparacie fotograficznym 5 Mpix, ale z nagrywaniem filmów jakości HD problemu nie będzie.




Całość zamyka całkiem rozsądna cena, która wyniesie w chwili premiery 200 euro (netto).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • -1

    23. ~  2011-10-13 15:40:33  host: z40-05.opera-mini.net

    Pani thonka nie każdy potrzebuje focusa tel ma spełniać poszczególne wymagania niekoniecznie foto/video

  • 1

    24. ~leoslav  2011-10-13 15:52:47  host: eio50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... i nikt zapewne nie zwróci uwagi (dopóki nie kupi) ze ekran jest OPOROWY. Cala nokia, taka ją zapamiętałem.

  • 0

    25. ~Thaddeus  2011-10-13 15:53:34  host: 62.157.186.18

    Ad. 17. i 20. Przecież wypisywanie takich bzdur, że niby aparatem bez autofocusa nie da się zrobić czytelnego zdjęcia tekstu (w tym notatek) to przejaw niewiedzy, braku umiejętności fotografowania, a może nawet jawna propaganda. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ aparatem z EDoF bez problemu można zrobić zdjęcie na przykład tekstu, a później wszystko łatwo odczytać!

  • -1

    26. ~  2011-10-13 15:55:37  host: z26-11.opera-mini.net

    24: Oporowy ekran jest lepszy niż Pojemnościowy.

  • 0

    27. ~Thaddeus  2011-10-13 15:56:52  host: 62.157.186.18

    leoslav, IPS LCD ma być niby oporowy?? ha ha ha ha ha Ty się dobrze czujesz?! :-) Przecież słońce już tak mocno nie grzeje jak w lecie... :-p

  • 1

    31.  2011-10-13 16:52:12

    29: Tak było kiedyś i jest teraz, trzeba tylko wiedzieć jaki model wybrać z anteną na górze.

  • 0

    32.  2011-10-13 16:58:54

    Dlaczego nie wypuszczą telefonu z rozsuwanym QWERTY? A nie ciągle prawie to samo dają 500, 600, 700 ... Nudne to...

  • 0

    33.  2011-10-13 17:20:36

    @23 o jasnowidz widze... szkoda tylko, ze sie pod ta wiadomoscia nie wypowiadalem... okuliste zalecam.

  • 0

    35. ~Tomi  2011-10-13 18:04:27  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    Jest dobrze. Fajny telefon za możliwe pieniądze. Jesli sklepowa to 200E to w momencie pojawienia sie u operatorów rynkowa bedzie oscylowała kolo 500-600pln.Dobry kierunek.

  • 0

    36. ~  2011-10-13 18:10:51  host: z33-04.opera-mini.net

    31; samsungi maja anteny na dole i nie maja problemow z zasiegiem. W nokiach to nie wina lokalizacji anteny tylko bledow w sofcie albo niskiej jakosci tych anten.

  • 0

    37. ~  2011-10-13 18:16:10  host: z38-07.opera-mini.net

    36, se i lg tez slabe maja anteny czyli jakie lapia dobrze?

  • 0

    38. ~okrutnikk  2011-10-13 18:16:55  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    Jeżeli będzie tak chyża jak "pięćsetka" to tragedia. Co z tego proca jak galaxy Ace z mniejszym procesorem niszczy ją pod kątem szybkości i wydajności...Nokia wciąż błądzi.

  • 0

    39. ~riki2  2011-10-13 18:18:53  host: us11.boltbrowser.com

    @25 Aparatu w ręce nie miałeś a już bzdury piszesz. Widziałeś zdjęcie kartki zrobione autofocusem , mam wątpliwości czy wiesz do czego ten bajer potrzebny.

  • 0

    40.  2011-10-13 19:19:05

    "Nokia 603 - młodzieżowy smartfon z NFC i bardzo jasnym ekranem" - No nie taki młodzieżowy, skoro znajduje się w nim moduł NFC, a zdecydowana większość młodzieży nawet nie wie co to za technologia i od razu kojarzy tą nazwę z NFS. -> "Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno LG promował swój smartfon Swift Black jako oferujący najjaśniejszy ekran w świecie smartfonów - 700 nitów robi wrażenie, a nowa Nokia jest jeszcze o prawie 50% jaśniejsza." Z tym że, LG Swift Black oferuje najjaśniejszy ekran (tudzież świeci najjaśniej) "w świecie Androida" (jak to napisane jest w teście Blacka, w jego pierwszym lub drugim akapicie), natomiast Nokia 603 "w świecie Symbiana".

  • 0

    41.  2011-10-13 19:20:33

    Krótko mówiąc, to raczej nie jest telefon dla młodzieży.

  • 0

    42. ~jaro070  2011-10-13 19:46:09  host: public97181.xdsl.centertel.pl

    @38 Zauważ, ze 500 nie ma wsparcia GPU, a 603 ma. Tak w ogóle 603 to taka poprawiona wersja 500

  • 0

    43. ~  2011-10-13 20:24:37  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Antena na dole, jest dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś trzyma telefon za górną połowę i dodatkowo przytrzymuje, górną część palcem wskazującym. Ja właśnie tak robię i dlatego wolę telefonu z anteną u dołu.

  • 0

    44. ~  2011-10-14 09:25:09  host: user-188-33-35-246.play-internet.pl

    43: Jak to "przytrzymuje górną część palcem wskazującym"?

  • 0

    45. ~jasiu  2011-10-14 11:00:50  host: 77-253-166-205.adsl.inetia.pl

    Czy tylko ja odnosze wrażenia, że nowy symbian coraz więcej przenosi rozwiązań z androida (widgety, pasek górny)? Tapeta z kroplami wody to kojarzy się już z apple :) swoją droga, jeśli ma być za 200 "ojro", to telefon może być - a nawet będzie hitem. Szkoda tylko, że ceny takich archaicznych modeli jak C5-03 albo C6 (lansowanej przez opów jako super extra nowoczesny teoefon) nadakl tak wysokie - C6 w abo 59 w play za chyba 200 złotych jest, kpina...

  • 0

    46. ~okrutnikk  2011-10-14 16:06:10  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    @42 No zobaczymy. W każdym razie był dzisiaj u nas przedstawiciel Nokii i miał ze sobą N9. Ja pierdzielę, telefon robi wrażenie (osobiście korzystam z androida). Nie mogę pojąć czemu Nokia zamiast rzucić w cholerę tego symbiana i zająć się meegoo brnie w jakiegoś windowsa...

Dodaj swoją opinię