Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 5800 XpressMusic w nowej wersji

Nokia 5800 XpressMusic w nowej wersji

sirmark 21 Sierpnia 2009 21:14

0 0

nokia 5800Nokia zapowiedziała wprowadzenie wersji specjalnej telefonu Nokia 5800 XpressMusic. Nokia 5800 Xpress Music Navigation Edition wzbogacona zostanie o bezterminową licencję na głosową nawigację samochodową i pieszą, szybki dostęp do najnowszego oprogramowania Ovi Maps oraz kompletne mapy regionu z prostym w obsłudze zoomem.

Zaktualizowana wersja Ovi Maps udostępnia nowe funkcje, wśród których wymienić można wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach, mapy terenowe, prognozę pogody, informacje turystyczne, w tym o bieżących wydarzeniach i imprezach, a także informacje o ruchu drogowym. W przygotowaniu informacji o ciekawych miejscach w Ovi Maps pomogły takie wydawnictwa, jak Lonely Planet, Michelin i Wcities.

W komplecie z nową wersją telefonu znajdzie się również ładowarka samochodowa i zestaw samochodowy Nokia, umożliwiający zamontowanie telefonu na przedniej szybie.




Telefon ma być dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale 2009 roku, a jego przewidywana cena to 285 euro (bez podatków i dopłat).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu Nokia 5800 XpressMusic w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2009-08-21 22:42:21

    Ogólni ciekawą opcją jest licencja bezterminowa na nawigację - ciekawe, czy Nokia wprowadzi to tylko do 5800 czy do wszystkich produktów?

  • 0

    2.  2009-08-22 00:17:14

    mam zainstalowanego Garmina i jak na razie jest spoko ;o) a uchwyt dla 5800 kupiłem w pewnym serwisie na A. za 14.90 ;o)

  • 0

    3. ~  2009-08-22 09:42:53  host: v01-13.opera-mini.net

    Jakw s60v5 zmieni sie produkt kode tp soft z tej wersji pewnie pojdzie na kazdej 5800 chyba ze ta nawigacja doinstalowuje sie pozniej i rozpoznaje wersje po imei, Ale jest szansa ze produkt code wystarczy

  • 0

    4. ~  2009-08-22 12:28:09  host: v02-04.opera-mini.net

    Niech Nokia najpierww uzupełni baze adresową (np. brak adresu w Warszawie dla budynku ktory stoi od 30 lat), oraz spowoduje zeby informacja o ruchu rzeczywiscie dzialala (np. nawigacja z opcja informowania o ruchu drogowym prowadzi przez trase w-z ktora jak wiemy jest od dwoch miesiecy w remoncie). Nokia, popraw sie! Wez za leb swoich dostawcow map!

  • 0

    5. ~pisul  2009-08-22 12:35:23  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Nokia maps a teraz nokia ovi to bubel nad bublami.Do wyboru ukladanie tras szybkie/optymalne/najkrotsze i tyle!!!!A gdzie trasa glownymi drogami?Jadac z Warszawya przez Warke do Radomia zawsze kieruje przez las!Dwa razy dalem sie nabrac na jazde po lesie po wertepach.Fakt pokierowal kilometrazowo krotko ale czy bylo to najszybciej?Takich problemow niema z polskim nawiexpertem.Ustawiasz glownymi i jedziesz glowna z pelnna predkoscia.Jeszcze kilka slow krytki do lektora w nawigacji noki.Gdy zblizasz sie do konkretnego zakretu to lektor mowi "przy najblizszej okazji skrec w ..."Tylko nieraz do zakretu jest kilkaset metrow i trudno wtrafic w ten wlasciwy.I jeszcze problem z synchronizacja tego co widac na ekranie komorki z lektorem nieraz mowi sekunde po ze trzeba bylo skrecic!Co dyskwalfikuje ten produkt jako nawigacje.I trzeba nonstop patrzec w ekran co grozi wypadkiem.Z nawiexpertem poprostu niema tego problemu.Lektor dziala idealnie.Do tego stopnia ze mozna wylaczyc ekran i sluchac tylko komend glosowych.Mozna zwiekszyc ilosc komend do takiej ilosci ze bezmala co chwile lektor cos mowi o drodze o fotoradarach,czarnych punktach.Idealne do samotnej jazdy noca.Najdalej jechalem na nawiexpercie na jednym ladowaniu baterii z Krakowa do Srody wielkopolskiej i spowrotem do Rzeszowa.Kierowal bezblednie.

  • 0

    6. ~pisul  2009-08-22 12:38:06  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Dopisze jeszcze ze jakby sie dalo wywalilbym ikonke noki maps z menu mojej noki.Tak niedopracowanego produktu dawno niewidzialem!

  • 0

    7.  2009-08-22 12:39:28

    Gdyby była wykonana z aluminium i miała klawiaturę sprzętową to można wydać te 300 euro. Tak to ciekawy telefon, ale plastik i brak klawiatury skreśla go mi.

  • 0

    8. ~pisul  2009-08-22 12:59:49  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Bawilem nia sie w sklepie firmowym nokii i powiem ze niejest tak zle mordrag.Dotyk dziala dobrze jakosc na glosnikach zewnetrznych tez dobra.Filmy na pelnym kranie nietestowalem ale mysle ze 3.2 cala to nie premier Tusk.

  • 0

    9. ~borys  2009-08-23 19:01:21  host: inet20909np-2s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Nie wiem jak sie prawdzi jako telefon,ale jako nawigator raczej nie,przerabiałem juz nawigacje w telefonie i przeszedlem na Mio.

  • 0

    10.  2009-08-23 20:18:32

    borys: dla samych komend glosowych to bez roznicy czy uzywa sie nawigacje w telefonie czy typu mio/garmin (offline).

  • 0

    11.  2009-08-24 01:05:48

    @3 cos mi sie zdaje, ze w tym wypadku licencja bedzie przypisywana po imei urzadzenia, a nie po PC. poprostu gdy seria imei nie bedzie sie zgadzac, to wyskoczy komunikat o zakupie.

  • 0

    12. ~  2009-08-24 05:22:40  host: v01-07.opera-mini.net

    To zalezy jesli bedzie w firmware w srodku to bedzie po PC nie beda sie przeciez certolic z marginesem zmieniaczy PC ktore zostaje w logach na serwerach NSU

  • 0

    13.  2009-08-24 09:57:23

    Roczny abonament Nokia Maps dla Polski, CZ, SK i HU nawigacja piesza i samochod to 250zl. Dla fanow nawigacji w telefonie duzy bonus. Spokojnie do tego mozna dokupic Naviexperta.

  • 0

    14.  2009-08-24 14:56:25

    @13 ano wlasnie zapomnialem o jednym... w nokii zrobili wielkiego babola z ta regionalizacja... jadac gdziekolwiek za zachodnia granice, nasza - w tym wypadku darmowa - licencja juz nie dziala, bo wg. Niemcow (Niemcy pisza dla Nokii te aplikacje) to juz inny region... no chyba, ze bedzie to licencja na cala Europe w co watpie. no nic pozostaje czekac na konferencje Nokii na poczatku wrzesnia, tam wszystko bedzie pewnie wyjasnione.

  • 0

    15. ~harnas  2009-09-24 00:37:30  host: 77-252-163-144.ip.netia.com.pl

    Mapy zdecydowanie niedopracowane. Jako zabawka - rewelacyjny. Jako telefon - beznadziejny.

  • 0

    16. ~ED  2009-09-24 00:52:19  host: 77-252-163-144.ip.netia.com.pl

    Potwierdzam poprzednia opinie. Mapy baaardzo kiepskie, nawigacja glosowa to jakies nieporozumienie. Jako zabawka jest spoko, idealny dzwiek, dobry wyswietlacz. Jako telefon - beznadzieja!!! Glownie przez touchscreen i zle ulozone menu. Brak mozliwosci wylaczenia automatycznego obracania ekranu w menu to wtopa na maxa! Mozna wylaczyc calkowicie landscape, ale to sie przydaje przy zdjeciach. Natomiast nie da sie wylaczyc obracania samego menu, co przy nieodpowiednim ustawieniu dloni powoduje przeskakiwanie ekranu tam i spowrotem, a to trwa ok 2 sekundy. Szczegolnie denerwujace to jest przy silnym sloncu, kiedy trzeba pomachac telefonem zeby zlapac odpowiedni kat bo kiepsko widac, a do tego jeszcze ekran zaczyna przeskakiwac. Moim zdaniem to bardzo nieudany model jako telefon. Teraz chodze z 5800 jako odtwarzacz mp3 i stara E51 jako telefon.

  • 0

    17. ~aga_szczecin  2009-10-23 21:03:01  host: 83-168-68-99.static.espol.com.pl

    jak interesuje was mapa to kupcie sobie nawigacje jak ja i po problemie albo mape w kiosku ruchu.Telefon ma służyć do rozmów . Bo co jescze ma robić golić , pierd... i krkrawaty wiązać?.HALOOO obuździe się ludzie!!!!

Dodaj swoją opinię