Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 5530 XpressMusic z nowym firmwarem

Nokia 5530 XpressMusic z nowym firmwarem

LuiN 11 Czerwca 2010 13:04

0 0

nokia 5530 Nokia udostępniła oprogramowanie dla modelu 5530 XpressMusic w wersji 30.0.009. Obok kinetycznego przewijania list, pojawia się jeszcze kilka innych przyjemnych funkcji.

Kinetyczne przewijanie list dostępne jest we wszystkich poziomach menu telefonu. Pojawia się też nowa wersja przeglądarki internetowej oznaczona jako 7.2.3, w której widoczną już na start zmianą jest tryb pełnoekranowy ustawiony jako domyślny.

Do tego dochodzą dwie nowe preinstalowane aplikacje: Ovi Sync i Shazam, zmienia się wygląd przycisków odtwarzacza MP3 i inne drobne zmiany kosmetyczne. Jak zwykle Nokia obiecuje przy okazji większą wydajność - patrząc na zwiększoną o 2 MB wolną ilość pamięci RAM, nie są to tylko przechwałki.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • -1

    1. ~gornyaa  2010-06-11 13:19:42  host: 217.153.73.242

    jak 5530 to i 5800 wiec ja bede zadowolony; )

  • -1

    2. ~MJN  2010-06-11 13:42:18  host: 217.153.73.242

    nie koniecznie 5800...

  • 1

    3. ~kranu  2010-06-11 14:08:11  host: 87-205-11-29.ip.netia.com.pl

    5800 już dostało wcześniej narzędzia Ovi i kinetyczne przewijanie

  • 0

    4. ~Pank  2010-06-11 15:01:15  host: t23-08.opera-mini.net

    Kinetyczne przewijanie list było od początku, pewnie chodzi o przewijanie siatki ikon.

  • 0

    5. ~exciter606  2010-06-11 15:21:32  host: 80.244.153.173.debica153.tnp.pl

    2 MB więcej wolnego RAMu - szał ;/

  • 1

    6. ~Kacperkadra  2010-06-11 15:34:29  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    ~exciter606 - Przy wolnym ramie na poziomie 40MB to dodatkowe 2MB nawet robią! Można sobie lekko dodatkową aplikację odpalić no i oczywiście zwolnienie ramu wydłuża czas pracy na baterii! :P Szału nie ma ale jak widać S60v5 nie stoi w miejscu ;)

  • -1

    7. ~Kejmul  2010-06-11 16:21:19  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Wow! Nokia wypuściła aktualizację zawierającą to, co 4x tańsze telefony konkurencji miały w standardzie. Fanboye szaleją!

  • 1

    8.  2010-06-11 16:22:51

    Zejdź z drzewa Kejmul i przestań wypisywać głupoty. Znajdź mi telefon za 130 złotych (nowy) z możliwością instalowania dowolnych aplikacji java i sis.

  • 0

    9. ~Pank  2010-06-11 20:52:06  host: t24-15.opera-mini.net

    Z tą dowolnością instalowania aplikacji nie do końca się zgodzę. Zbyt wolny procesor, mało ramu i brak akceleratora grafiki sprawiają że bardziej wymagające programy, głównie gry działają tragicznie i żadna aktualizacja oprogramowania tu nie pomoże, niestety. Oczywiście mam 5530 więc piszę na podstawie własnych doświadczeń.

  • 0

    10. ~Szymi  2010-06-11 21:21:37  host: 87-205-46-151.adsl.inetia.pl

    Eh co z tego ja na to oprogramowanie w Plusie poczekamy z miesiąć :/ właśnie sprawdzałem i nie ma Go Jeszcze na Nokia Update :/ Czy któryś z posiadaczy Już Ta Nokie Zaktualizował ??do tego Oprogramowania ? Bo Dla Plusa Dalej wesja 20.0.XXX

  • 0

    11.  2010-06-11 22:23:16

    I to czuję będzie główna działalnośc nokii. Wypuszczanie nowych softów do starych słuchawek. Na nic więcej ich nie stać :)

  • 0

    12. ~Kirst  2010-06-14 19:55:32  host: 87-205-37-3.adsl.inetia.pl

    W ogole nie wiem skad informacja o takim oprogramowaniu... Szukałem go i szukałem i nigdzie nie znalazlem...

  • 0

    13.  2010-08-03 11:09:01

    @12, nokia wypuszcza dla każdego telefonu oddzielnie te aktualizacje. Wpisz na stronie nokia.com swój Product Code (kod pod baterią, obok numeru IMEI). Stronka wykaże, czy na Twój telefon można już pobrać nową wersję firmware. Jeśli masz w zasięgu stabilny WLAN, możesz też wpisać systemowy kod *#0000#, przejść później w "opcje" i "sprawdź uaktualnienia". Jeśli możesz ściągnąć nowy soft na swój telefon, będziesz mógł to zrobić przez WiFi.

Dodaj swoją opinię