Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 5230 - tani fiński dotyk

Nokia 5230 - tani fiński dotyk

LuiN 25 Sierpnia 2009 10:30

0 0

nokia 5230Najnowsza propozycja w ofercie dotykowych telefonów firmy Nokia - model Nokia 5230 - przeznaczona jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Telefon komórkowy z odtwarzaczem muzycznym, aparatem i funkcjami wideo to dla nich podstawowe urządzenie, a także narzędzie komunikacji poprzez serwisy społecznościowe.

Model Nokia 5230 umożliwia swoim użytkownikom pobieranie nowej zawartości, takiej jak utwory z Nokia Music Store czy aplikacje, gry, wideo i inne usługi bezpośrednio z Ovi Store. Ponadto telefon wyposażony został w nawigację A-GPS z najnowszą wersję Ovi Maps.

Dzięki konkurencyjnej cenie 149 euro Nokia 5230 stanowi naszym zdaniem świetną ofertę dla osób, które pragną mieć przebojowe urządzenie muzyczne. Telefon ten daje dostęp do serwisów społecznościowych typu Facebook czy MySpace, informuje o imprezach i wskazuje do nich drogę, a ponadto dostępny jest w wielu olśniewających kolorach — mówi Jo Harlow, wiceprezes firmy Nokia.

Ovi Store dostępny jest na ekranie głównym Nokia 5230, dzięki czemu klienci mogą w każdej chwili rozpocząć pobieranie i personalizowanie telefonu. Nowe aplikacje, gry, nagrania wideo i inne materiały są regularnie uzupełnianie. Obecnie Ovi Store można odwiedzać z ponad 75 urządzeń Nokia i z możliwości tej korzystają już użytkownicy z ponad 180 krajów.




Dotykowa Nokia 5230 posiada łatwy w obsłudze odtwarzacz muzyczny, oferujący 33-godzinny czas odtwarzania. Wrażenia ze słuchania muzyki potęgują ponadto dowolne słuchawki z wejściem 3,5 mm. Na niektórych rynkach telefon ten będzie sprzedawany w połączeniu z usługą Comes with Music, dającą nieograniczony dostęp do oferty muzycznej Nokia Music Store.

Multimedia i kontakty na ekranie głównym Nokia 5230 posiada na ekranie głównym Pasek multimediów, dający szybki dostęp do ulubionych multimediów i aplikacji, na przykład muzyki i zdjęć, czy serwisów internetowych, takich jak YouTube czy Ovi Share. Ponadto innowacyjny Pasek kontaktów zawiera miniatury zdjęć 20 przyjaciół, dając łatwy dostęp do nich oraz do ich historii połączeń, w tym wiadomości e-mail, rozmów telefonicznych, zdjęć i aktualizacji z serwisów społecznościowych.

Sprzedaż telefonu Nokia 5230 rozpocznie się w czwartym kwartale 2009 roku. Sugerowana cena telefonu Nokia 5230 z usługą Comes with Music (dostępność na wybranych rynkach) będzie wynosić 259 euro bez podatków i dopłat. Bez tej usługi - 149 euro.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2009-08-25 11:43:29

    robbo2k - dodałem pełną specyfikację. Jest GPS i HSDPA, WiFi brak. Coś czuję, że Nokia wymiecie tym telefonem Cookie i Avilę.

  • 0

    20. ~Astro  2009-08-25 12:08:15  host: v02-05.opera-mini.net

    Zapowiada sie interesujaco ale czy bedzie cenowo i jakosciowo w stanie konkurowac z cookie i avila watpie.Symbian to dla wielu nie plus a minus w fonie tak ,ze nie ma sie co podniecac.Raczej bedzie cena w okolicach 1000pln ,chociaz moze sie myle.

  • 0

    21. ~robbo2k  2009-08-25 12:10:13  host: 82.160.0.12

    Hmm 5530 nie ma GPS i 3G ale ma wifi 5230 ma GPS i 3G ale nie ma wifi 5800 ma gps, 3G i wifi Spryciarze ale imho 5230 wyglada papierowo lepiej od 5530 heheheh

  • 0

    23. ~~Astro  2009-08-25 12:17:16  host: v02-05.opera-mini.net

    Zreszta musi byc drozszy od avili i cookie skoro ma hsdpa i gps.Nokia wypuscila juz konkurenta wyzej wymienionych fonow 5530 i wiemy ile ona kosztuje.

  • 0

    24. ~robbo2k  2009-08-25 12:20:32  host: 82.160.0.12

    heheh tak samo jak cena 5530 miała byc 199E.

  • 0

    25. ~~Astro  2009-08-25 13:05:59  host: v02-05.opera-mini.net

    Robbo2k ma racje zbyt optymistycznie oszacowalem cene na ok. 1000pln ,tez mysle ze 1400 lub cos kolo tego tak ze tania to ona bedzie tylko w tytule tegn newsa.

  • 0

    26.  2009-08-25 13:47:59

    heh,spoko-5800-ze wszystkim,5530-z wifi i kamera z AF ale bez 3g i gps i mala bateria a teraz 5230 z 3g i gps ale bez wifi i kamera taka aby aby,ciekawa strategia w obrebie de facto jednego modelu.

  • 0

    27.  2009-08-25 13:54:24

    zostanę przy 5800 ;o) chociaż im więcej, tym lepiej - dla każdego coś dobrego ;o)

  • 0

    28.  2009-08-25 14:08:36

    Tańszy klon 5800 express.

  • 0

    29.  2009-08-25 15:14:13

    ja bym bardziej w tym telefonie, a nie w 5530 doszukiwal sie odchudzonej wersji 5800. gabarytowo wszystko jest takie same lacznie z ekranem i bateria, nie ma tylko wifi i przedniej kamery oraz posiada gorszy aparat bez led'a. ciekaw jestem co z tvout'em i akcelerometrem. 5530 to bardziej odpowiedz na cookie i avile. bardzo mile zaskoczyla mnie gama dostepnych kolorow. znow bialy wyglada zgrabniej i pewnie nie bedzie dostepny od poczatku. naprawde niezla propozycja - nic tylko oczekiwac wylewu tych modeli z UK, bo polska cena bedzie znajac zycie odstraszajaca ;)

  • 0

    30. ~nortonec  2009-08-25 15:14:25  host: 85.219.193.52

    Znaj?c ?ycie to znajdzie si? kilku takich, którzy b?d? j? sprzedawa? jako super-extra edycja limitowana Nokii 5800 :)

  • 0

    31. ~der  2009-08-25 23:10:37  host: adp202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    akurat nieograniczony dostęp do oferty muzycznej Nokia Music Store jest jak na razie zbędny chyba że zejdą na ziemię i przestaną dawać kosmiczne ceny za muzę:(

  • 0

    32. ~robbo2k  2009-08-26 10:05:27  host: w3cache1.tktelekom.pl

    @31 nielimitowany oznacza ze sluchasz czego chcesz w NMS wiec sens jest ...

  • 0

    33. ~get  2009-08-26 11:25:26  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    co wy chrzanicie drogie dzieci ?! wielcy znawcy - koń by się uśmiał :D 5530 kosztuje 800-1000zł a 5800 ledwo ponad 1000zł, za 1200zł to można przebierać w ofertach, ta GORSZA od 5800 nokia 5230, która realnie będzie kosztować - co oczywiste - 650-900zł, wg. klauna telepolisowego robbo2k - będzie kosztować 1400zł buhahhaha leże po prostu :D jak to fajnie poczytać takie coś z rana, jak to mówią robbo2k - you've made my day :DDD ale i @astro nie pozostaje w tyle, nie krępuj się - jakie 1400zł, ja myślę że bardziej ze 3500zł jeśli nie więcej... kto da więcej ? kto da więcej ? :D

  • 0

    34. ~~Astro  2009-08-26 13:18:05  host: v01-13.opera-mini.net

    Get czytaj ze zrozumieniem Robbo i ja mielismy na mysli cene w momencie wejscia na rynek i w normalnych sklepach a nie na aukcjach internetowych czy sprowadzane z zagranicy prywatnie

  • 0

    35. ~blablabla  2009-08-26 13:19:00  host: 94.254.239.87

    @33 Wyjątkowo zgadzam się z Tobą. Jak pokazują poprzednie premiery Nokii, gdy telefon kosztuje 200 euro bez podatków i dopłat, to na Nokia pl. w dniu premiery jest za 1000 zł. Moim zdaniem w dniu premiery telefon ten będzie kosztował 849zł ( na nokia pl)maksymalnie, choć obstawiam raczej 799zł. Oznacza to, że w sklepach internetowych będzie go można nabyć za circa 700zł. Jest jeden tylko warunek- kurs euro musi być podobny do dzisiejszego.

  • 0

    36.  2009-09-13 08:18:49

    Bedzie wiecej w momencie ukazania sie na Allegro ;) Tak samo bylo z 5530, mimo brakow w porownaniu z 5800 wolali za nia 1300 zl. Tym bardziej jest to dziwne ze 5800 kosztowala (i dalej kosztuje) kolo 1000 zl. Teraz za 5530 dalej chca nie wiele mniej niz za 5800. Wniosek? Lepiej dolozyc ta 100 i miec komplet funkcji.

  • 0

    37. ~  2010-06-25 00:15:17  host: user-109-243-92-110.play-internet.pl

    1400zł hahaha po pierwsze nie mogło być droszę od 5800 po druge ona ma 3g gps nie ma wifi ale na klase telefonu za 450zł na allegro 550 w sklepie to spox tele i on afili nie wywali bo popiersze ona ma 3g dobry chociaż o 0,2" mniejszy i avile można kupić z GPS i avila jest już sprawdzona co widać po polarności tak samo jak kedys k310i to była kedys plaga se k310 polecam avila i nokie

  • 0

    38. ~  2010-07-05 08:26:03  host: evdo-78-30-81-144.subscribers.sferia.net

    za tą nokię nową można dać 500zł teraz ale ceny tel szybko spadają, to jest przyczyną

  • 0

    39. ~marCino  2010-10-29 22:23:07  host: apn-77-113-220-240.dynamic.gprs.plus.pl

    ja kupilem 5230 jakieś trzy miesiące temu przez allegro w wysyłka zapłaciłem dokładnie 509 zł . Myślę że to dobra cena wzamian za to co się dostaje . Jest to mój pierwszy "dotyk" i jest spoko . Trochę brakuje mi iścia chodnikiem i nie zatrzymywania się w celu napisania sms -a ale da się przyzwyczaić :-). Ps . Wasze 5230 też mają takie słabe głośniki od muzyki ?? . Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię