Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 5228 - tania wersja 5230

Nokia 5228 - tania wersja 5230

LuiN 9 Czerwca 2010 12:45

0 0

nokia 5228Nokia zaprezentowała zubożałą wersję modelu 5230. 5228 nie ma GPS-u, HSDPA ani WiFi, za to kosztuje 139 euro brutto.

Telefon ma 3,2-calowy, oporowy ekran dotykowy o rozdzielczości 360 x 640 pikseli, procesor ARM 11 434 MHz, aparat fotograficzny 2 Mpix bez autofokusa (filmy nHD - 640 x 360 pikseli @ 30 fps), gniazdo JACK 3,5 mm i slot kart microSDHC (do 16 GB). Telefon pracuje pod kontrolą Symbiana 9.4 z interfejsem S60 piątej edycji.

Spośród przetrzebionych na potrzeby obniżenia ceny standardów transmisji danych, zostały tylko EDGE i Bluetooth. Bateria o pojemności 1320 mAh ma pozwolić na maksymalnie 33 godziny słuchania muzyki, 4 godziny oglądania filmów, 18 dni czuwania lub 7 godzin rozmowy.




Sprzedaż telefonu rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~boro  2010-06-09 13:57:53  host: 217.153.73.242

    telefon dla mas...

  • -1

    14. ~Kejmul  2010-06-09 14:34:24  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    @13 są lepsze telefony dla mas i o wiele tańsze. Nokia jest obecnie dla frajerów i buraków, którzy dają się w to fatalnej jakości *** nabić...

  • 1

    15. ~BKX  2010-06-09 14:51:40  host: public11801.xdsl.centertel.pl

    To jest telefon dla operatora, przyjedzie taki Kowalski, bedzie chcial tani telefon i dostnie go za 1 zl w abon. za 40 zł, albo i na karte... Nie oszukujmy się, nikt nie jest taki dociekliwy jak my tutaj na forum. Większosc klientów w salonie kupuje oczami, a nie funkcjami, wiec dostana dosc fajny telefon w duzym wyswietlaczem za rozsądną cenę, a ze jest wykastrowany, to juz inna sprawa... ;)

  • 1

    16.  2010-06-09 14:58:21

    Kolejna pochodna 5800. Ile oni jeszcze tego wypuszczą? To już staje się nudne. :)

  • 1

    17.  2010-06-09 15:58:17

    No cóż za markę trzeba zapłacić.

  • 0

    18.  2010-06-09 16:37:04

    Ale padaczka.

  • 0

    19.  2010-06-09 17:30:57

    Nokia jest niepoważna. Najpierw dualsim afrykański, teraz oporowe wyświetlacze chcą do afryki eksportować. A kiedy zacznie się rozwój? Chyba komuś w nokii się zwoje prostują za bardzo. A kallasuwo to już zdjęty jest? Czy nadal pracuje nad iPhone-killerem? Nokio nie idź tą drogą, albo odejdź i wstydu oszczędź :)

  • 0

    20. ~  2010-06-09 17:38:43  host: adqu19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    da się jeszcze gorszą wersje tego złomu zrobić? przecież 5800 to jest już szajs....;p

  • 0

    21. ~...  2010-06-09 17:40:16  host: user-109-243-30-178.play-internet.pl

    Na stronie Nokia.pl 5230 kosztuje 599zł. To oznacza że kupując nowy ( wykastrowany) model możemy zaoszczędzić całe 40zł. Wypas po sam pas...

  • 0

    22. ~  2010-06-10 00:05:44  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    halo.. 5230 miała być zubożałą wersją 5800, a teraz robią zubożałą wersję 5230? Czyżby nokia zaczęła strzelać w rynek niskobudżetowy? i tak przegra :P wolalbym kupic 3 letniego iphone 2g niz 5288 aktualnie zmienilem N97 na Iphone 3gs .. Nokia pewnie doszla do wniosku ze w przedziale hi-end ma przesrane i teraz bedzie sprzedawac swoje pol-smartphony dzieciakom z podstawowki

  • 0

    23. ~  2010-06-10 00:07:25  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    @21 dla nas zrobią wyjątek i podwyższą cenę 5230 na 799 abyś mógł zauważyć korzyści jakie płyną z zakupu 5288:P

  • 0

    24. ~  2010-06-10 00:10:04  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    czasy nokii już się skończyly..taka prawda. teraz nokia produkuje telefony, a apple, htc, samsung i motorola smartphone'y.. easy

  • 0

    25. ~mr. Wolf  2010-06-10 16:10:11  host: public70204.xdsl.centertel.pl

    Witam wszystkich serdecznie! Pozwolę sobie też dołożyć swoje "pięć groszy" do zdań innych... Jestem użytkownikiem telefonów firmy Nokia od lat,wszystkie moje telefony były produktami fińskiego producenta. Nie zawodziłem się na nich i nie zawodzę,choć nie uważam,by była to najcudowniejsza firma świata - każdemu producentowi zdarzają się wpadki,mniejsze lub większe... Większość moich znajomych także używa Nokii i (żeby od razu zamknąć usta niektórym złośliwcom) nie są to ludzie z jednego przedziału wiekowego,różnią się też statusem materialnym... Zapytani,dlaczego używają Nokii,odpowiadają praktycznie tak samo: "prostota obsługi i niezawodność". Nadmienię od razu,że nie są to żadne "głąby" - nie każdy ma czas i ochotę poświęcać wiele godzin na poznawanie możliwości telefonu (a są coraz większe),dla takich ludzi najważniejsze jest,by łatwo i szybko zadzwonić,wysłać esiaka czy zrobić zdjęcie ot,tak - nie do National Geographic (a nieraz czytam posty pisane takim tonem,jakby użytkownik danego modelu prosto z telefonu wysyłał swoje zdjęcia do najbardziej prestiżowych magazynów),ale po to,by pokazać je żonie,przyjacielowi,rodzinie... Pełno tu złośliwych komentarzy,pisanych dla samej złośliwości i,gdyby im wierzyć,to musiałbym dojść do wniosku,że co drugi Telepolanin to profesjonalny fotograf,muzyk i kto tam jeszcze... :-) :-) :-) Stać kogoś na iPhone'a 4G,Omnię HD II czy N86 - niech ją sobie ma i użytkuje,ciesząc się możliwościami... God bless You,dobry człowieku! Ale przyjmij do wiadomości,że niektórym Nokia 6300,E51 czy nawet 5288 W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZY... Może kogoś nie stać na lepszy model? Może nie korzysta z tylu funkcji? Może naprawdę cieszy się,że ma to,co ma? Dziwne,prawda? JAK MOŻE WYSTARCZAĆ,JAK MOŻNA SIĘ CIESZYĆ,JAK MOŻE BYĆ KOGOŚ NIE STAĆ? - a jednak... Najzabawniejsze jest to,że taki "szary Kowalski" ma najczęściej mniej kompleksów od krzykacza ze swoim "hipersupermegaultramobilkiem". To ostatnie zdanie pewn

  • 0

    26. ~mr. Wolf  2010-06-10 16:24:19  host: public70204.xdsl.centertel.pl

    CD...pewnie niektórych wzburzy,ale cóż,liczę się z tym. Zastrzegam od razu,że nie uważam KAŻDEGO użytkownika dobrych telefonów za dodatek do niego. O,nie! Za chwilę bowiem posypią się w moją stronę obelgi,że nie stać mnie zapewne a pyszczę na tych,których stać... Nic podobnego! Powiem tak: stać mnie na (prawie) każdy model telefonu,tylko sporą część musiałbym kupić na raty,a to mija się z celem. ;-) Więc czasem nie tak ostro,bracie i siostro! Każdy producent stara się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców z lepszym bądź gorszym skutkiem... Może za pół roku ktoś dokopie się do informacji,ile Nokia sprzedała (od chwili wejścia na rynek) tego modelu? Żeby się nie okazało,że więcej niż dwa... :-) ;-) :-) Pozdrawiam wszystkich Telepolan!

  • 0

    27. ~mr. Wolf  2010-06-10 16:25:58  host: public70204.xdsl.centertel.pl

    #25 - "...produktami fińskiego producenta" - trochę niezręcznie sformułowałem myśli,przepraszam!

  • 0

    28. ~Plum1973  2010-06-23 10:56:50  host: user-109-243-105-103.play-internet.pl

    Nokie są niestety produkowane w Chinach i ich jakość przeważnie jest adekwatna. Co do Samsuga Corby i inych budżetowych dotykowych telefonów to nie mają one "otwartego" systemu operacyjnego. Rożnica między najnowszym Symbianem 9.4 a firmware innych telefonów to przepaść. Na stronie Noki np.Nokia BetaLabs są wspaniałe darmowe aplikacje o bardzo wysokiej jakości użytkowej i są dostępnie przeważnie za darmo. Żaden zwykły telefon typu np.Corby czy Cookie tego nie oferuje. Różnica jest kolosalna na korzyść telefonu z popularnym i mocno wspieranym systemem operacyjnym

  • 0

    29. ~  2010-06-25 00:33:18  host: user-109-243-92-110.play-internet.pl

    mam pytanie czy ta nokia 5230 się opłaca chciałę kupic urzywana 5800 i zarezykować ze się niedługo rozwali czy kupić nową 5230 ja potrzebuje telefon z dużym ekranem jakie mają obydwa do internetu wifi obojentne bo mam wykupiony internet w erze za 9zl bez limitu gps obojentne myslałem nad samsungiem Monte ale mały ekran i na rysik nie działa

  • 0

    30.  2010-07-21 20:35:45

    @28 a ty myślisz że iPhone`y nie są produkowane w chinach czytałem dużo artykułów jak Apple zamówiło Lampki błyskowe i dostarczyło je do chińskiej firmy aby tam wszystko poskładali i co ty na to nie ograniczajcie się ludzie do czytania jednego serwisu internetowego są też inne !!! Ale Telepolis pisze głównie o telefonach a nie o jakiś innych sprawach dotyczących telefonów np . ich produkcji!!!

  • 0

    31.  2010-07-21 20:40:24

    @28 http://vbeta.pl/2010/05/20/koszmar-w-chinskiej-fabryce-iphonow/ i czytaj sobie pierwsze zdanie

  • 0

    32.  2011-08-11 13:34:00

    czy pasuje obudowa od 5230 ? bo nigdzie nie mogę znaleźć tej do 5228 ?

Dodaj swoją opinię