Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 500 - tani i szybki smartfon

Nokia 500 - tani i szybki smartfon

LuiN 1 Sierpnia 2011 19:57

0 0

nokia 500Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek modelu Nokia 500. Telefon oferuje procesor z zegarem 1 GHz, aparat fotograficzny 5 Mpix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą, a wszystko to za 750 zł.

Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału w wersji czarnej, a niedługo później w białej, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie.

Smartfon Nokia 500, wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko i łatwo je przełączać oraz uruchamiać te najbardziej wymagające bez spowalniania działania telefonu. W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia, która w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia o wiele większy komfort i szybkość korzystania z Internetu.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 80
  • 0

    62. ~  2011-08-02 12:45:29  host: aekw55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @60, bezguście...

  • 0

    63. ~  2011-08-02 13:33:35  host: ddy44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    57: Chodzi mi o to że na filmie się tnie, nie posiadam jej osobiście.

  • 0

    64. ~  2011-08-02 13:38:09  host: z37-06.opera-mini.net

    Przecież już nie miała Nokia produkować telefonów z Symbianem. Czyżby ta decyzja została anulowana? Co do samego modelu, to trzeba zaczekać na praktyczne testy w codziennym życiu. Takie prezentację niczego miarodajnego nie przestawiają, ponieważ każdy używa telefonu w indywidualny sposób. Jeśli pani się komuś nie podoba, to niech sam stanie przed kamerą i zaprezentuje swoją naturalność. Zobaczymy, czy komentarze będą również entuzjastyczne / toms.Przecież już nie miała Nokia produkować telefonów z Symbianem. Czyżby ta decyzja została anulowana? Co do samego modelu, to trzeba zaczekać na praktyczne testy w codziennym życiu. Takie prezentację niczego miarodajnego nie przestawiają, ponieważ każdy używa telefonu w indywidualny sposób. Jeśli pani się komuś nie podoba, to niech sam stanie przed kamerą i zaprezentuje swoją naturalność. Zobaczymy, czy komentarze będą również entuzjastyczne / toms.

  • 0

    65. ~ZICO  2011-08-02 15:48:42  host: public-gprs110443.centertel.pl

    #64: Jeszcze wyjdzie parę modeli z Symbianem, bo WP7 nie pojawi się za szybko

  • 0

    66. ~frikol  2011-08-02 16:55:06  host: dsq155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nareszcie wyprodukowali smartona, za którego nie płaci się 1.000zł, a panna mogłaby być moją żoną, jeśli nie jest blacharą...

  • 0

    67.  2011-08-02 19:19:47

    Maniiiek - wiele nawigatoró ma takie błędy - do niedawna, ja ze swojej drogi powinienem mieć mośliowść wjazdu w lewo na drugi pas ulicy... Od 10 lat nie ma takiej możliwości (albo i z 15) a jeśli bym zjechał tak jak nawigator prowadzi wjechałbym pod prąd na dwupasmówkę ;-) No gratulacje dla renomowanych systemów! Nie wiem co w ostatnich wersjach zrobili, to co mówię miało miejsce jeszcze rok temu - w dwóch systemach mapowych. Każdy ma więc wady i zalety - dlatego jest ich kilka poco 10 takich samych? To samo tyczy się telefonów - pasuej iPhone? To właśnie po to go masz jeden z drugim, że inne wam nie odpowiadałych chyba? Po co więc porównywać? Tymm bardziej, zę to jest model dla średniej albo i niskiej średniej półki jak mi się wydaje? Jaki tym bardziej sens porównywać z możliwościami i właściwqościami modeli wyższych? Kretynizm bym powiedział.

  • 0

    68.  2011-08-02 19:21:34

    ~frikol - w zwykłuym sklepie internetowym kupiłem smatfona Nokii za mniej niż 1000 zł - nie przesadzaj awięc... No i chyba trochę lepszego niż ten model jednak, mimo, że starszy ;-)

  • 1

    69. ~marcin  2011-08-02 20:15:24  host: 078088234048.swiecie.vectranet.pl

    pamiętam jak jeszcze kilka lat temu większość ludzi twierdziła, że nokia to synonim telefonu. Teraz nokia przegrywa z apple, htc, lg, motorolą czy sony ericssonem. Ludzie zrozumieli, że ergonomia obsługi jest ważniejsza niż magnetyczny napis, który już nikogo nie przyciąga. Symbian przyswoił troszkę z androida ale nie wiem czy zdoła przyciągnąć nowych użytkowników.

  • 0

    70.  2011-08-02 23:02:13

    ~marcin - moja siostrzenica ma samsunga z Androidem... Któregoś Galaxy... Ergonomia? Ty chyba nie wiesz co to ergonomia jest ;-) Ja - stary chłop nie kupię telefonu z tym systemem. A bajery w postaci gier czy jakichś sklepowych kalkulatorów, któe nawet kilejności działań nie protrafią policzyć... Dziękuję ;-) To anroid z sybniana przyswaja i powinien jak najwięcej przyswajać... Powiedz - jak zarządzać w Androidzie aktywnymi aplikacjami - od roku o to pytami i nikt mi tego rzeczowo nie wytłumaczył...

  • 0

    71.  2011-08-02 23:04:27

    Np. otwieram pzeglądarkę, potem jakąś inną aplikacje - albo po prostu wracam do menu gównego czy jak tam sie to nazywa w androidzie - i gdzie mam liknąć, zęby wrócić do tej aktywnej (o ile aktywnej z aktywną sesją) przeglądarki?

  • 0

    72.  2011-08-03 09:14:01

    @wlo - przytrzymujesz "domek" i masz ikonki pracujących aplikacji jak w Nokii :).

  • 0

    73.  2011-08-03 10:29:55

    Kamil_K - dzięki, sprawdzę ;)

  • 0

    74.  2011-08-03 10:31:38

    A propos... Ciekawe, jak to napisałeś - - tak jak w Nokii ;-) Czy twórcy androida nie mają lepszych rozwiązań niż te z przestarzałego, nieintuicyjnego i w ogóle trupa - sybmiana? ;-)

  • 0

    75.  2011-08-03 11:19:33

    74 - zawsze wzorujemy sie na tym co juz jest. Nie ma innej opcji, no moze pomijajac takie naprawde przelomowe wynalazki jak kolo, elektrycznosc, proch itd ;) i nikt mi nie powie, ze inzynierowie z appla czy googla nie brali do reki telefonu z symbianem czy wm ;)

  • 0

    76.  2011-08-03 21:18:11

    @74 nie do końca "jak w noki". W noki wyświetlane są wszystkie uruchomione aplikacje a po naciśnięciu domku tylko 6 lub 8 (nie pamiętam ile tego było) ostatnio uruchomionych. Więc jeśli masz np. 9 aplikacji włączonych to metoda leży. A to duża różnica. Co do nawigacji to mnie wkurza to, że zgłaszałem ze 2 razy sprawę i google olało.

  • 0

    77. ~rambosz  2011-10-30 10:17:21  host: 89-68-109-38.dynamic.chello.pl

    czy ktoś wie jak skutecznie wyłączyć wlan w nokii 500 bo zgodnie z instrukcją się nie da

  • 0

    78. ~Zepa  2011-11-06 14:21:46  host: 78-131-201-2.tktelekom.pl

    @77 właśnie mam ten sam problem. Ciagle baterie mi żere. Moze ktos pomoc?

  • 0

    79. ~WLAN  2011-11-14 22:38:12  host: 212.160.140.166

    Również miałem problem z wyłączeniem WLANu. Znalazłem to i pomogło. http://www.noknok.tv/2011/03/28/nokia-n8-how-to-turn-off-wireles s-scanning/

  • 0

    80. ~  2012-01-10 20:28:59  host: 082139021157.oswiecim.vectranet.pl

    dotknij i przytrzymaj palec na załaczonej sieci jak tylko dotkniesz palcem bedziesz miał szczegóły połączenia

  • 0

    81. ~  2012-01-10 20:32:15  host: 082139021157.oswiecim.vectranet.pl

    przy załązonym wi fi bedziesz miał rozłącz MARIO

Dodaj swoją opinię