Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 500 oraz 700 wycenione

Nokia 500 oraz 700 wycenione

Q! 12 Września 2011 17:11

0 0

Znane są już ceny w przedsprzedaży oraz daty premier nojnowszych telefonów Nokii, modeli 500 oraz 700.

Jeden z brytyjskich detalistów, Play.com, wycenił Nokię 500 na 169,99 funtów, czyli o 30 funtów mniej niż wynosi sugerowana cena detaliczna. Model ten ma być dostępny od 4. listopada.

Nokia 500 zaoferuje m.in. ekran o przekątnej 3,2 cali, rozdzielczości 360 x 640 pikseli, procesor 1 GHz, moduł HSPA oraz system Symbian Belle. Szerzej o telefonie pisaliśmy w tej wiadomości.




Bardziej zaawansowany model, 700, został wyceniony w przedsprzedaży przez tego samego detalistę na 259,99 funtów. Jego premiera ma nastąpić 21. października.

Nokia 700 to telefon z wyższej półki tego producenta, który zaoferuje m.in. ekran ClearBlack AMOLED o przekątnej 3,2 cali, aparat 5 Mpix, procesor 1 GHz, moduł NFC oraz system Symbian Belle. Szerzej o tym modelu pisaliśmy w tej wiadomości, natomiast jego prezentację wideo można zobaczyć tutaj.

Źródło tekstu: mynokiablog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 1

    7. ~  2011-09-12 19:05:32  host: z40-14.opera-mini.net

    6). Co Ty gadasz za farmazony z tym minimum? Ludzie, skad wy sie urywacie, bo na pewno nie z Marsa!?

  • -2

    8. ~  2011-09-12 19:20:24  host: z38-04.opera-mini.net

    7@ Mea Culpa 12 Mpx to minimum + zoom optyczny x5

  • 1

    9. ~Ktuś  2011-09-12 19:23:46  host: 212.160.172.70

    @7 Lepiej nie wiedzieć skąd się tacy biorą. 12 Mpx to rozumiem po to żeby można było dokładnie, w zbliżeniu sobie szumy pooglądać?

  • -3

    10. ~  2011-09-12 19:43:41  host: z31-16.opera-mini.net

    9@ zrób zdjęcie matrycą 5 Mpx i wrzuć na ekran Full HD LED 42" cale to pojmiesz dlaczego lepiej mieć więcej Mpx.

  • 2

    11.  2011-09-12 20:08:21

    Całkiem dobrze widać taką rozdzielczość,tylko zdjęcie musi być wykonane aparatem fotograficznym.Obiektywem wielkości łepka szpilki nie da się zrobić dobrego zdjęcia,tak jak i odtworzyć wiernie muzyki symfonicznej z kolumny wielkości żelazka.

  • 2

    12.  2011-09-12 20:12:43

    full HD to 1920x1080 czy to na 22 calach czy 42 to samo, tylko na 42 bedziesz meic wieksze pixele. 5 a 10mpX duzej roznicy nei zrobi.

  • 1

    13.  2011-09-12 20:21:12

    kolejne dziecko MpX... po co komu optyka, powierzchnia światłoczuła jak w lustrzance... Sa lustrzanki z 10.1 Mpx i one robi na pewno gorsze zdjęcia niż telefon z 16. Ech

  • 1

    14. ~ja  2011-09-12 20:39:04  host: 77-255-50-188.adsl.inetia.pl

    640x360. Po prostu zapiera dech w piersiach :)

  • -2

    15. ~  2011-09-12 21:44:40  host: wanicki.pl

    wszystko OK ale ten symbian odpycha !!

  • 0

    16. ~ja  2011-09-13 07:19:59  host: 77-255-50-188.adsl.inetia.pl

    15, uwazaj z takimi tekstami, bo cie zaraz fanboje wezma w obroty i udowodnia oczywista oczywistosc, ze symbian jest najlepszy ;)

  • 0

    17. ~  2011-09-13 08:24:07  host: z38-08.opera-mini.net

    ja-nie zrobią tego bo by ich fanboye androida pogryźli :)

  • 0

    18.  2011-09-13 08:38:28

    dla mnie ekran za mały, a z kolei na większym ekranie, to mogli by też większą rozdziałkę dać. Mam N8 i wolałbym większy ekran..

  • 0

    19. ~  2011-09-13 10:43:05  host: z28-08.opera-mini.net

    Symbian odpycha? Ok, kwestia gustu ale pisanie, że jest ok mimo przestarzałego procesora który ma niską wydajność? Kolejny jełop na GHz leci.

  • 0

    21.  2011-09-13 10:56:48

    @10, do oglądania zdjęć na matrycy full HD (niezależnie od ilości cali) wystarczy ci zdjęcie w rozdziałce ok. 2 mpx, bo twój telewizor i tak większej nie wyświetli :)

  • 0

    22. ~leo20  2011-09-13 11:34:43  host: 89-76-54-94.dynamic.chello.pl

    W artykule jest błąd, Nokia 500 będzie miała na pokładzie Symbian Anna a nie Belle.

  • 1

    23.  2011-09-13 18:03:53

    Rozbawił mnie tekst o oglądaniu 5 mpx zdjęcia na telewizorze full HD. Ludzie ogłupieli na punkcie HD, wszystko musi być HD i to jest cud świata, tymczasem full HD to jedynie 2,037 megapiksela, także zdjęcia z dobrego aparatu 3,2 mpx nie będą się na nim różnić od 18 mpx.

  • 1

    24.  2011-09-13 18:04:54

    Pomijając już fakt, że przy wielkości matrycy stosowanych w kompaktowych aparatach nie powinny one nigdy wyjść poza 3-5 megapikseli, bo więcej pikseli na tak małej matrycy schowanej za ciemnym obiektywem to pogorszenie, nie poprawa jakości. Ale tępa gawiedź kupi.

  • 1

    25.  2011-09-13 18:05:30

    Pomyliłem się w #23 - full HD to 2,074 megapiksela.

  • -1

    26.  2011-09-13 19:46:58

    @24 nie powiedział bym, przy zoomowaniu większa rozdzielczość się przydaje pod warunkiem, że i fizyczna przekątna matrycy się zwiększy. W końcu dlatego w N8 nie ma szumów.

  • 0

    27. ~goscgosc  2011-09-18 09:30:49  host: nat-pra1-134.aster.pl

    przeciez jest juz polska cena,co nas obchodzi brytyjska http://mobile2.pl/pl/p/Nokia-700-lekki-Szary-bez-Simlock-2-lata- gwarancji-Polska-dystrybucja-Wysylka-GRATIS-/975

Dodaj swoją opinię