Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 3310 4G z certyfikatem TENAA

Nokia 3310 4G z certyfikatem TENAA

orson_dzi 29 Grudnia 2017 16:14

3 8

nokia 3310 2017

W bazie chińskiego TENAA pojawiła się Nokia 3310 4G z systemem opartym na Androidzie.

Specyfikacja oraz wygląd Nokii 3310 4G nie zmieniły się w stosunku do jej podstawowej wersji 3310 2017. Jedyną nowością jest łączność 4G oraz systemu YunOS. To system oparty na Androidzie stworzony głównie dla urządzeń Internetu Rzeczy Grupy Alibaba. W maju 2017, kiedy pojawiła się ostatnia informacja na ten temat, z YunOS korzystało ponad 157 mln urządzeń na całym świecie.




Nie wiadomo jeszcze kiedy telefon (czy już w zasadzie smartfon?) pojawi się na rynku i jaka będzie jego cena. Zazwyczaj jednak rynkowe premiery mają miejsce niedługo po otrzymaniu certyfikatów urzędu TENAA.

Zobacz: Test telefonu Nokia 3310 2017

Źródło tekstu: TENAA; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia 3310 4g | nokia 3310 2017 | nokia

w sumie: 30
  • 1

    11. ~Przemo  2017-12-29 17:40:57  host: user-94-254-240-131.play-internet.pl

    Ciekawe czy bedzie Band 20? :-)

  • 0

    12.  2017-12-29 17:48:39

    10. whothor: :D

  • 0

    13.  2017-12-29 17:56:57

    @7: Sporo osób ma sentyment do marki poza tym telefon prosty z funkcjami smartfonu jest naprawdę dobrym rozwiązaniem dla "normalnych" tzn niewpatrzonych 24h w ekran użytkowników których nie obchodzi ilość rdzeni, RAMu i tak dalej. A jeśli przy okazji bateria bedzie niezła to uwierz mi że to wystarczy by dużo osób zdecydowało się na zakup nawet za 500 zł

  • 0

    14. ~Ola  2017-12-29 18:00:18  host: 188.146.130.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    299zł i będzie hit... Jako modem 4g. I wstyd pl opow bo nie da sie nie volte... A takie terminale właśnie by to upowszechnily

  • 0

    15.  2017-12-29 18:01:16

    Jeśli będzie LTE 800/900/1800/2100/2600, do tego wifi, nawet n byle 40mhz. Oczywiście wifi z możliwością postawienia Access Point-a, BT 3.0 to 500zł mogą brać.

  • 1

    16.  2017-12-29 18:01:30

    @14 jeśli ten cały yunOS to pochodna Androida to może będzie i VoLTE

  • 0

    17.  2017-12-29 18:03:07

    13. lord_kr : w niemal 100% się z tobą zgadzam, po za może tym, że tym prostym funkcjonalnym telefonem jest ta chińska podróba dawnej Nokii, z którą nie ma nic wspólnego (oprócz kupionej od Nokii nazwy), w dodatku za cenę wymyśloną i wziętą z d..... jak za taki chiński telefonik :)

  • 1

    18.  2017-12-29 18:09:48

    @17 niestety nie ma już powrotu do telefonów które były "kiedyś". To była jakość a nie masówka. A co do 3310 4G to wczoraj za 21 funtów kupiłem znajomemu nowy telefon bliżej niezidentyfikowanej chińskiej marki. Miało toto jakąś okrojoną wersję Androida z obsługą Youtube, Whatsapp, Facebook i Snapchat. Oprócz tego lączność 3G, obsługę kart SD, 5 Mbpx aparatu, klawiaturę numeryczną i brak dotyku. Nie mam pojęcia ile to ma rdzeni, ile RAMu ale działa wyśmienicie. Jeśli Nokia da to samo ale z 4g to to jest według mnie to na co czeka dużo ludzi.

  • 3

    19. ~gość  2017-12-29 18:21:40  host: public-gprs203038.centertel.pl

    Przyzwoity klawiszowiec z HDV i VoLTE to będzie hit, bo będzie zapewniał perspektywiczną pracę w mocno rozbudowywanych sieciach LTE dla ludzi którzy chcą mieć rozmowy w przyzwoitej jakości ale nie chcą smartfonów. Wtedy dopiero GSM bardzo szybko zacznie zanikać.

  • 0

    20.  2017-12-29 18:27:29

    18. lord_kr : Jeszcze coś z takich (podobnych do tych starej daty) telefonów da się wyszukać, ale na pewno nie jest to ta podróba Nokii. Nie mam nic do wszystkich Chińskich telefonów o ile są warte swojej ceny, ale ta "Chińska nokia", nie ma nic wspólnego z dobrym telefonem za dobrą cenę - może po za jednym - kupioną od Finów nazwą.

  • 2

    21.  2017-12-29 18:37:41

    @18 A miałeś w ręku tą "podróbę" ? Ja tak i muszę powiedzieć że jakość miło mnie zaskoczyła. Nic nie trzeszczy i nie skrzypi, Telefon ten w brytyjskim O2 w prepaidzie kosztuje 19.99 GBP i uważam że jest on wart tej ceny.

    @19 zgadzam się w 100%. 4G, VoLTE i HV w prostych telefonach leży w interesie nie tylko użytkowników ale przede wszystkim operatorów. Pozwoli to na przeniesienie rozmów do 3g/4g i uwolnienie zasobów używanych przez 2g

  • -1

    22.  2017-12-29 18:48:38

    21. lord_kr : Fajnie że Ci się podoba i Ci nie trzeszczy... i że kosztuje tylko 19.99 GBP w O2 w prepaidzie... dobrze że trafiłeś na telefon który spełnił Twoje oczekiwania i potrzeby... Ja tego nie kupię w tej "jakości" i w tej cenie... :)

  • 1

    23. ~he  2017-12-29 19:40:00  host: user-94-254-178-71.play-internet.pl

    22 Jo@ Specjalnie dla ciebie te "chińska podróba" jest produkowana w Wietnamie i tam ma swoją fabrykę.To raz, Dwa Nokia jeszcze ta oryginalna tam powszechnie produkowała swoje telefony i w Chinach i Indiach i Indonezji miała swoje fabryki,a i innych krajach azjatyckich i nie tylko azjatyckich.SE który wydał takie modele jak c905 czy w995 robił je waśnie w ...Chinach więc tak naprawdę nie ma znaczenia kraj produkcji ani pochodzenie etniczne projektantów ani składających ,bo liczą się: a. podzespoły,b.jakość materiałów,c. jakość wykonania tych wszystkich elementów i ich materiały,d.soft i jego dopracowanie,i e. złożenie.no i w końcu f. ile producent jest skłonny za sztukę takiego modelu zapłacić tj mniej czy więcej,bo jak więcej to i jakość jest odpowiednio wyższa a jak mniej...to mamy przecież "polskie" Myphony,Manty itp. "cuda techniki".Dlatego ja nie mam nic do"chińskich podrób" byleby jakość i funkcjonalność była dobra.W końcu wszystkie iphony to też "chińska podróba" i to chyba od pierwszego modelu...

  • 2

    24.  2017-12-29 20:27:47

    Ciekawe czy ma hd voice i voLTE

  • -1

    25.  2017-12-29 21:18:06

    23. ~he: To Twoja opinia , ja mam inną :) niepotrzebnie się tyle napisałeś :)

  • 2

    26.  2017-12-29 22:38:46

    Pozostaje jeszcze kwestia baterii - jak długo będzie w stanie obsłużyć ten telefon bez konieczności ładowania. No i dla mnie sprawa podstawowa HD Voice. Jeśli te dwa postulaty będą satysfakcjonujące, kupuję co najmniej 2 sztuki, a kto wie, może i więcej ( seniorzy w mojej rodzinie będą zachwyceni, jestem o tym przekonany ). Wreszcie zaistnieje normalna słuchawka z klawiaturą i funkcjami, na których mi niezmiernie zależy.

  • 0

    27.  2017-12-29 23:22:56

    cena i tak zabije całą atrakcyjność, poprzednie wersje były mocno zawyżone i z tą wersją będzie również to samo.

  • 0

    28.  2017-12-30 10:03:53

    @10 jakie potrzeby takie skojarzenia ;)

  • 0

    29. ~  2017-12-30 15:41:19  host: user-94-254-146-68.play-internet.pl

    Po to zebys musial czytac :P Oczywiscie elokwentnie napiszesz, ze nmie czytales, ale jak kazdy psychol netowy - sklamiesz :D

  • 0

    30.  2017-12-30 16:09:19

    29. ~: Każdy kładzie po swoim przykładzie :P

Dodaj swoją opinię