Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: 2 mln Lumii sprzedanych, ale wyniki wciąż słabe

Nokia: 2 mln Lumii sprzedanych, ale wyniki wciąż słabe

Q! 11 Kwietnia 2012 17:57

0 0

Nokia poinformowała, że w I kwartale 2012 roku sprzedała ponad 2 mln sztuk smartfonów z rodziny Lumia. Mimo to firma ostrzegła, że jej wyniki nie będą zbyt dobre.

Nokia raportuje całościową sprzedaż modeli z rodziny Lumia, a więc 800 oraz 710, na poziomie 2 mln. Nie wiadomo dokładnie który z nich cieszył się jaką popularnością.

Oprócz tego firma zapowiedziała, że wyniki za I kwartał nie będą zbyt dobre. Wszystko za sprawą dużej konkurencji wśród producentów najprostszych modeli na rynkach rozwijających się, a także spadającej marży brutto w przypadku smartfonów.




Jakby tego było mało, Nokia nie przewiduje, aby sytuacja ta miała się zmienić w kolejnym kwartale. Jak zapowiada, II kwartał 2012 roku może być, jeśli chodzi o osiągnięte wyniki, taki sam lub nawet gorszy niż I kwartał.

Informacje te pochodzą z nieoficjalnych wyników Nokii za I kwartał 2012. Na oficjalne trzeba będzie zaczekać jeszcze chwilę, do 19. kwietnia.

O wynikach Nokii po IV kwartale 2011 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~Bene-Lux  2012-04-11 19:18:03  host: 93.166.121.107

    ad 4. - pisul, tak w zasadzie jedyny sensowny zarzut z twojej strony to brak możliwości przesyłania w Windows Phone plików przez Bluetooth (tak się to pisze, a nie jakieś tam blutootch!). Reszta to jakieś wymysły i wynik braku umiejętności obsługi smartfonu. Użytkowałem Nokię Lumia 800 ponad miesiąc, zaś obecnie mam inny smartfon z WP7.5 i oprócz kwestii Bluetooth (mi osobiście w ogóle to nie przeszkadza) żaden z opisanych przez ciebie problemów nie występuje w normalnym korzystaniu ze smartfonu z Windows Phone. A co do dostępnej pamięci przechowywania to zapomniałeś, albo pewnie w ogóle nie wiesz o 25 GB na SkyDrive. Niestety tak to jest jak o Windows Phone piszą użytkownicy innych OS, którzy z WP w ogóle nie korzystali, lub liznęli go na sklepowej ekspozycji.

  • 0

    11. ~  2012-04-11 19:28:54  host: v07-15.opera-mini.net

    @4 - to nie wszedłeś w muzyke jako albumy, a w ogólną muzyke, gdzie jest zawartość z netu - i to ona była ściągana, a przynajmniej to próbował zrobić telefon. IE9 bardzo szybko i łądnie działa, może tam był powolny net i dlatego to wolno działało. @10 - SkyDrive to jest fajne, jak mamy szybki net bez limitu albo wifi pod ręką. To tyczy każdej chmurki - DropBox, iCloude i cała reszta tak samo.

  • 0

    12.  2012-04-11 19:32:15

    Mam w domu lumie 800 i 710 i jestem bardzo zadowolony z tych telefonow. Sa rownie szybkie jak moj sgs2. A do tego wp jest stabilniejszy i mniej skomplikowany niz android. Bylem bardzo sceptyczny w stosunku do tego systemu ale teraz jestem za!

  • 0

    14.  2012-04-11 19:43:45

    Wyniki wręcz fatalne... Taka kampania, taka promocja, a sprzedaż znikoma. I ciężko tu obwiniać telefony same w sobie, bo są i dobrze zrobione, są dobrze wyposażone, nawet są ładne. Ale niestety ani to cenowo, ani możliwościami nie ma szans konkurować z innymi telefonami. #8 - piszesz, że Android jest prądożerny. Ale okazało się, że WP7 w niczym mu niestety nie ustępuje. Lumia800 nie potrafi u wielu osób wytrzymać absolutnego minimum, czyli 24h. Miał to być system zoptymalizowany, lekki i pozwalać na pracę telefonu na poziomie Symbiana. Tymczasem Lumie mają ten sam problem (a może nawet większy) co Android w tej kwestii... A szkoda, bo gdyby bateria trzymała znacznie dłużej to może ludzie by się zaciekawili bardziej tym systemem.

  • 0

    15.  2012-04-11 19:48:35

    2.~Bene-Lux Co ty chcesz przecież Ferdynand Kiepskich jest śmieszny. A co do wyników Nokii to nie są aż takie złe.

  • 0

    16.  2012-04-11 19:49:05

    Poza tym jak ktoś lubi kafelkowy układ, to może go mieć na Androidzie bez problemu ;) I tutaj też jest wyższość Androida nad Wp7 - możliwości konfiguracji. Jednak ludziom tego widocznie brakuje. Ale szkoda że nie idzie Microsoftowi, bo mi się WindowsPhone podoba, ale wierzę że się nie poddadzą w walce o klientów :)

  • 0

    17. ~  2012-04-11 20:02:37  host: 213-238-113-39.adsl.inetia.pl

    Jaki telefon+system takie wyniki.

  • 0

    18.  2012-04-11 20:05:45

    Wydali tyle na promocję, że nawet sprzedaż tego nie pokryje.

  • 0

    20. ~Bene-Lux  2012-04-11 20:33:24  host: v05-15.opera-mini.net

    ad 8. - nicram, gdyby Nokia wybrała Androida to doszło by do bardzo niebezpiecznej sytuacji kiedy to jedna platforma OS-owa zagarnęłaby nawet do 80 % rynku. Wierz mi, na pewno NIE byłoby to dobre - ani dla klientów, ani dla operatorów telekomunikacyjnych, ani nawet dla samych producentów. A jeśli komuś się coś nie podoba w Windows Phone, to zamiast lamentować jak nad rozlanym mlekiem niech wybiera konkurencyjne OS-y - póki ma jeszcze ten wybór i nie zapanuje na świecie tylko jeden poprawny politycznie OS (lub ewentualnie dwa podzielą między siebie łupy).

  • 0

    21. ~Bene-Lux  2012-04-11 20:47:56  host: v05-15.opera-mini.net

    ad 14. - Atlan, miałem przez dość długi okres do czynienia z dwoma egzemplarzami Nokia Lumia 800 i w obu NIE było problemów z zbyt krótkim działaniem na w pełni naładowanej baterii. W zasadzie to tylko w pierwszych dniach testów udało mi się rozładować telefon w okresie krótszym niż 24 godziny - ale smartfon był naprawdę intensywnie użytkowany, a jego bateria jeszcze się nie uformowała. Później było już znacznie lepiej, a minimum, o którym piszesz było bez oszczędzania telefonu osiągane i to ze sporym zapasem. A to wszystko miało miejsce jeszcze przed wydaniem przez Nokię "łatki" poprawiającej wydajność baterii w Lumii. Nie wiem kto pisze w necie te farmazony o zbyt krótkim działaniu Lumii 800 na baterii, ale coś mi to śmierdzi działaniami konkurencji.

  • 0

    23. ~  2012-04-11 22:10:50  host: dfu219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam lumie 800 jakoś od miesiąca, przedtem byłem szczesliwym posiadaczem iPhone 4 myślałęm ze nigdy juz nie zmienie marki na inna niz iphone. Ale potrzebowałęm kase wiec go sprzedałęm i kupiłem lumie 800. moje pierwsze wrazenia z lumii były kosmiczne, nokia duzo szybsza , lepszy wyswietlacz,foty,filmy i fajny wygląd. iPhone przy niej to porazka. Są 2 rzeczy słąbe w lumii bateria, przed chwilą zrobiłem update softu wiec powinno sie to poprawić i jak dla mnie mam troszke ciche dzwonki.Moim kolejnym, telefonem bedzie Lumia 900 prawdopodobnie w sierpniu :)

  • 1

    24. ~arekrot  2012-04-11 22:23:16  host: 1.244.206.91.rev.jpk.pl

    Nie wiem jak poprzednikom, ale dla mnie Nokię Lumia 800 przekreśla przede wszystkim cena wraz zbardzo ograniczonymi funkcjonalnościami jak na tak topowy model Noki. Sam korzystam Z tel. SE Xperia Neo na androidzie i miaałem okazje porównać te modele. I w moim odczuciu Neo jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny a przy tym dwukrotnie tańszy. Najpoważniejsze ułomności tego modelu to: brak karty pamięci. brak funkcji Hot Spot, brak funkcji dysku wymiennego, brak jakiegokolwiek wyjscia na zewnętrzny monitor( dlna,hdmi), bluetooth tylko do słuchawek., brak prostego kopiowania multimediów do folderów (tylko przez program Zune). Są to wg mnie bardzo duże niedociągnięcia, a SE Xperia NEO wszystkie nie ma tych ograniczeń.

  • 0

    25. ~pisul  2012-04-11 22:36:21  host: nat1.res.pl

    @23 wstrzymaj sie z zakupem pierwszych parti lumi 900. Czesc tych telefonow ma problemy z danymi pakietowymi, trudno wykryc wade bo usterka potrafi pojawic sie i po kilku dniach. Dzis pisza o tym na kilku stronach o elektronice- http://komorkomania.pl/2012/04/11/premiera-nokia-lumia-900-odbij a-sie-czkawka?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign =RSS-Wpisy

  • 0

    26. ~  2012-04-11 22:39:16  host: z37-05.opera-mini.net

    @22 daj juz spokoj, piszesz sam do siebie. A Ferdynand Kiepski bywa smieszny dla osob ktorym kompleksy nie cenzuruja poczucia humoru :-) Trzeba tylko miec poczucie wlasnej wartosci i juz. Wolno sie smiac :-)

  • 0

    27.  2012-04-11 22:43:51

    #Bene-Lux - no ja to kojarzę, że nawet Rzecznik Orange narzekał na baterię w Lumii800, wszędzie jest ta bateria krytykowana. Wiem, że ją trochę poprawili, ale to nadal nie jest coś co stanowi pozytywną różnicę względem Androida, bo modele HTC, SE czy Samsunga wytrzymują tyle samo co ta Lumia. Jaka tu więc przewaga tego systemu? Były bajki o tym, że WP7 (zwłaszcza na Nokii) będzie pięknie zoptymalizowany. Szczerze? Ja optymalizację widzę jedynie pod kątem designu, gdzie telefon pięknie komponuje się z systemem. Tak jak kolega spod #24 napisał - taka Lumia dla zwykłego Kowalskiego nie różni się niczym od modeli SE, Samsunga czy HTC, poza ceną i ograniczeniami. Co więc z tego, że w teorii WP jest lepiej zoptymalizowany sprzętowo, kiedy ja tego nie widzę? Android ma natomiast optymalizację wizualną i konfiguracyjną po stronie użytkownika, która jest widoczna gołym okiem i tutaj wyższości Androida nie w sposób odmówić. W zasadzie jedyną szansą dla WP7 była/jest wojna cenowa, bo umówmy się, ale system jako taki do ludzi nie trafił, czego dowodem jest ten news.

  • 0

    28. ~  2012-04-11 23:31:30  host: p15-03.opera-mini.net

    analitycy telepolisowi xd

  • 0

    29. ~  2012-04-11 23:37:35  host: z55-12.opera-mini.net

    Akurat ci analitycy w większości potrafią obiektywnie się wypowiedzieć i miło się czyta niektórych. Sam żałuję że Microsoft nie wywalczył sobie sympatii użytkowników, ale może kiedyś to się zmieni.

  • 0

    30. ~Bene-Lux  2012-04-12 15:20:00  host: V32-04.opera-mini.net

    ad 15. - Atlan, stwierdziłeś, że: "...wszędzie jest ta bateria krytykowana". Wiedz zatem, że tego typu zwroty nie mają większego znaczenia dla opisu stanu rzeczy jak i dla meritum danej sprawy. Po pierwsze to zniekształcające rzeczywistość uogólnienie, a na dodatek ma ono charakter skrajny i ostateczny - tak jak inne określenia z tej rodziny: "nigdzie", "zawsze", "nigdy" itp. W życiu jest zaś najczęściej tak, że tego typu określenie opisuje stan rzeczy mniej więcej w takim samym stopniu jak jego antonim, czyli np. użycie słowa "wszędzie", jest tak samo słuszne i uzasadnione jak użycie słowa "nigdzie". Jest jednak obszar, gdzie użycie tak ostatecznych i skrajnych zwrotów jak: "wszędzie", "nigdzie", "zawsze", "nigdy" itp. dostarcza ważnych i przydatnych informacji - chodzi tu mianowicie o nastawienie piszącego/mówiącego oraz stosunek emocjonalny do danej tematyki. Podsumowując - nie udało Ci się Atlan określić jak w rzeczywistości wygląda kwestia baterii w Lumii 800, a jedynie przedstawiłeś swoje nastawienie do tego smartfonu oraz swój stosunek emocjonalny do omawianego zagadnienia. Kolejną kwestią jaką tu poruszę to użycie przez Ciebie jakiś dziwnych zwrotów - przypominających krzyżówkę mowy trawy z neologizmami. O co chodzi z tą "optymalizacją wizualną" w Androidzie?? Nawiasem mówiąc - zestawienie słów "optymalizacja" i "Android" brzmi trochę jak oksymoron :-) Ale mniejsza z tym, jeszcze ciekawiej jest w przypadku zestawienia słów tworzących dziwoląga w postaci "optymalizacji konfiguracyjnej", która na dodatek ma znajdować się po stronie użytkownika i o zgrozo ma być widoczna gołym okiem :-) Atlan, jeśli tak jak ja jesteś miłośnikiem opowiadań fantastyczno-naukowych Stanisława Lema i próbujesz go tu naśladować to jestem gotów zrozumieć to twoje straszenie "technologiczną nowomową" ;-) Nie rozumiem tylko dlaczego tutaj,

  • 0

    31. ~Bene-Lux  2012-04-12 15:22:02  host: V32-04.opera-mini.net

    Powyższy mój wpis jest do nr 27.

  • 0

    32. ~Bene-Lux  2012-04-12 15:28:02  host: V32-04.opera-mini.net

    Dokończenie wpisu nr 30. - poprzednio nie zmieściła się końcówka mojej wypowiedzi, zatem oto ten tekst: ...Nie rozumiem tylko dlaczego tutaj, a nie na jakimś forum tematycznym. Wszak "tel-kom" i fantastyka naukowa to dość odległe od siebie dziedziny.

Dodaj swoją opinię