Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia 109 - prosty telefon z przeglądarką

Nokia 109 - prosty telefon z przeglądarką

sirmark 2 Listopada 2012 19:30

1 0

nokia 109 Nokia zaprezentowała nowy telefony z najniższej półki cenowej - modele 109.

Nokia 109 działa w dwóch zakresach GSM/EDGE (900/1800 MHz). Wyposażona została w ekran TFT o przekątnej 1,8 cala i rozdzielczości 128 x 160 pikseli. Oprócz modułu radia FM znajdziemy także wejście jack 3,5 mm oraz gniazdo microSD (obsługa pamięci do 32 GB).

Urządzenie pracuje pod kontrolą platformy S40, która zapewni także dostęp do Internetu oraz poczty email. Użytkownik otrzyma również dostęp do komunikatorów m.in. Facebook Chat, Twitter oraz Windows Live Messenger.




W telefonie o wymiarach 110 x 46 x 14,8 mm i masie 80 gramów, umieszczono akumulator o pojemności 800 mAh, który wystarczy ma nawet na 33 dni w stanie czuwania.

Nokia 109 pojawi się w kolorze czarnym i niebieskim, a dostępna będzie jeszcze w tym roku w Chinach, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Europie. Cena bez podatków wynieść ma ok. 42 dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~Misiek  2012-11-02 22:14:04  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    A Nokia nadal nie ma prostego telefonu z UMTS do rozmów via 3G. Żeby miał taką baterię jak Samsung Solid E2370. Dlatego koleżance poleciłem z rynku wtórnego 6260 fold. Ma co trzeba, nie ma bezsensownych kafelków, rozmowy po 3G działają świetnie i nie trzeba ładować codziennie.

  • 0

    20. ~a  2012-11-02 22:41:19  host: ip-37-209-139-205.free.aero2.net.pl

    "Nokia zaprezentowała nowy telefony z najniższej półki cenowej - modele 109. " to jakoś nie po polsku..

  • 0

    21. ~Wulo  2012-11-02 23:08:47  host: emk196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia robiąc telefony z "najniższej półki" zmienia w nich tylko obudowy. Reszta, czyli wszystko w środku jest to samo, czasami dorzucą DUAL SIM. Na co to komu? Tak chcą wyjść z kryzysu, to robiąc nowe LUMIE za 2,5tys to rynku nie zwojują. Kiedyś uwielbiałem nokie, miałem cały czas tylko takie telefony, ale od kilku miesięcy uciekam od nokii jak tylko się da ...

  • 2

    22. ~Słoneczny  2012-11-02 23:13:35  host: 89-78-72-167.dynamic.chello.pl

    Zamiast tych nowych Lumii powinni odświeżyć i dopracować E 52. Gdzie się podziały te stare, kultowe telefony Nokii dla biznesu... Nie wszyscy chcą mieć nowoczesne smartfony dotykowe. Wiem, że jest Asha, ale nie oszukujmy się... ten telefon jest do bani. Taka nieudana hybryda, a tu potrzeba nowoczesnego klasyka.

  • 2

    23. ~Misiek  2012-11-03 00:55:43  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @22 - E72 też!

  • 0

    24.  2012-11-03 01:10:31

    18. ~Johny11 to był już krok wstecz, brak GPU i słabsza bateria + to tylko DVB-H TV i RDS do radia, i 16GB zamiast 8GB (o qrwa to SGS2 ma mniej i niemal całą reszta)

  • 0

    26. ~xxx  2012-11-03 10:24:42  host: actv63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przy takiej rozdzielczości ekranu można wygodnie oglądać tylko mobilne wersje serwisów

  • 1

    27.  2012-11-03 11:10:25

    21. - no też bym zmienił markę, jednak nie widzę telefonu (smartfonu) z normalną klawiaturą o możliwosciach powiedzmy E52 ;-) Jednemu potrzbny 10-calowy wyświetlacz w komórce, innemu 4-calowy a innemu jeszcze co inego. Mam 2 telefony "klasy" tego z wątku - C1-01 i C2-00. Są identyczne oprócz detali i oczywiście drugiego gniazda na sim ;-) Ani raz z żadengo z nich nie łączyłem się z internetem, nie zrobiłem ani jednego zdjecia, nie słuchałem radia... Służą tylko i wyłączie do rozmó. I całkiem nieźle się z tej funkcji wywiązują - może ten problem z głośnikiem, o którym wszyscy wiedzą. Setki godzin rozmów już przez nie wykonałem. Działają ciągle, są nw idealnym stanie techicznym, bo może ze 2 razy były wynoszone poza dom, normalnie leżą na biurku obok monitora ;-) Do tego są tanie. Czego więcej potrzeba? Niektórym się wydaje, ze jak sie kupuje telefon, niezależnie jaki, to musi zwlać z nóg każdego kto na właściciela spojrzy? Śmieszne podejście, ale kto komu broni? Ja bym chciał E52 w porządnej stalowej obudowie. I wystarczy ;-)

  • 0

    29.  2012-11-03 12:45:34

    @up faktycznie od czasów N95 8GB nic nowego... Natomiast najnowszym smartem z Symbianem i bez dotyku jest E5 z której teraz całkiem przyjemnie korzystam :) Też chciałbym zobaczyć coś nowego pokroju N95 która służyła mi dwa lata... Mógłby być 2,8 ekran 640x480 (taki jak w E6), GPS, wifi n, 3G z HSDPA i symbianem.... Byłbym pierwszy w kolejce...

  • -1

    30. ~maniiiek  2012-11-03 18:22:47  host: 80.90.12.36

    ten model jest dobry dla niewymagajacego uzytkownika. czyli dla kogos kto sporadycznie przeglada przy pomocy mini opery internet.jak tylko pokaza sie w sprzedazy to kupie . mam dosc na co dzien uzywanego kombajnu multimedialnego jakim jest moja 6303. nokia robi coraz lepsze telefony

  • 0

    31. ~Ganc2  2012-11-03 20:08:41  host: 77-255-209-254.adsl.inetia.pl

    cieszy mnie że znowu wraca do życia platforma S40, a nie symbianowo-meegoo-bada-windowsowo-androidowe dziwactwa

  • 0

    32. ~maniiiek  2012-11-03 20:28:16  host: 80.90.12.36

    ~ganc2~ troche mylisz sprawy . telefony z systemami bada, android czy chocby leciwy juz symbian sa tak samo wazne na rynku telekomunikacyjnym.oferuja zaawansowane funkcje i nie tylko komunikacyjne. to rzecz wyboru co kto potrzebuje.akurat do tego podstwawowego działania czyli dzwonienia i sms to ta nokia jest dobrym wyborem. zeby tylko jeszcze miała baterie tak na dwa tygodnie działania i była zrobiona z dobrych ,trwałych materiałow. może nokia powoli wychodzi z tej zapasci a w jaka wpadła

  • 0

    33. ~  2012-11-04 08:43:49  host: 87-205-68-135.adsl.inetia.pl

    Takie telefony są potrzebne. O ile nie będą oszczędzać na jakości wykonania i głośnikach/mikrofonie (problem w tanich np. Samsungach) to będzie to jakas opcja. Sam mam np. Nokię 6020, bardzo starą, ale działającą. Mam tam mniej ważny numer. Jak mi w końcu padnie, to wtedy kupię coś pokrju tego wyżej. Na miejscu Nokii zrobiłbym jednak dodatkową wersję jego z 3G. Podniosłoby to tylko nieznacznie przecież cenę, a poprawiło użytkowanie.

  • 0

    34. ~omena  2012-11-04 13:23:50  host: ip-37-209-142-228.free.aero2.net.pl

    Bardzo fajna zaleta - osobno wejście na zestaw słuchawkowy i lądowania. Telefon trochę nie trafiony... 1616 jest na niewymagającego, ale chcącego dobry produkt, a c2-01 juz jest optymalna - ma niskie pasmo 3G

  • 0

    35. ~  2012-11-04 20:07:29  host: actt76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie kiedyś Nokia miała dużo lepsze telefony z niskiej półki. Przynajmniej miały trochę więcej funkcji. A to to jakieś kolejne badziewie. Ciekawe czy znowu nie ma tego wspaniałego pomysłu z tunelem głośnomówiącym jak w szrocie 1616

  • 0

    36. ~  2012-11-04 23:11:52  host: s04-08.opera-mini.net

    Witam. Miałem kiedyś E52. Od ok 1,5 roku mam E6 i powiem naprawdę szczerze że nie widzę lepszego telefonu. Praktycznie można pracować bez dotyku. Jak ktoś chce spróbować jak działa dotyk to nie ma problemu. Pozdrawiam. Szczęśliwy użytkownik noki E6.

  • 0

    37. ~@36  2012-11-04 23:30:18  host: torland1-this.is.a.tor.exit.server.torland.is

    @36 - nokia e6 to lipa.

  • 0

    38. ~Piotr  2012-11-05 18:50:19  host: ckl49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    36 Lipa ? Chyba słabo się znasz na telefonach.

  • 0

    39.  2012-11-05 19:43:30

    36. - a mój kolega wziął E6 i leży juz z rok na pewno w szufladzie. Używa dalej, już od 4-5 lat, starej E71, bo mówi, ze jakoś nie umie się przestawić na ten mieszany system obsługi ;-)

  • 0

    40.  2012-11-05 19:49:48

    To tak jak ja - owszem, teraz internet przeglądam na Xperii, ale do dzwonienia używam nadal najwygodniejszego SE k550i.

Dodaj swoją opinię