Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości No i zaczęło się

No i zaczęło się

WitekT 2 Marca 2006 11:31

0 0

TDC zamroziło proces sprzedaży 19,61% akcji Polkomtela na trzy miesiące. Stało się tak na skutek wniosku Vodafone do sądu gospodarczego.

O wniosku Vodafone do sądu pisaliśmy w tej wiadomości.
Sąd postanowił wstrzymać proces sprzedaży akcji co najmniej na trzy miesiące. Niewykluczone, że może to jednak dłużej potrwać. Nie zgadzamy się z Vodafone co do jego interpretacji zapisów statutowych Polkomtela. Jesteśmy pewni, że w prawidłowy sposób przeprowadzamy ten proces. Dlatego będziemy się odwoływać od decyzji sądu. Dopóki sprawa sądowa nie zostanie rozwiązana, żaden z akcjonariuszy nie może składać oferty — powiedział duńskiej gazecie Boersen Henning Vest, szef TDC Mobile International.

Vodafone usiłuje zablokować transakcję, ponieważ w jej wyniku znacznie spadnie jego wpływ na Polkomtela. Gdyby do niej doszło, polscy akcjonariusze — KGHM, PKN Orlen i PSE — kontrolowaliby łącznie ponad 75% kapitału Polkomtela. Ponadto cena 214 euro, jeśli dojdzie do transakcji, będzie punktem odniesienia dla przyszłych transakcji. Wiadomo, że Vodafone ostrzy sobie zęby na całość Polkomtela i nie chce za nie przepłacać.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~blusus  2006-03-02 16:59:52  host: dqc97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i zaczęło się :) Nie moge sie oprzeć wrażeniu, ze jakby nie było będzie zle. Wygrają spółki ze skarbem państwa - będziemy mieć operatora politycznego. Wygra vodafone - bedziemy mieć drugiego oranga

  • 0

    2. ~dt  2006-03-02 18:09:43  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    to super. z pewnoscia dlugo to potrwa niestety :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-244-248.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet