Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości No i po simlocku w Nokii N95

No i po simlocku w Nokii N95

LuiN 26 Lipca 2007 13:53

0 0

nokia n95Na jednym z for telekomunikacyjnych pojawił się przepis na skuteczne zdjęcie simlocka z Nokia N95. Sposób jest bezpłatny i - jak można sądzić - niebawem będzie szeroko stosowany w komisach.

Dokładny sposób ze strony gsmhosting.com, autorstwa słynnego Dejana Kaljevica, odbiła się pozytywnym echem po całym GSM-owym Internecie. Patent spowoduje niewątpliwy spadek cen Nokii N95 na polskim rynku, co ucieszy wszystkich planujących zakup tego telefonu. N95 jest obecnie jednym z najlepiej wyposażonych aparatów, możliwość zakupu jej taniej na zachodnich rynkach stanie się teraz realna. Więcej o magicznym sposobie można przeczytać w tym wątku na forum gsmhosting.com.




Przypomnijmy, że Dejan Klajevic opublikował niedawno także solucję dotyczącą zdejmowania simlocka ze starszych modeli Nokii BB5. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. W porównaniu ze sposobem dla Nokii N95, ten jest jednak prostszy i dostępny praktycznie dla każdego w domowych warunkach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: gsmhosting, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~bercikw  2007-07-26 16:59:26  host: efn219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    N95 Smallest SP unlock device on the world and it is for FREE! ---------------------------------------------------------------- ---------------- Use this only in education purposes, and this shows how 1024 RSA key,AES,etc on N95 can be avoid using ONLY 32 CPLD logic cells! You need: Xilinx CPLD xc2c32a-6-qfg32 push button some copper wire,etc You have to program CPLD with file "n95unlocker.jed" Details about xc2c32a can be found on www.xilinx.com on document "ds310.pdf" On same site can be found FREE tools for programing, also look for FREE simple JTAG interface for Xilinx devices. Solder: pins 11,21,26 to GND pins 4,12,20,27 to VCC +1.8v (more than 2v will destroy chip!!!) (Don't forget to solder small smd 100nF on GND and VCC!) pin 6 = clk (test point) pin 7 = ad0 (test point) pin 8 = push button (and second end of push button to GND) pin 14 = jtag TDI pin 15 = jtag TMS pin 16 = jtag TCK pin 25 = jtag TDO Jtag wires is used only once to program xc2c32a and can be removed after programing. Unlocking procedure: =============== First, be sure that version of N95 is: V 06wk41v23.4 17-04-07 RM-159 (c) Nokia Next, you can make backup of field 308,1 Dissasemble N95 and solder 4 wires: ad0,clk,vcc,gnd Use some isolating tape on edge of N95 board and assemble N95. Power phone WITHOUT SIM card inside!!! Once phone enter OFFLINE mode, enter: #pw+aaaaaaaaaaaaaaa+b (aaaaaaaaaaaaaaaa= can be any 15 digits number,b = appropriate provider unlock key Nr from 1 to 7 !!!) now press push button and fast enter on phone # If everything is ok, PHONE WILL BE UNLOCKED! and you can remove 4 wires. B.R. Dejan

  • 0

    22.  2007-07-26 17:02:30

    no widzę, że robi się tu wątek języka polskiego, a temat dotyczy noki N95 i simlocka, no ale może się mylę.

  • 0

    23.  2007-07-26 17:25:34

    lekki offtop

  • 0

    24. ~MADMAX nie chce mi się logować;  2007-07-26 17:36:43  host: evd77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie publikować każdego NEWS'a (już się boję sądu kapturowego za użycie tego słowa :D ) kilku dialektach, kaszubskim, śląskim, jakimś tam łemkowskim a także po niemiecku, białorusku (bo przecież i takie mniejszości mamy). Osobiście neologizmy czy słowa pokroju "solucja" zupełnie mi nie przeszkadzają o ile w tekście nie ma ich zbyt wiele. Za to wkurzają mnie różne zapożyczenia i zwroty anglojęzyczne, które firmy często i gęsto używają w swych opracowaniach, mailach itd np learning, coaching i podobne jeszcze bardziej branżowe teksty zwalające z nóg. Przecież są na to polskie określenia! Jak dla mnie wiadomość napisana przez LUIN'a jest zredagowana prawidłowo :)

  • 0

    25. ~MADMAX  2007-07-26 17:38:27  host: evd77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... zresztą jak widzę zmieniono to już na "przepis" :)

  • 0

    26. ~  2007-07-26 18:56:28  host: p09-13.opera-mini.net

    *24 - Sorry za OT, ale chciałbym zwrócić uwagę tylko na to iż kaszubski nie jest żadnym dialektem, tylko w pełni rozwiniętym językiem. Thnx za uwagę! :-)

  • 0

    27.  2007-07-26 19:31:06

    Wiedziałem, że ktoś zwróci mi na to uwagę, choć obstawiałem, że strzeliłem gafę z łemkowskim :) Zwał jak zwał, w każdym razie już widzę Telepolis.pl w przekłądzie na 10 języków z krzakopodobnymi włącznie :D Zresztą kto wie czy w Tokio nie siedzi jakiś mózg i nie tłumaczy tekstów z Telepolis na ichni, krzaczasty? ;)

  • 0

    28. ~aprii  2007-07-26 19:34:33  host: aafn71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jak już tak się czepiamy to jeszcze tu jest drobny błąd: "Przypomnijmy, że Dejan Klajevic opublikował", powinno być Kaljevi, ale rozumiem - trudny wyraz, a news bardzo miły:)

  • 0

    29. ~andrewPL  2007-07-26 22:03:34  host: chello087206196123.chello.pl

    MAMMAX taki mały offtop :) grasz czasem online w Ghost Recona??

  • 0

    30.  2007-07-26 22:11:50

    29, nie, nawet nie kojarzę tej gry :) Zgaduję że ktoś ma tam identycznego nicka ale jeśli tak to nie jestem ja... ;)

  • 0

    31. ~  2007-07-26 22:17:25  host: chello087206196123.chello.pl

    no wlasnie i tez jest z Polski:) pozdrawiam.

  • 0

    32. ~noname  2007-07-26 23:01:22  host: efb57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Łatwy sposób to nie jest. Przynajmniej nie domowy dla nieelektroników.

  • 0

    33.  2007-07-26 23:17:54

    solucja to po polsku roztwór chemiczny

  • 0

    34. ~nick  2007-07-26 23:58:18  host: cay150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sposób jest bezpłatny ale żydy z giełd i komisów pewnie będa brac pieniądze za to.

  • 0

    35. ~eMb  2007-07-27 10:11:18  host: chello089077194022.chello.pl

    BLAD! w nazwisku. Powinno brzmiec Kaljevic

  • 0

    36. ~Raf  2007-07-29 12:14:50  host: staticline794.toya.net.pl

    Trochę was ostatnio pogięło z tymi korektami. Prawie pod każdym newsem na telepolis jest "powinno być", "brak przecinka", "literówka". Widzę, że często wchodzą tu fanatycy językowi, którzy czytają newsy tylko po to, aby w nich coś poprawić. Więcej luzu! Bez ciągłego wytykania błędów też da się żyć, a telepolis aż tak bardzo nie ucierpi.

  • 0

    37.  2007-07-30 12:10:38

    @34: to może chociaż u Polaków będzie za darmo, co?

  • 0

    38.  2007-07-30 14:45:23

    @37-trafne... ;)

  • 0

    39. ~nick  2007-07-30 19:00:21  host: cbc188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zyd to taka potoczna nazwa handlarza bazarowego...

  • 0

    40. ~  2010-09-30 18:25:39  host: chello089076043137.chello.pl

    TO NIE DZIAAŁA

Dodaj swoją opinię