Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości nju mobile zwiększy pakiet danych

nju mobile zwiększy pakiet danych

sirmark 11 Lipca 2014 18:41

29 5

13 sierpnia nju mobile zmienia regulamin i zwiększy wielkość pakietu transmisji danych.




Zarówno w ofercie "z rachunkiem" jak i w ofercie na kartę zwiększony zostanie pakiet z 1 GB na 3 GB przy zachowaniu ceny 19 zł.


Powyższe informacje potwierdził TELEPOLIS.PL, Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange.


Zobacz: szczegóły zmiany regulaminu

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: nju mobile

w sumie: 196
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    177.  2014-07-14 08:50:35

    nju opłacalne dla dzwoniącego na komórki i piszącego smsy i wysyłającego mmsy, zapłaci w ofercie nju z rachunkiem 28 zł, internet są 2 pakiety 700MB = 7 zł i 350MB = 5 zł, trzy giga mamy za 19 zł i lejek, kosztowo zmiana nic nie wnosi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    178. ~Materazzi  2014-07-14 09:28:58  host: 212.160.155.33

    Pan Jabczyński na swoim FB twierdzi że VOIP będzie działał normalnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    179. ~  2014-07-14 16:38:40  host: aedy109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @174 zajrzyj do regulaminów na stronie nju, tam jest aktualizacja. Dla karty też.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    180.  2014-07-14 17:52:45

    http://tlp.is/33u

    Wpis Jabczyńskiego odnośnie rzekomej blokady VoIP, Skype, itp:
    "Wojtek Jabczyński (212.160..**)
    2014-07-14 10:30:10
    Ryszard, Adam w zapisie regulaminu, chodzi nam o zabezpieczenie się przed nadużyciami. Zarazem nie ogranicza on możliwości normalnego korzystania z telekonferencji, Skype lub innych VoIP."

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    181.  2014-07-14 18:16:17

    @176
    Każde porównanie jest dobre, zwłaszcza, że gro osób nie umie samodzielnie wybrać dobrej dla siebie oferty. Dla mnie to nie problem ale wiele osób nie wie co ma wybrać, gapią się na te cenniki i nic nie widzą ;) Porównania może niektórym pozwolą zrozumieć ile dana usługa w rzeczywistości kosztuje.

    Ja sprawdziłem i w nju na kartę wydaję min. 20zł/mc na rozmowy no limit na komórki + pakiet danych 350MB za 7zł = 27zł/mc. Zmiana na nju z rachunkiem, czy na miesio nic mi specjalnie nie poprawi, a wręcz nawet może pogorszyć.

    Ale abonament RBM za 29zł, choć ciut droższy daje mi o wiele więcej i co najważniejsze jest lejek na 2GB. Wcześniej RBM nie miał darmowego pakietu 2GB i było tylko 25MB z lejkiem, więc go nie brałem pod uwagę ale z tym pakietem to oferta jest dla mnie najlepsza.
    Każdy musi uwzględnić swój sposób korzystania z telefonu i indywidualne preferencje i do tego dobrać taryfę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    182.  2014-07-14 18:20:27

    @175 wlo ja jak kupuje smartfona to wiem wcześniej po co mi to potrzebne. Znam jego funkcje i możliwości. Komputer stacjonarny i stałe łącze przechodzą do przeszłości. Nowe pokolenie będzie miało taki komputer w kieszeni z mobilnym dostępem. Wbudują w smartfon dobry projektor plus elektrownie atomową i zastąpi jeszcze TV. Reasumując do tego trzeba tyle danych co się zużywa w stałym dostępie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    183.  2014-07-14 21:23:20

    @181: miałem przejść z Nju z rachunkiem do RBM (właśnie ze względu na pakiety internetowe i LTE) ale zrezygnowałem ze względu na 50zł aktywacji i na to, że im w sumie płaci się z góry za całe pakiety niezależnie od tego ile dzwonię i latam po necie. W Nju płacę średnio 30-40zł/msc.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    184. ~  2014-07-15 00:56:23  host: n11-05-02.opera-mini.net

    183,daj spokój,aktywacje płacisz tylko raz,potem normalnie korzystasz za 29 zł albo 49 zł opcja z telefonem obsługującym 4G czyli z tyle samo ile byś zapłacił w nju 29 + 19 czyli 48 zł w ofercie bez telefonu w tylko sim,w Orange od zawsze pobiera 50 zł aktywacji i jakoś ludzie nie narzekają, że muszą płacić aktywacje,a jak trzeba zapłacić RBM aktywace to już nie jest ok, nie ma w tym czasem hipokryzji ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    185.  2014-07-15 18:29:38

    @183
    Skoro płacisz w nju 30-40zł to w RBM będziesz płacił 29,38zł, więc prawie nie ma różnicy, że w RBM płacisz z góry. Jeśli zakładasz korzystanie z sieci przez dłuższy czas to aktywacja nie ma większego wpływu ale jeśli planujesz RBM wziąć na kilka miesięcy to wtedy 49zł opłaty aktywacyjnej może być blokerem. Musisz sobie odpowiedzieć, czy więcej daje Tobie Nju, czy RBM, czy potencjalne korzyści są warte zmiany, czy będziesz te korzyści wykorzystywał.

    @184
    w Nju z rachunkiem nie ma aktywacji, natomiast w RBM opłaty 49zł za aktywację nie unikniesz. Co Orange pobiera to już inna bajka, bo RadkoR pisze, że ma Nju.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    186.  2014-07-16 08:25:43

    pytanie z czego korzystamy z jakich usług, RBM wybieramy , dla rozmów ze wszystkimi sieciami w kraju i mamy 2GB danych za 29 zł miesięcznie, NJU z rachunkiem daje rozmowy na telefony komórkowe,mmsy i smsy w cenie 28 złmiesięcznie, taka konfiguracja jest najbardziej ekonomiczna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    187.  2014-07-16 08:36:57

    AERO2 USER - niestety większość ludzi nie kupuje togo co porzebują tylko czy jest tanie i czy jest uniwersalne ;-) Samochód - czy będzie można do pracy podjechać, czy na wakacje z rodziną, czy z działki kartofli worek da się przywieźć... Tak samo ze wszystkim jest. Mniejszość ma samochód miejski, do wyjazdów z rodziną i szybki do pojeżdżenia dla przyjemności "na torze" ;-) No ale to kosztuje proporcjonalnie więcej. Czytasz Telepolis, nie widzisz czego ludzie szukają? Telefonu klasy (cenowej oczywiście) Nokii 206, ale z porządniejszym wyświetlaczem, kamera? no nieee... łączność? Bez eltee to niech nokia sobie wsadzi... Usługi? Do dupy większość jest - nielimitowane głosowe bez nielimitowanego internetu (w prepaidzie najlepiej). Otwórz oczy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    188.  2014-07-17 00:56:33

    @wlo: Aź mnie korci żeby się wtrącić. :) Jak w prepaidzie najlepiej, skoro w komentarzach od dawna są wojny odnośnie: Nju z RACHUNKIEM czy RBM z UMOWĄ na 12 m..??? Wież mi, prepaid jest teraz w cieniu. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    189.  2014-07-17 01:09:38

    Wierz, oczywiście, jakby ktoś chciał hejtować. :) Szybkie pisanie na smartfonie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    190. ~nju vs. rbm  2014-07-19 05:06:12  host: user-164-127-57-60.play-internet.pl

    Dobrze, że Pan Jabczyński się ustosunkował do tego przemyconego zapisu regulaminowego razem z tą promocją o zakazie Voip bo zawsze myślałem, że Skype (czy wg mnie lepszy Viber) to są właśnie Voip-y. No ale skoro można wg Pana rzecznika korzystać z tego typu programów (oczywiście w Polsce są nolimity głosowe ale już z zagranicą?) to super, że to wyjaśnił. Nju z rachunkiem póki co rewelacja (polecam np. dla starszych - wszystko obsłużycie ze swojego komputera na odległość, bieżące koszty widzicie stan, można poblokować numery te o podwyższonej płatności czy zagraniczne więc wam nie nabiją przypadkiem rachunku), wziąłem rodzicom po sztuce i odpukać, po pół roku bardzo zadowoleni, mi niedługo kończy się zobowiązanie wobec Plusa (dzięki Bogu wreszcie podziękuję tej szanownej sieci środkowym palcem za te wszystkie !!) i też chciałem lecieć do Nju z rachunkiem ale jak piszecie - oferta Red Bulla też jest zastanawiająca.. Zasięg Playowy ale już nie latam tyle po Polsce a w paru miejscach jest OK, ciekawe jak w RBM z obsługą konta przez internet, no i czy nolimit za 29 zł dotyczy też stacjonarnych?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    191. ~  2014-07-19 06:22:38  host: public-gprs686878.centertel.pl

    190, Odradzam red bulla. Zasieg masakra,w roamingu krajowym zawsze cos nie tak, jakosc polaczen to dramat. Mialem i przeszedlem do nju, super jakosc

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    192. ~nju vs. rbm  2014-07-19 06:35:13  host: user-164-127-57-60.play-internet.pl

    191. spr na play freshu w miejscach gdzie się zwykle pojawiam i było OK, w jakości połączenia też jakoś specjalnie nie widzę różnicy (Samsung s3) chyba że RBM to jeszcze inna jakość ;) a nju parę razy rozmowę przerwało komunikatem "poczekaj na połączenie" (kilka razy na kilka tysięcy połączeń, nie ma o czym mówić). Kusi ten nielimitowany dostęp Youtube, często vlogi tematyczne oglądam, no i 2GB w tym 29zł już. Przyszłość zdecydowanie do nolimitu LTE należy - w rozsądnej dopłacie, np. 10zł :) pożyjemy zobaczymy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    193. ~  2014-07-19 07:15:44  host: public-gprs686878.centertel.pl

    192, z tym youtube to sie nie napalaj po iewaz ta usljga ist ieje tylko na papierze a w rzeczywkstosci nie dziala. Tak bylo jeszcz niedawno i nie sadze zeby to naprawili. Jezeli siedzis w miescie to jdszcze moze byc ale podczas jazdy po kraju nic od Play nie ma sensu brac. Ja w koncu odetchnalem z ulga jak zrezygnowalem i w koncu normalnie wszystko dziala

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    194.  2014-07-19 07:42:27

    Baton Lion z kodami na internet, również trwa promocja do 31 sierpnia.