Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niższy interkonekt negatywnie wpłynie na przychody Grupy TP

Niższy interkonekt negatywnie wpłynie na przychody Grupy TP

WitekT 10 Maja 2007 17:19

0 0

Prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki powiedział, że obniżenie stawek interkonektowych do sieci komórkowych od 1. maja do 40 groszy za minutę przez cały dzień będzie miało negatywny, ale nie dramatyczny wpływ na przychody Grupy TP.

Analitycy, komentując wyniki Grupy TP za pierwszy kwartał, zwracali uwagę, że jednym z powodów, że były one niezadowalające był fakt, iż był to pierwszy pełen okres obowiązywania obniżonych stawek, bo poprzednia zmiana miała miejsce w listopadzie zeszłego roku, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.




W naszym budżecie na 2007 rok zakładaliśmy obniżkę stawek MTR, jednak z tego, co pamiętam, braliśmy pod uwagę, że stanie się to później, w lipcu, a zostały wprowadzone od maja. Można oczekiwać, że będzie to miało negatywny wpływ na przychody, ale nie jakiś dramatyczny - powiedział Witucki.

Wcześniej opłata wynosiła 44 grosze w szczycie i wieczorami oraz 40 groszy w nocy i dni wolne. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2007-05-10 17:37:42

    ojejciu - korona z glowym im nie spadnie...

  • 0

    4. ~angelo  2007-05-10 17:38:38  host: nat-72.ghnet.pl

    wow, no to super, świetne wiadomości od samego prezesa, hihi. No to za dwa lata to chyba tp zbankrutuje.

  • 0

    5.  2007-05-10 17:45:42

    follow: zwracam uwagę na magiczne słowo "Grupa". ;)

  • 0

    6. ~  2007-05-10 17:56:03  host: 87-205-45-128.adsl.inetia.pl

    Grupa &TP przy obecnej konkurencji i nasyceniu rynku nie ma już pomysłów a z cenami i tak nie zejdą, bo i po co i wszelkie niepowodzeniami najłatwiej jest im obciążać UKE.

  • 0

    7. ~ATP  2007-05-10 18:02:04  host: 212.160.172.70

    a przepraszam kto zszedł po porzedniej obniżce? Tele2 po 4 miesiącach, a i komórki nie obnizyły z dnia na dzień cen off-net - ale oczywiście to TP jest winna, bo wstecznie od 1 listopada obniżyła; a co do tej zmiany, to propozycja UKE jest zabawna - skoro poprzednia obniżka TP (przypominam o 21gr) nie przyniosła spadku cen u alternatywnych, to teraz narzucimy TP znów dużą obniżkę żeby alternatywni obniżyli; gratuluje logiki i umiejętnosci wyciągania wniosków :))))

  • 0

    8. ~  2007-05-10 18:14:21  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    WitekT: "zwracali uwagę, że jednym z powodów, że były one niezadowalające był fakt" - chyba trochę nie po polskiemu :)

  • 0

    9. ~  2007-05-10 18:31:10  host: bfd65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tp to relikt komunizmu!!!!!, co wiedzą b. dobrze zwykli pracownicy tej firmy -> przez 3 tygodnie nie miałem neostrady -telefonicznie poinformowano mnie że za 3 tygodnie zgłosi się ekipa naprawcza! (zanim przyleźli to port na centrali zaczął pracować i mnie łączyć - ich wina bo już wcześniej miałem coś takiego) druga dziewczyna z blueline doradziła mi!! żebym zgłosił skargę na długi termin co się przyda do reklamacji, co zrobiłem za jej namową, przyszedł list z przeprosinami za długi termin, potem poprosiłem o zwrot kasy za niedziałający internet (korzystałem w tym czasie z dialup płacąc 6 zł/godz internetu 4 kilobajty na sekundę!!!) i co??? JAJO!! odpowiedź telekomunikacji polskiej "nie potwierdzono awarii" - "odmowa". nie pójdę do sądu o 40 złotych!!! ale jak skończy mi się umowa to niech mnie pocałują w d... nigdy nie podpiszę z nimi umowy na 24 m-ce.

  • 0

    10. ~  2007-05-10 18:32:21  host: bfd65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cd.9 - po prostu stracili klienta

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-05-10 19:05:00  host: nat-go2.aster.pl

    Witku, to dodaj w tytule słowo "Grupy", pozdrawiam.

  • 0

    12.  2007-05-10 19:25:55

    A ceny poza sieć obniżą? Pewnie nie. Skoro narzekają na stratę w związku z obniżką interkonektu to muszą wychodzić na plus czyli inni operatorzy muszą Orange jeszcze dopłacać. To w sumie zrozumiałe bo są liderem na rynku. Teraz z tego tytułu Orange będzie miał mniejsze przychody, ale także będzie musiał mniej płacić o 4 gr na minucie poza sieć. Zatem przy tych samych cenach Orange zostaje 4 gr więcej w kieszeni, z czego częściowo zrekompensują sobie straty z przychodów od innych operatorów. To chyba Pan Prezes chciał powiedzieć.

  • 0

    13.  2007-05-10 19:53:03

    *9 - takich osób jak Ty jest więcej, a złodziejska tepsa na tym zarabia. Ja z TVK Vectra mam tv i neta i też się o zwrot abonamentu z nimi szarpałem, ale na nic to.

  • 0

    14. ~poznaniak  2007-05-10 20:07:19  host: 213-238-97-11.adsl.inetia.pl

    Popłaczę się zaraz... ale ze szczęścia. Wszyscy się żalą na Panią Anię. TPSA od zawsze, GTS mówi o "efekcie Streżyńskiej", Netia weryfikuje przychody, Era drży przed uwolnieniem klientów, voipiarze boją się płaskich stawek abonamentowych. Nigdy nie myślałem, że dożyję tak wspaniałych czasów (oczywiście, jeśli chodzi o rynek telekomunikacyjny) :-)

  • 0

    15.  2007-05-10 21:02:59

    To dzięki realizacji programów PiS - tanie państwo i solidarne państwo. :) Jak mówią tak robią.

  • 0

    16.  2007-05-10 21:11:55

    Do pewnego czasu wielokrotnie, pod różnymi artykułami pojawiały się wątki, że prezes UKE jest zawzięty tylko na TP. Normalnym było, że na pierwszy ogień poszedł gracz nr 1 na rynku, który ze swoimi praktykami monopolistycznymi zachowywał się prawie jak jego regulator. Teraz przyszedł czas na kolejne podmioty. I tak powinno być!

  • 0

    17.  2007-05-10 21:21:15

    ojoj przerzuca sie z ślimaków na ryż i będzie ok :)

  • 0

    18. ~Nigga  2007-05-10 21:47:19  host: 217.153.171.130

    Poznaniak: czasy sa wspaniale. Na swiecie wdraza sie FTTx i mysli o internet2 a my za 10 lat bedziemy sie brandzlowali ze mamy internet 2Mb jako podstawowa oferte i ze u innych "operatorow" jest 10% taniej niz w TP. Bedziemy jeszcze wiekszym zasciankiem niz jestesmy - do tego prowadza jednostronne i nieprzemyslane dzialania UKE.

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2007-05-10 22:15:27  host: nat-go2.aster.pl

    Nigga: to był strzał w same usta narzeczonej. Ponieważ jednak stawki interkonektowe już nie zwracają kosztów (specjalnie nie napisałem "nie pokrywają"- by się nie kojarzyło), to może być znacznie gorzej. Chyba, że ten ciąg na bramkę się nie utrzyma.

  • 0

    20. ~poznaniak  2007-05-10 22:52:42  host: 213-238-98-242.adsl.inetia.pl

    ***Nigga: Nie rozumiesz, że to wolny rynek jest motorem postępu technologicznego. Chcesz sytuacji z Turkmenistanu, gdzie jest najwyższy ARPU? Fajnie, firma z dojenia klientów ma kasę, ale nie łudź się, że inwestuje w nowe technologie. Firmie - każdej - zależy na zysku (przeczytaj o rekordowej dywidendzie TPSA, czemu nie ma o rekordowych inwestycjach), a nie na klientach, to konkurencja sprawia "troskę o klienta"!

  • 0

    21.  2007-05-11 07:44:19

    "Niższy interkonekt negatywnie wpłynie na przychody Grupy TP" Ale przecież zmniejszy też koszty....

  • 0

    22. ~ukenamuniu  2007-05-11 23:31:31  host: nat-go2.aster.pl

    Jardo 21. Opłaty F2M to nie jedyny interkonekt. Są też w RIO stawki np. za rozpoczęcie i zakończenie połączenia w sieci PSTN.

Dodaj swoją opinię