Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niższe stawki rozliczeń międzyoperatorskich za połączenia F2M

Niższe stawki rozliczeń międzyoperatorskich za połączenia F2M

sirmark 9 Września 2004 23:41

0 0

Telekomunikacja Polska finalizuje rozmowy z operatorami komórkowymi w sprawie obniżenia stawek rozliczeniowych za połączenia z sieci TP do sieci komórkowych. Po podpisaniu przez tych operatorów stosownych aneksów do umów międzyoperatorskich możliwe będzie obniżenie cen połączeń F2M. W Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty jest już wniosek TP dotyczący wprowadzenia usługi pozwalającej na połączenia do sieci komórkowych (F2M) z 30 procentowym rabatem, tzn. w cenie poniżej złotówki za minutę brutto.

TP wystąpiła pod koniec czerwca 2004 r. do URTiP, by Urząd zdecydował o obniżeniu stawek rozliczeniowych z operatorami komórkowymi, co pozwoli na obniżenie cen połączeń. Rozmowy prowadzone później z wszystkimi operatorami komórkowymi przy mediacji prezesa URTiP doprowadziły do zgody na obniżenie stawek.

Telekomunikacja Polska, jako operator o znaczącej pozycji rynkowej, jest zobowiązana do kosztowej orientacji swoich taryf. W przypadku połączeń F2M jesteśmy uzależnieni od wysokości stawek interkonektowych pobieranych przez sieci komórkowe.
TP kilkakrotnie już inicjowała obniżanie stawek rozliczeń międzyoperatorskich z operatorami komórkowymi. Dzięki temu w ubiegłym roku dwukrotnie obniżane były ceny połączeń F2M.

Od 1 lutego 2003 r. Klienci TP mogli taniej łączyć się z telefonami komórkowymi sieci ERA i PLUS wieczorami i w weekendy. Takie obniżone taryfy obowiązywały już od 1 listopada 2002 na połączenia do sieci IDEA. Kolejna obniżka cen połączeń F2M do wszystkich sieci (prawie o jedną piątą) nastąpiła w czerwcu 2003 r.

Źródło tekstu: TP SA     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet