Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niższe ceny roamingu w T-Mobile i Heyah

Niższe ceny roamingu w T-Mobile i Heyah

Q! 22 Maja 2012 14:17

0 0

Od 1. lipca PTC wprowadza w swoich usługach, czyli T-Mobile oraz Heyah, niższe ceny dla wszystkich usług realizowanych w roamingu na terenie UE.

W nowej ofercie roamingu w UE ceny w T-Mobile, Heyah oraz MTV Mobile przedstawiają się następująco:
minuta połączenia wykonanego 1,48 zł,
minuta połączenia odebranego 41 gr,
wysłanie SMS-a 46 gr,
wysłanie i odebranie MMS-a 3,57 zł,
przekserowanie połączeń na pocztę głosową w UE i na świecie będzie bezpłatne.

Koszt transmisji danych w T-Mobile, Heyah oraz MTV Mobile w roamingu na terenie UE wynosić będzie 3,57 zł za 1 MB. Taryfikacja odbywać się będzie co 1 kB. Możliwe będzie ustawienie limitu kwotowego dla usługi transmisji danych na dowolnym poziomie. Przed jego końcem klient zostanie wcześniej poinformowany.

Dzięki usłudze Wszędzie rozmawiaj, klient otrzyma pakiet SMS-ów wymiennych na MMS-y lub minuty na połączenia międzynarodowe oraz w roamingu. Szerzej o tej usłudze pisaliśmy w tej wiadomości.




Usługa Wszędzie w sieci pozwoli na obniżenie kosztów transmisji danych w smartfonie (tab. 1) oraz na komputerze (tab. 2).

Wszędzie w sieci Pakiet danych Ważność pakietu Cena Średnia cena 1 MB
dzień 4 MB 4 MB 1 dzień 9 zł 2,25 zł
dzień 50 MB 50 MB 1 dzień 59 zł 1,18 zł
tydzień 500 MB plus 500 MB 1 tydzień 99 zł 0,20 zł

Wszędzie w sieci Pakiet danych Ważność pakietu Cena Średnia cena 1 MB
dzień 50 MB 50 MB 1 dzień 60,27 zł 1,20 zł
tydzień 500 MB 500 MB 1 tydzień 97,17 zł 0,20 zł
tydzień 1 GB 1 GB 1 tydzień 183,27 zł 0,18 zł

Po wykorzystaniu 80% transferu wyświetlona zostanie strona, na której użytkownik będzie mógł aktywować nowy pakiet lub wybrać opcje korzystania z Internetu zgodnie z cennikiem. Jeżeli klient nie będzie zainteresowany dalszym korzystaniem z Internetu, to transmisja danych po wykorzystaniu pakietu zostanie zablokowana.

Warto zwrócić uwagę, że w planach tygodniowych po wykorzystaniu dostępnego pakietu danych w roamingu, jego prędkosć zostanie obniżona, a klient dalej będzie mógł korzystać z Internetu bez ponoszenia dodatkowych kosztów do końca ważności pakietu.

Podane ceny dotyczą ofert T-Mobile oraz Heyah, o ile nie zaznaczono inaczej.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37.  2012-05-22 16:24:19

    aserty (34), miałem na myśli to, że na razie trzeba tak robić. Ale mam nadzieję, że dzięki corocznym obniżkom stawek roamingowych, wkrótce (chyba do 2016 roku) przynajmniej na terenie UE taka zabawa stanie się zbędna.

  • 0

    38.  2012-05-22 16:35:39

    A tak swoją drogą, mowa jest o roomingu UE, a to żadna nowość, jego ceny reguluje się już od dobrych kilku lat. A ja jestem ciekaw jakie są dalsze/obecne losy "Memorandum Dotyczącego Działań w Zakresie Obniżenia Taryf Międzynarodowego Roamingu Pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Federacją Rosyjską". Jak na razie jedynie Orange jakiś czas temu wprowadził postanowienia memorandum w życie. A reszta opków...?

  • 0

    39. ~StefanzPoczty  2012-05-22 16:36:45  host: dtm171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT- tam (wyżej) SirMark zrobił błąd, bo powinno być przekierowanie połączeń na pocztę głosową w UE, a nie ksero.. ;)

  • 0

    40. ~Ktoś  2012-05-22 16:44:02  host: 87-205-70-85.adsl.inetia.pl

    sami malkontenci i przedstawiciele plusa, a tak naprawde żaden polski operator nie ma nawet zblizonej stawki, jesli chodzi o roaming, wszyscy są sporo drożsi, nie mówiąc juz o rozmowach zagranicznych, , gdzie w T-Mobile idzie zjechac do poziomu porównywalnego do stawki za Voip, tylko przy dużo lepszej jakości.

  • 0

    41.  2012-05-22 16:50:47

    @34 w wiekszosci krajow, ktore maja euro starter kosztuje ok. 10 euro i najczesciej nie ma nic na koncie albo jest to ok. 1 euro. ceny w wiekszosci to 25-29ct czyli gora pogadasz z niego 3,5 minuty lokalnie o ile maja taktowanie sekundowe, a to wcale nie taka oczywista sprawa. ile minut wygadasz kupujac w Polsce prepaida za 5zl i ladujac go za 30zl? 20 minut... przy obecnej stawce roamingowej by sie oplacalo dzwonic lokalnym prepaidem musialbys lokalnie wykonac ok. 90 minut (i liczyc na sekundowe taktowanie) co da jakies 25-26 euro + koszt startera. za 140zl wykonujac tylko polaczenia mozesz przegadac 94 minuty. tylko odbieranie jest niemal 3,5 krotnie tansze i rozliczane sekundowo...

  • 0

    42.  2012-05-22 16:51:55

    @27 dzieki. czyli wszystko jasne. zmienili zasady obliczania. moj blad.

  • 0

    44.  2012-05-22 17:00:09

    @34 a i jeszcze jedno - w Niemczech np. rozmowa wychodzaca za granice kosztuje w prepaidzie tmobile jedyne... 2 euro. oczywiscie jak przystalo na niemiecki prepaid rozliczanie minutowe. podejrzewam, ze rozmowy z zagranica w wiekszosci lokalnych prepaidow krajow UE sa wyzsze niz stawka roamingowa 1,48zl.

  • 0

    45. ~kylo32  2012-05-22 17:07:11  host: node

    w Orange roaming tańszy o 2gr - na każdej z usług - http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=3746747

  • 0

    46.  2012-05-22 17:49:38

    Brawo Orange! ;-)

  • 0

    47. ~b  2012-05-22 18:03:55  host: ip-78-30-107-23.free.aero2.net.pl

    40- Oczywiscie- T mobile w granicach 6 pln /1min( o ile dobrze pamietam ) a Play- 3.75 PLN. teraz mi sie dostanie, ze jestem fanbojem- to prawda. Jestem fanbojem swojego portfela. Narzekalem, narzekam i bede narzekal - wszedzie gdzie sie tylko da ( z tym takze na fb tmobile ;) -dopoki nie przestana traktowac klientow jak dojne krowy. Jedziesz za granice, poza UE ? Musisz byc bogatyyyy, no nie , Drogi T ? ;)

  • 0

    48.  2012-05-22 18:21:38

    Musze włączyć pocztę glosową, bardzo interesuje mnie to przekserowanie połączeń

  • -1

    49. ~Misiek  2012-05-22 18:27:36  host: 65.160.16.60

    I nadal nie ma sensownych pakietów roamingowych na świecie. Nic dziwnego, że po przyjeździe do USA opłaca się kupić lokalny telefon (tak! telefon, nie SIM, tam CDMA rządzi).

  • 0

    51. ~found  2012-05-22 19:24:45  host: user-164-126-136-30.play-internet.pl

    Właśnie dziś dostałam sms'a o planowanych zniżkach ;D dobrze, że jest jakiś progress :) I przede wszystkim: mniej za połączenia odebrane! Niedawno wróciłam z urlopu i muszę przyznać, że musiałam zapomnieć o używaniu telefonu... :( Akurat lipiec to już ścisły sezon i sporo osób wyjeżdża, więc taka zniżka jak znalazł :)

  • 0

    52.  2012-05-22 20:13:29

    Ad.36 ano płaci się za odebranie MMSa w roamingu w każdej sieci! Dostajesz najczęściej sms-a informującego o przychodzącym MMSie i masz możliwość jego ściągnięcia z sieci za opłatą:) Niestety, zagranicą płaci się za korzystanie z sieci pod tym wzgledem.

  • 0

    53. ~Ktoś  2012-05-22 20:16:19  host: 87-205-70-85.adsl.inetia.pl

    @47 hej fanboju, play-a powiadasz ,ze poza unią play jest boski???? Np chorwacja Play 7,00 zł za odebrane i wychodzące T-Mobile 4,94 zł to samo :) i co Łyso Ci???

  • 0

    54. ~  2012-05-22 20:18:20  host: 87-205-70-85.adsl.inetia.pl

    i dodatkowo jeszcze w przypadku np egiptu i jeszcze droższych stref T-mobile za odebrane ma połowe stawki, Play - reszta taka samą :P:P: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/uslugi_do_t elefonu/polaczenia/roaming/roaming_abonamentowy/eurotaryfa/eurot aryfa_strefy

  • 0

    55.  2012-05-22 22:45:38

    @54 zobacz za to ile chce TM za polaczenie z Rosji ;) kazdy operator ma swoje jakies dziwne cenniki.

  • 0

    56. ~Piotrek  2012-05-23 12:31:08  host: user-164-126-165-102.play-internet.pl

    przekserowanie połączeń na pocztę głosową... heh do T przylgnęło to ksero :-) A tak poważniej fajne te pakiety na net w roamingu - ciekawe co da konkurencja

  • 0

    57. ~  2012-05-23 21:44:36  host: gaja.tpnet.pl

    @53. ~Ktoś: Kłamiesz! W Playu rozmowa z Chorwacji do Polski kosztuje 5 zł/min, rozmowa przychodząca -1 zł/min, a nie 7 zł/min, jak piszesz! -> http://www.play.pl/resources/pdf/Oplaty_za_uslugi_miedzynarodowe .pdf

  • 0

    58. ~kolos  2012-06-04 09:29:51  host: 89-78-74-252.dynamic.chello.pl

    podoba mi się to, 2x taniej niż w innych sieciach :)

Dodaj swoją opinię