Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niskie zainteresowanie nowymi iPhone'ami

Niskie zainteresowanie nowymi iPhone'ami

orson_dzi 23 Stycznia 2018 11:05

6 0
iphone x mashable

Raporty sprzedaży w amerykańskich sieciach komórkowych pokazują, że zainteresowanie iPhone'ami z 2017 roku jest niższe niż w przypadku ich poprzedników.

Smartfony Apple'a z 2017 roku - iPhone 8, 8 Plus oraz iPhone X stanowią 61% smartfonów sprzedanych w IV kwartale ubiegłego roku w amerykańskich sieciach komórkowych (AT&T, Verizon i Sprint). Rok wcześniej iPhone'y 7 i 7 Plus stanowiły 71% sprzedanych smartfonów.

iphone sprzedaz

iPhone'y z 2016 roku (7 i 7 Plus) nadal są popularne w Stanach Zjednoczonych i w IV kwartale 2017 roku stanowiły 25% sprzedanych smartfonów w ofertach operatorów, a iPhone 6s i 6s Plus 8%.


Źródło tekstu: cirpllc; wł     

w sumie: 29
  • 3

    10.  2018-01-23 12:33:33

    To trzeba umieć czytać. W tym roku, spośród ludzi którzy zdecydowali się w IV kwartale kupić IPhone w USA, mniejsza grupa niż przed rokiem doszła do wniosku, że warto dopłacać za nowszy model. Czyli uznali, że 'wzrost emejzingu' w nowych modelach nie jest warty dopłaty. To mocny sygnał z rynku dla Appla : '8' w dość powszechnym odczuciu to odgrzewany kotlet, a 'X' nawet z tym nowocześniejszym ekranem i FaceID nie powala ludzi na tyle, żeby chcieli do niego tyle dopłacać.
    Ktoś chciał porównanie do chińczyków - otóż w w przypadku np. premiery Mi6 , sprzedaż Mi5 spadła na przysłowiowy ryj, ponieważ różnica funkcjonalności była zdaniem rynku warta różnicy w cenie tych modeli. Proste. To samo przy nowych modelach Samsunga czy innych. To jest wynik strategii 'dołóż grosik do nowszego modelu, który da ci dużo więcej' - która to strategia jest jak widać Applowi zupełnei obca.

  • 0

    11. ~CaIm7 jest Wielki  2018-01-23 13:01:35  host: user-94-254-243-192.play-internet.pl

    Myślę że niskie zainteresowanie jest spowodowane wysokimi cenami urządzeń, nigdy przedtem takich cen urządzeń Appla nie było.

  • 0

    12. ~~`  2018-01-23 13:30:51  host: user-94-254-166-217.play-internet.pl

    Czyżby ludzie w końcu się budzili?

  • 3

    13.  2018-01-23 13:44:20

    Mam wrażenie, że większość komentujących nie poświęciła nawet minuty na przeczytanie artykułu, tylko zaraz zaczęli pisać swoje... przemyślenia.

  • 0

    14. ~Tomek  2018-01-23 13:50:28  host: 178235016132.gliwice.vectranet.pl

    Bzdury marketingowe.

  • 0

    15. ~  2018-01-23 14:05:19  host: 157.185.131.190

    @13 ty sie w ogole nie wypowiadaj

  • 1

    16. ~derpr  2018-01-23 14:13:33  host: public-gprs393276.centertel.pl

    Oj czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy.

    iPhone 8 to w zasadzie 7 z bezprzewodowym ładowaniem, a X kosztuje tyle, że tylko najwieksi fanatycy wydadzą tyle na telefon, który funkcjonalnie nie różni się od tańszych modeli. Jest to o tyle interesujące, że różnica między 6s a 7 też nie była powalająca a mimo to sprzedał się lepiej. Może po prostu ludzie nie popełniają drugi raz tego samego błędu i nie wymieniają perfekcyjnie sprawnego telefonu na taki sam z innym numerkiem.

  • -1

    17. ~  2018-01-23 14:25:10  host: public-gprs359677.centertel.pl

    @16 Oczywiscie hejt na Apple
    Samsung tez się dobrze nie sprzedaje i również między 6 a 8 dużej różnicy nienkan

  • 0

    18. ~  2018-01-23 14:25:42  host: public-gprs359677.centertel.pl

    @17 Nie ma....

  • 0

    19.  2018-01-23 16:03:48

    No i prawidłowo. Po co przepłacać za coś co można mieć w rok starszym modelu dużo taniej. Tak samo jak nie ma sensu kupować S8/S9.

  • 0

    20. ~jurek  2018-01-23 17:13:20  host: j116-52.dbsinternet.pl

    Wiecie dlaczego?
    Bo to kobyły nie mieszczace sie do kieszeni.
    Sam mam iphona SE i stac mnie na nowy ale nie 6 calowy, max 5 cali.

  • 0

    21. ~Aa  2018-01-23 17:20:53  host: public-gprs411417.centertel.pl

    @20 to czekam na info odnosnie zakupu iPhone 8 - ma max 5 cali.

  • 0

    22. ~Piotrek  2018-01-23 18:31:26  host: apn-95-40-66-157.dynamic.gprs.plus.pl

    A Iphone SE coraz popularniejszy :-)

  • 1

    23. ~Gość  2018-01-23 20:23:40  host: apn-31-0-45-19.dynamic.gprs.plus.pl

    I po co te płacze. .. i tak dla wyznawców będzie amajzing. .. potrzebują tylko trochę więcej czasu żeby nazbierać drobnych. ..

  • 0

    24.  2018-01-23 20:52:14

    Dokładnie tak jak #22, chciałem podkreślić (dla odmiany od "hejtu" - Apple'a nie trzeba hejtować, on robi to sam ; ) że SE jest popularniejszy niż rok temu. I tak, to jedyny iPong który jest IMO interesujący.

  • 0

    25.  2018-01-24 01:40:46

    @24:Gispodarka USA póki co, trzyma się na złożach gazu łupkowego. Wcześniej lub póżniej przyjdzie jednak kryzys. I wtedy Xiaomi wykupi Apple. Dzisiaj niewiarygidne. Za pięć lat możliwe. Popatrz na motoryzację. To jest bardzo prawdopodobne.

  • 1

    26. ~  2018-01-24 06:35:37  host: 185.17.160.123

    Niech cena za nowy model wyniesie tym razem 8000zl to sprzedaż wzrośnie na pewno

  • 0

    27. ~Callm7 []  2018-01-24 07:50:03  host: a26-01-09.opera-mini.net

    25). Ale Ty mówisz o jakimś globalnym kryzysie w USA, czy tylko wyczerpaniu łupków..? Bo jak tylko łupków, to nie kryzys.

  • 0

    28.  2018-01-24 08:24:41

    @20 bullshit, 4 cale to jest mało, za mało, sam miałem wcześniej 5S i myślałem że jest to optymalny dla mnie rozmiar telefonu, 6 sobie ztego powodu odpuściłem, potem wziąłem samsunga jakiegoś nie wiem chyba to był S7 - pare miesięcy poużywałem chwile i sprzedałem bo android to jest syf. Poużywałem trochę jeszcze starą 5S i na premierę wziąłem iP7 z ekranem 4,7 cala i jest idealny. Nie mam dużych dłoni, takie zwykłe w sumie i trzeba mieć naprawdę baby hands żeby 4,7 cala w tym iPhonie wydawało się kobyła.

  • 0

    29.  2018-01-25 00:26:24

    @26 Testują wpływ amazingu na krzywą Laffera, wygląda na to że po wyznaczeniu optimum, szukają punktu zerowego.

Dodaj swoją opinię