Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nikt nie chce działu telefonów Motoroli

Nikt nie chce działu telefonów Motoroli

WitekT 25 Lutego 2008 12:21

0 0

Motorola ma problemy ze znalezieniem nabywcy dla swojego działu telefonów komórkowych, który przechodzi poważny kryzys - pisze The Wall Street Journal.

Zdaniem gazety, Nokia, Samsung i LG nie są zainteresowane przejęciem.




Motorola rozważa wprowadzenie zmian w strukturze i strategicznych kierunkach działalności, by odzyskać pozycję wśród producentów telefonów komórkowych. Alternatywną propozycją może być wydzielenie działu telefonów komórkowych, a nawet jego sprzedaż.

Motorola straciła drugą pozycję na rynku telefonów komórkowych na rzecz Samsunga w III kwartale 2007 roku. Zdaniem analityków, firma zbyt długo czekała na wprowadzenie następny swojego sztandarowego produktu, modelu V3.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~lotnik  2008-02-25 15:01:50  host: dynamic-62-87-129-81.ssp.dialog.net.pl

    miałem raz motorolę i jej podziękowałem, jak nie mogłem się szybko poruszać po menu które było nieintuicyjne. W SE, LG, Samsungu czy nawet noki tego typu problemów nie ma!!! A używałem wszystkie w/w marki. Jeśli ktoś używał tylko motorolę to pewnie nie ma tego problemu, ja w każdym bądź razie już jej nie kupię...

  • 0

    11.  2008-02-25 15:29:14

    Nie czepiajcie się już tego menu. Jest tyle innych wad;) Ja się jakś połapałem w opcjach motoroli, choć niego zakręcone one. Motorola nie radzi sobie jako producent telefonów. A to "zasługa" słabych funkcji. Porównajcie najnowsze Motorole (V8, V9) z Samsungami, Nokiami i SE. Jeśli chodzi o multimedia to Motorola jest daleko w tyle. Nawet nie ma żadnego telefonu z aparatem 3 mpix (o af nie wspomnę). Dopiero teraz zaczęła takie wprowadzać, gdy inni są już na poziomie 5 mpix. To tylko przykład. Motorola ma tylko serię RAZR, w której płaci się tylko za wygląd. Ile można znosić V3 (pod różnymi postaciami)?! Choć trzeba przyznać że V8 to (wreszcie) udany model, tylko spóźniony. Nokia zrobiła tylko 1 model w stylu RAZR: N76. I 1 wystarczy, zwłaszcza że był on udany. A Motorola? Pełno różnych: V3, V3i, V3xx, V6, V8, V9 itp... Po co skoro i tak dopiero od V6 zaczęły się porządne telefony. Nie lepiej było wypuścić od razu coś naprawdę dobrego. W tym właśnie jest problem Motoroli. Robią tylko telefony średnio i niskobudżetowe. Mają za mało "wypasionych" smartfonów

  • 0

    12.  2008-02-25 15:49:22

    Sprawa nr 1: o jakości zdjęć nie świadczy ilość mpx, także zarzuty co do Motoroli pod tym względem są nieuzasadnoine Sprawa nr2: "Zwykła" Motorola obecnie (dajmy na to tą V8) jest o wiele bardziej funkcjonalna niż każdy samsung bez symbiana Sprawa nr.3.: menu - nie pasuje wam to nie kupujcie, ale np w linuksowych lub symbianowych motorolach menu jest inne więc w czym problem; do tego mozna sobie przsatwiać i tworzyc nowe katalogi (symbian, linux) Sprawa nr.4.: Motorola to przede wszystkim styl, a jak coś nie pasuje to proszę bardzo pchajcie się w symbianowe nokie, drogie jak cholera, w których płaci się właściwie za napis nokia, lepiej wziąć SE albo Motorole lub Samsunga z symbianem

  • 0

    13.  2008-02-25 15:49:41

    od zawsze miałem nokie,ale 2 lata temu kupiłem motke v195 jest super.Bateria motki bije każdą nokie na głowe,ładuje raz na 8 dni i nie siada na dworze gdy jest zimno.Pracuje w extremalnych warunkach i jest nie do zajeżdzenia,ale........ serwis motoroli jest do d... podobnie jak menu.Chciałem ja skonfigrowac jako modem internetowy- 0 wiadomości.Serwis motki ,to dno samo w sobie,zero fachowości.Z nokią jest dokladnie odwrotnie

  • 0

    14. ~vari  2008-02-25 16:00:08  host: eik59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @empireus: Ja jako użytkownik radiotelefonów mam zupełnie inne zdanie o Motoroli. Wg mnie wiele modeli jest niedopracowanych. Sam miałem wzbudzający się w torze mcz. (acz na setkach kHz) radiotelefon. Powodowalo to powstawanie płwyajacych prążków i zmieniajacych częstotliwość nawet w zależnosci od zbliżania lub oddalania ręki od radiotelefonu stojacego na nasłuchu. Ale nadal (z koniecznosci) uzywam radiotelefonów tej firmy bo kupowane jako uzywane są tanie. A wśród trunkingowych to nawet ciężko o używany. Po prostu są u nas (wg mnie niezasłuzenie) popularne.

  • 0

    15. ~komar  2008-02-25 16:21:10  host: dxt91.internetdsl.tpnet.pl

    Miałem kiedyś motke E398, zazwyczaj używam telefonu ok 2 lata ale ten szmelc sprzedałem po miesiącu. Menu mało intuicyjne i źle przemyślane (przy wysyłaniu każdej wiadomości pytanie o raport dostarczenia, wyświetlacz się zapalał podczas każdej zmiany cellinfo itp), dziwne ograniczenia (np. brak dzwonka narastającego), beznedziejny słownik iTap którego nie da się używać itp itd nic dziwnego że ludzie już tego nie kupują. Miałem siemensa, samsunga, nokie, teraz mam SE i wszystko jest o niebo lepsze niż motka.

  • 0

    16. ~  2008-02-25 17:05:58  host: host-1-027.tkk.pl

    Dla mnie to wlasnie SE ma badziewiowate menu w porownaniu do motoroli.....

  • 0

    17.  2008-02-25 17:42:14

    Słuchajcie, wady wadami ale serio menu to tragedia. Kto to widział, żeby zmianę godziny wcisnąć do ustawień początkowych (V3) kiedy to u każdego normalnego producenta jest to zwyczajnie w ustawieniach. Ja wiem, że amerykanie to specyficzny naród, ale są pewne granice. Nie wspomne beznadziejnym pisaniu esków. Druga sprawa, bardziej wizualna - owszem, V3 był bardzo ładnym modelem, ale już po wejściu w menu przestawało być tak różowo, paskudne ikonki i paskudny pulpit - i znów konkurencja była z przodu, szczególnie SE, gdy już od modelu K700 menu było przepiękne jak na tamte czasy. Trzeba przyznać, że V8 jest bardzo ładna, menu też niczego sobie, ale nadal leżą multimedia. Brak karty pamięci czy chociażby aparatu 3.2 w telefonie za 1000 zł, to jakieś nieporozumienie, nie mówie, że to są konieczne rzeczy, ale placąc takie pieniądze za jakiś aparat trzeba czegoś wymagać. Sam wygląd tel. nie wystarczy, obsluga musi być prosta.

  • 0

    18. ~  2008-02-25 18:33:29  host: host-1-027.tkk.pl

    Multimedia w tych telefonach to po prostu tragedia. Sam mialem z tym troche klopotu dopiero wymiana oprogramowania na modowane dopiero cos dala .

  • 0

    19. ~Tila11  2008-02-25 18:47:28  host: 89.174.228.83

    Co za ludzie. Szkoda że tak bezsensownych komentarzy nie można kasować. Motorola ma problemy tylko i wyłącznie z własnej winy. Po prostu stanęli w rozwoju i tyle. Menu owszem było nieintuicyjne ale nie skomplikowane, nigdy nie miałem z nim problemu. A odkąd w Motkach jest Linux i platforma MOTOMAGX to menu jest całkowicie przebudowane. Ja czekam teraz na ROKR E8 ponieważ jest świetny z wyglądu i ma bardzo dobry procesor dźwięku.

  • 0

    20. ~Konrad  2008-02-25 19:04:31  host: cpc4-nott9-0-0-cust743.nott.cable.ntl.com

    Powiem tak, Motorola sama się załatwiła, wprowadziła model biznesu ala Ford T. Każdy może mieć telefon pod warunkiem że jest to brzytwa... Interesujących modeli brak, tylko klony.... Wiem co mówię bo pracuje w tym biznesie. Tracą rynek w zastraszającym tempie. Co do menu, nie jest lubiane i tyle. Może są ludzie którym sie podoba i ok, ale większość nie trawi - a liczy się konsument jako masa... Popatrzcie na Samsunga. Wyświetlacze tragiczne, pikslowatość mocno widoczna, aparaty też zacofane. To już nawet Huawei robi o wiele lepsze... A tak w ogóle prorokuje że Motkę (a konkretnie dział tel) kupi ktoś z Chin, Huwaei albo inne tamtejsze klony, choćby Fly czy Amoi. I kupi tylko dla nazwy i serwisu. A nie dla elektroniki bo mają lepszą.

  • 0

    21.  2008-02-25 23:09:33

    linuxowata v8 jest ok. Ma przejrzyste menu, dobrej klasy materiały, wyraźny i duży wyświetlacz. działa bardzo szybko i nie ma zwisów (jak 80% fonow na rynku dostępnych. Spokojnie można nią dzwonić, fajnie szybko śmiga i robi to co się jej każe. Parametry pozostałe są oki. Polecam, choć byłem przeciwnikiem v3 to pod v8 mogę sie podpisać

  • 0

    22. ~pawel182  2008-02-25 23:36:27  host: acmx144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #20 pracujesz w tym biznesie...? z wypowiedzi widze że chyba kible myjesz w jakiejs firmie GSM :)

  • 0

    23. ~quzo  2008-02-26 08:59:07  host: chello089076192158.chello.pl

    motorola to najgorsze telefony jakie swiat widzial chocby motka e398 niemozna bylo wyslac mp3 przez bt chyba ze ktos sobie soft przerobil,zawodna jak wiekszosc motek v3xx nawet gierki samemu sie nieda wgrac bez specjalnego oprogramowania czeste resety telefonu jedyne co jest fajnego w mojej v3xx to sluchawki BT,oczywiscie motki uzywam tylko i wylacznie do sluchania mp3 bo do rozmow sie nienadaje

  • 0

    24. ~konrad  2008-02-26 18:14:57  host: cpc4-nott9-0-0-cust743.nott.cable.ntl.com

    pawel182, nie porównuj wszystkich do siebie, nie wszyscy muszą tak pracować. Ale gratuluje spostrzegawczości, owszem mieszkam w UK. Ale zdziwiłbyś się co robię.

  • 0

    25.  2008-02-28 22:32:45

    czyli motorola robi papa nam jeśli chodzi o telefony komórkowe.. a motorole drogie, nic ciekawego nie mają w sobie... uchodzą bokiem, o wiele lepsze i tańsze są samsungi ;) Pozdrawiam ;)

  • 0

    26. ~kepak  2008-03-08 21:09:54  host: staticline689.toya.net.pl

    Mam 3 moorole w domu i jestem zadowolony. Pierwsza to v2288 telefon z genialnie czułym radiem i z tzw szybkim menu (możesz poukładać najważniejsze funkcje Druga to a925 super symbianowiec motoroli jeśli komuż w nim nie odpowiada menu zawsze może sobie doinstalować trackera. Trzeci tel to f3 która wczoraj przyszła b proste menu ale o niej się na razie nie wypowiadam Więc nikt tu nie wciska kitu że motorole są trudne w obsłudze. Po prostu jak ktoś nie bawił się starszymi telefonami niż n3310 to nie zna się na prawdziwym sterowaniu menu (mój pierwszy telefon to eryk ga628 kto miał starszy :-) )

  • 0

    27. ~lolek  2008-03-22 22:46:53  host: buo149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mialem starszy: panasonic g450 :P i powiem ze menu motki jest duzo lepsze niz nowe menu nokii.. biore toto do reki i szukam budzika przez pol godziny bo co model to zmieniaja, a motka jak wypuszcza cos to nie zmienia i to jest zalet a anie wada...

  • 0

    28. ~ETYSIAK  2008-04-13 17:53:50  host: 80.54.97.4

    Opinia może i późna ale muszę ją napisać. Jestem posiadaczem motki e1000. To już 3ci tel tej firmy w moim krótkim życiu. Menu jest proste i bardzo wygodne (praktycznie takie samo jak w każdej mocie) zalety: MP3, MPEG4, 3GP, Głośniki leprze niż w noki n93., 2 kamery 1.3mpx i VGA (wideo rozmowy). Mało jet nowych telefonów które dorównują mojej tysiaczce(2004r. produkcji) . Ekran ma ponad 14cm2. Każda krytyka motorol jest nie uzasadniona są to piękne wytrzymałe i bardzo mobilne sprzęty a najnowrze v3-jki to już odjazd :):):)

  • 0

    29. ~makol  2009-01-18 21:21:38  host: inet20907na-3.eranet.pl

    Dziwię sięjak ktoś pisze że v3xx używa do słuchania mp3 a do rozmów to beznadzieja.Uważam że osoba która to napisała nie wie do czego służy telefon.W moim mniemaniu służy właśnie do rozmów.Ludzie czego wy chcecie od telefonów?Ja mam v3 i nie narzekam, ze ma słaby aparat bo tylko vga albo mało pamięci i takie inne pierdoły.Jak ktoś chce aparat 5mpixeli to niech nie kupuje telefonu tylko zainwestuje w cyfrówkę.To samo z mp3.

Dodaj swoją opinię