Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nikon pracuje nad aparatem fotograficznym z Androidem?

Nikon pracuje nad aparatem fotograficznym z Androidem?

Q! 9 Sierpnia 2012 10:36

0 0

Coolpix S800 ma być pierwszym aparatem fotograficznym Nikona, który pracować ma pod kontrolą systemu Android - wynika z informacji serwisu Nikon Rumors.

Aparat ma być wyposażony w obiektyw o ogniskowej 25-250 mm, 3,5-calowy wyświetlacz OLED oraz ma mieć wbudowane moduły GPS oraz Wi-Fi.

Oprócz tego urządzenie ma pracować najprawdopodobniej pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread i posiadać pełny dostęp do zasobów sklepu Google Play.




Możliwy termin zaprezentowania urządzenia to 22. sierpnia.

Jeśli informacje te okażą się prawdziwe, to Nikon dołączy do Polaroida, który już wcześniej zaprezentował aparat fotograficzny działający pod kontrolą systemu Android. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Nikon Rumors     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2012-08-09 10:53:39

    Nikon i smartfon - to dobrze wróży. Oby tylko cena nie była zaporowa.

  • 0

    3.  2012-08-09 11:03:44

    Nie mówie, że jest to zły pomysł, ale jak tak dalej pójdzie to niedługo doczekamy lodówek czy odkurzaczy na Androidzie...

  • 2

    4. ~  2012-08-09 11:14:34  host: dqm130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3, by byłby to ŻADEN problem, gdyby nie stabilność tego systemu oraz podział jego gałęzi. Jeszcze nie dokończą jednej wersji a wychodzi już druga, która nie wspiera starszych urządzeń.

  • 6

    5.  2012-08-09 11:16:12

    hmmm, czy ja wiem czy to dobry pomysł? już widzę jak profesjonalny fotograf ustawia swojego nikona przez 10 min (plus światło itd) następnie naciska spust aparatu i widzi piękny komunikat- proces aparat został niespodziewanie zatrzymany. Spróbuj ponownie :P

  • 3

    6. ~D  2012-08-09 11:17:53  host: eea78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Organizacja szpiegowska o nazwie Google wie juz kiedy boli mnie glowa, gdzie dokladnie sie znajduje, zna tresc moich maili, sms wie do kogo dzwonie i co mam zapisane w pamiecie smartfona i teraz jeszcze bedzie miala dostep do zdjec ktore moja super malpka robie na wakacjach. Brawo! Kiedy wszystkim sie oczy otworza bedzie juz za pozno a google bedzie najwieksza organizacja szpiegowska z najbardziej rozbudowana baza danych. Pozdrawiam.

  • -1

    7.  2012-08-09 11:21:45

    @5 Nie powiedziałem również, że jest to dobry pomysł ;). Firmy produkujące aparaty powinny podpatrzeć CHDK - nieoficjalne oprogramowanie dla Canona. Dochodzi wiele przydatnych funkcji, plus można samemu pisać nowe skrypty.

  • 0

    8.  2012-08-09 11:42:08

    6 - w kwestii śledzenia użytkownika masz całkowitą rację. Natomiast wygoda używania i brak konieczności noszenia ze przy sobie tradycyjnego aparatu, a przy tym możliwość wykonywania dobrych zdjęć, jest dla mnie nie do przecenienia. Pisałem już wielokrotnie: nie ma dla mnie znaczenia pod jaki system jest to podpięte. Może to być ( a nawet lepiej, żeby tak było ) komórka z dobrym aparatem, bez jakiegokolwiek systemu operacyjnego. Najważniejszy jest efekt końcowy: możliwość klasycznego korzystania z telefonu + dobrej jakości zintegrowany aparat fotograficzny. To mój cel i marzenie od samego początku.

  • 1

    9. ~  2012-08-09 12:19:15  host: z04-09.opera-mini.net

    to już zbędne upychanie.Cyfrówki mają być do forografowania a nie do grania w angry birds :)

  • 2

    10.  2012-08-09 12:24:02

    huehehue... Android pobiera bateria strasznie! Aparat długo nie wytrzyma..., a sam android jest zupełnie zbędny. @1 Nokia 808 ma port 3G a nikon nie, więc to nie telefon!

  • 0

    11.  2012-08-09 12:31:11

    Jestem zadeklarowanym przeciwnikiem gier w komórce, a jednocześnie gorącym zwolennikiem zintegrowanych dobrej klasy aparatów fotograficznych. Jeśli komuś nie odpowiada moja opcja, to w komisach są nokie 3510. I bateria długo trzyma i Wielki Brat nie śledzi. Jest wybór.

  • 0

    12.  2012-08-09 12:40:44

    No to koniec intymnymi soft i hard zdjeciami. Aparat pod androidem i Wifi. Zrobisz sobie sesyjke z zona i zapomnisz wylaczyc wifi majac w domu router. A zdjecia ladnie splyna na inny serwer i w otchlan Internetu.

  • 0

    13.  2012-08-09 15:40:36

    szczerze? To jak dawanie do samochodu piątego koła, ot tak bo w modzie...

  • 4

    14.  2012-08-09 16:32:06

    IMHO pomysl moze i ciekawy, ale czy praktyczny? w czym android bedzie lepszy od dedykowanego oprogramowania skoro funkcji telefonu to cudo nie bedzie mialo?

  • -2

    15.  2012-08-09 18:27:08

    @10 aha. A czytać ze zrozumieniem umiesz?

  • -2

    16.  2012-08-09 18:32:46

    @11 a ja jestem zadeklarowanym przeciwnikiem zadeklarowanych przeciwników rzeczy, które nikomu bezpośrednio bądź pośrednio nie wyrządzają szkody. Jako szkodę uznajmy szkodę faktyczną, a nie jakiś bełkot typu "zabieracz czasu"

  • 0

    17.  2012-08-09 20:42:19

    Myślę że to dobry pomysł. Coolpix to seria aparatów amatorskich, czyli z segmentu do którego coraz mocniej wciskają się smartfony które dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu oferują znacznie więcej bajerów od typowych "małpiatek". Nikon nie chce oddać tego segmentu rynku walkowerem, więc musi coś sensownego zaproponować. Zauważcie że aparaty serii pro czy semi-pro już od jakiegoś czasu można wyposażyć w przystawki do błyskawicznego przesyłania zdjęć przez Internet, teraz i Coolpix-y będą to potrafiły.

  • 0

    18.  2012-08-10 09:38:45

    Fajny gadget:)

  • -1

    19.  2012-08-10 18:40:31

    @17 Zapomniałeś wspomnieć, że Coolpix na tle Cyber-shotów, Finepixów czy Power-shotów wypada wybitnie dziadowsko. Dla przykładu, mój Coolpix L100 robi gorsze zdjęcia od przeciętnego współczesnego aparatu w telefonie, a zdecydowanie nie był najniższym modelem serii

  • 0

    20.  2012-08-11 23:57:27

    To zbytnie generalizowanie - Coolpix'y są bardzo różne. Np. taki AW100 - bardzo przyzwoity aparat turystyczny. S9100 - też niczego sobie.

  • -1

    21. ~Kaprys  2012-08-12 18:07:17  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Ja nadal będę robił zdjęcia żonie starym benq z 14mpix, a nieobowowiązkowe publiczne fotki SGSem. Choć jeszcze żadnej foty z SGS nie widziałem na necie. Oprócz tych, które sam wysłałem. Mania prześladowcza. A jakby coś, to w SGS używam konto gmail tylko i wyłącznie utworzone pod android. Prywatne na codzień używane mam inne. I sprawdzam tylko na lapie. Żadnych powiązań. Tak na zaś. Kontakty fakt trzymam na koncie google, ale to się sprawdza. Zmieniam telefon czy soft i w chwilę mam bazę. To jest wygodne, a nie jestem Talibem, więc mi to lotto.

Dodaj swoją opinię