Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NIK-owi nie podobają się podróże prezes UKE

NIK-owi nie podobają się podróże prezes UKE

WitekT 23 Czerwca 2014 09:05

15 1
NIK kwestionuje wydatki UKE na podróże zagraniczne. Urząd twierdzi, że wydawać musiał, bo walczy o międzynarodowe stanowiska - pisze Puls Biznsu.



Trudno w tych zarzutach dopatrzyć się realnych uchybień, które mogłyby rzutować na ocenę wykonania budżetu UKE czy wykonywania obowiązków przez jego prezesa. Większość zarzutów zawiera subiektywny osąd, bez uwzględniania realiów działania tak urzędu, jak i organizacji międzynarodowych ? mówi Dawid Piekarz, rzecznik UKE.

W ubiegłym roku UKE wydał na podróże zagraniczne pracowników 1,54 mln zł, czyli o 24% więcej niż rok wcześniej. Wydatki na podróże prezes urzędu ? która w delegacjach zagranicznych spędziła 56 dni (w tym roku już 29) ? wzrosły jeszcze mocniej. W ubiegłym roku sięgnęły 210 tys. zł, czyli były o 86% wyższe niż w 2012 roku, i aż 37 razy wyższe niż w 2011 roku.

Państwowym audytorom nie spodobało się pięć wyjazdów prezes UKE i towarzyszących jej pracowników, które miały "głównie charakter reprezentacyjny". To wizyty w Meksyku, Chinach (w ramach oficjalnej delegacji rządowej, do której na sugestię prezes dołączyło dwóch pracowników urzędu), Burkina Faso i Tajlandii, na które poszło 206 tys. zł. Trzy ostatnie to wyjazdy na konferencje Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), czyli agendy ONZ, która zajmuje się regulacją rynku telekomunikacyjnego

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

w sumie: 38
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19.  2014-06-23 11:36:29

    Cytując pewnego kelnera z pewnej znanej ostatnio restauracyji "Cena jest w porządku, bo też nie chciałbym pana ministra obrażać zbyt niską ceną". Ci z UKE (tak jak wszyscy ze świty PO) widać nikogo nie chcą obrażać cenami więc wszystkie są "w porządku". A my jesteśmy jeszcze bardziej cool fundując im te "ceny". :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~  2014-06-23 12:12:11  host: n13-04-06.opera-mini.net

    56 dni wolnego to prawie 2 miesiące wolnego + miesiąc urlopu to już 3 miesiące urlopu w roku, do tego w UKE pewnie 25% czasu poświęca na prace,a 75% czasu załatwia swoje prywatne sprawy, to realnie pracuje nie dłużej niż pół roku,
    Streżyńska była bardziej kompetentna to ją trzeba było usunąć bo Donald chce mieć wszędzie sługi a co tam kompetencje,liczy się służalczość

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-06-23 12:19:53  host: n13-04-06.opera-mini.net

    10,tak,Donald promował Polskę w Peru,Indiach,Katarze i co z tego promowania dziś mamy ?
    obudź się, oni sobie robią wakacje za nasze podatki pod przykrywką promowania Polski,żeby nie stanąć przed sądem albo trybunałem stanu gdyby się przyznali że jeździli na wakacje za państwową kase

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    22. ~  2014-06-23 12:32:00  host: n13-04-06.opera-mini.net

    9,pamiętam nagrania PiSu i Samoobrony ale one jeszcze nie były tak bezczelne i tak mafijne jak te PO,które wyciekły teraz, a teraz zamiast się tlumaczuć szukają kto nagrał,to jest chore,

    nie byłem i nie jestem zwolennikiem żadnej parti i może dlatego umiem ocenić obiektywnie,że kiedy ktoś z PiS kupił rybę za koło 10 zł to była afera, jak niepełnosprawny ukradł batonika czy coś za 1 zł poszedł siedzieć, jak CBA wykrywało korupcje wśród posłów,posłanek to głosowanie nad odebraniem immunitetu byłemu szefowi CBA,jak Rywin to komisja śledcza a jak PO jest winna to cichosza,nic się nie stało,poczekać jak się sprawa rozwinie,może pożartować i wszystko będzie ok, rozdają kase ba prawo i lewo a jak matki niepełnosprawnych protestowały to Donald nie wiedział skąd wziąć kase, a ministerstwa wydają kase szerokimi strumieniami,a ten udaje,że nie ma skąd wziąć kasy,jest skąd wziąć na wszystko nie tylko dla niepełnosprawnych ale rząd jest tak chytry że zapomniał,że on i kasa ma służbyć ludziom,a nie na odwrót

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    23.  2014-06-23 13:11:58

    Przecież państwo polskie w zasadzie nie istnieje, to jedynie ch*j, d*pa i kamieni kupa! A my jesteśmy jedynie białymi murzynami w tym całym bagnie. :-]

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~  2014-06-23 13:13:45  host: n13-04-06.opera-mini.net

    PO zrobił po prawie dwóch kadencjach nierządu tylko patrzenia w sondaże wstyd Polsce na cały Świat,
    Sikorski obraził Ameryke i sojusz z USA czyli NATO,na które Polska mogła liczyć,bo napewno nie na UE,
    USA porównuje Polske do Rosji i Białorusi,a nie do Europy po tej akcji we Wprost,
    WikiLeaks nawet było mniejszym wstydem dla USA niż nagrania dla Polski,oni tam opisywali innych,a Polska sama się wystawiła na pośmiewisko, nagrywać sobie może kto chce osoby publiczne i nie jest ważne kto nagrał,ważne dlaczego politycy tak rozmawiają,że ich można nagrać i jak traktują kraj jest w tych rozmowach,ten kraj który płaci im wynagrodzenia,

    PiS przynajmniej polował na polityków i słusznie bo pawo powinno równo traktować wszystkich, a nie wszystkich oprócz polityków,
    jak jeszcze Sikorski mówił,żeby zrobić komisje ds Macierewicza i żeby się tłumaczyli 2 lata to kpi sobie już nawet nie z PiS tylko z wszystkich obywateli bo to obywatele byliby przez 2 lata niby informowani codziennie co tam znaleźli na Macierewicza żeby na końcu okazało się że oprócz wątpliwości nic na niego nie mają,

    do tej pory nie byłem za PiS ale PO tak olewa ten kraj i tak ma wszystkich obywateli gdzieś to PO już mojego głosu nie dostanie, a może dostanie mój głos PiS,dlaczego ? bo PiS ściga tych z immunitetami których jak Korwin mówił miejsce jest w więzieniu,a PO trwa i trwa i trwa i nic nie robi oprócz rekonstrukcji rządu,nawet Prezydent z PO Komorowski upominał rząd,że trzeba reform,a rząd dalej nic i trwa w nic nierobieniu,

    nie zagłosuje na Tuska już więcej

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~  2014-06-23 13:28:10  host: n13-04-06.opera-mini.net

    i jako obywatel jestem wdzięczny tym którzy nagrali polityków że dzieki tym nagrywajacym mogłem poznać prawdę o polskim rządzie, nie jest dla mnie ważne kto nagrywał,

    dla mnie jest ważne,że Polską rządzą udzie,którzy prowadzą Polskę do upadku i poddaństwa, to jest dla mnie ważne,a nie kto nagrał,

    żaden rząd po komunie tak źle nie rządził jak PO,

    a teraz benzyna może być po 7 zł,głosujcie na PO i płaćcie coraz więcej większych podatków które przejedzą w restauracji podczas robienia z Polski pośmiewiska a z płacących podatki idiotów,

    mnie już nic nie przekona do Polskiego Ośmieszenia czyli PO, żadne zaklinanie rzeczywistości że trzeba karać nagrywjących nie odwróci mojej uwagi od treści nagrań tego co mówią politycy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~  2014-06-23 13:37:55  host: n13-04-06.opera-mini.net

    w Chinach jaka jest komuna taka jest ale tam to dyktaror nie daruje nawet rodzinie jak złamie prawo,a u nas w Polsce jak ktoś z rządzących łamie prawo to jest w porządku a karanie nie, to dla zwykłych obywateli,
    rząd PO powinien odejść po ośmieszeniu siebie i Polski na cały Świat,a o zniesieniu wiz do USA możemy już zapomnieć na kolejne 20 lat bo po tych nagraniach nikt w USA z Kongresu nie będzie za zniesieniem wiz dla Polski,która przypomina bardziej Rosje niż Europę,jak tacy ludzie mogą jeszcze rządzić,oni wszyscy powinni być w prokuraturze i tłumaczyć się ze zdrady Polski i wyborców

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~pabloki  2014-06-23 14:00:51  host: 178.182.242.112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    wywalić ją. na razie jej działania są zachowawcze. jak już pisałem zostało jeszcze tyle miejsc do zwiedzenia , tyle smaków... O jakie międzynarodowe stanowiska walczy to nasze dziwne UKE? Jakie korzyści płyna z tych wyjazdów ze świtą? Mam nadzieje że madzie też nagrali, na pewno bywa w restauracjach. Parafraza: uke istnieje w zasadzie tylko teoretycznie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-06-23 15:51:17

    24. - ściga? Ostatnio chyba jakieś głosowanie nad uchyleniem immunitetu było? Jak się skończyło? Aaa... Bandyci chcieli odebrać uczciwemu człowiekowi immunitet... Tylko jeśli uczciwy człowiek jest to czego miałby się bać? Po co uczciwemu człowiekowi immunitet?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-06-23 16:21:16

    29@ Immunitet jest po to aby uczciwy człowiek mógł pracować a nie włóczyć się po sądach i ciągle wyjaśniać, że to nie zrobił.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-06-23 16:38:22

    Przepisy.gbzl.pl - no ja nikogo w życiu nie oszukałem, nikomu nic nie ukradłem, znalezione oddawałem... Mandaty (2 w życiu) zapłaciłem. Podatki płacę, jeśli po terminie to z odsetkami... Jestem uczciwym człowiekiem a immunitetu jakoś mi nie dali jeszcze...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2014-06-23 16:39:40

    Chciałeś raczej powiedzieć, zę uczciwy człowiek nie musi się martwić, zę po sądach będzie musiał latać zamiast pracować dla rodziny i kraju? ;-) No właśnie - jeśli uczciwych nie ciągają, to po co immunitety?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~tata  2014-06-23 17:05:36  host: apn-95-41-14-135.dynamic.gprs.plus.pl

    Zamiast walczyc o stanowisko praca i wysokimi kwalifikacjami woli za publiczne pieniadze swiat zwiedzac.Takie numery tylko za wiedza i zgoda rzadu III RP.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~a_lex  2014-06-23 17:23:21  host: 91.222.57.138

    Pewnie, że te wyjazdy były konieczne - jak się kandyduje do ITU, to trzeba latać itu, i tam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2014-06-23 17:49:57

    30@ Nie jesteś osobą publiczną, nie wyróżniasz się z otoczenia więc masz spokój. Spróbuj tylko czymś wyskoczyć ponad stan to zaraz zazdrosna osoba poda cię do fiskusa, że ma podejrzenie o nielegalny interes bo masz za drogi samochód czy zbyt dużą willę. Taki urok. A w polityce? Nigdy wszystkim nie dogodzisz i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie uprzykrzał politykowi życie więc aby mógł pracować chroni go immunitet. Inna sprawa gdy polityk wykorzystuje immunitet nie zgodnie z założeniem. Dla uczciwego polityka immunitet jest dobrą rzeczą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35.  2014-06-23 17:58:55

    34 - no akurat w tej sprawie zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Immunitety powinny być zlikwidowane. Jedynymi osobami, które powinny mieć immunitet, to kierowcy karetek pogotowia, wozów straży pożarnej. Policjanci nie. Bo oni uważają, zę im wszystko wolno... WIęc z założenia by nadużywali ;-)